Europoslanec Pospíšil se ohradil proti čínskému festivalu psího masa. Napsal velvyslanci

Festival psího masa v čínském městě Jü-lin pořádně hnul žlučí Jiřímu Pospíšilovi (TOP09). Zvířata zde trpí v nehumánních podmínkách, zažívají obrovský stres a jsou bolestivým způsobem zabíjena. Takto diplomaticky popisuje europoslanec Pospíšil festival, skutečnost je ale drsnější. Osvědčený recept je tu vařit psy zaživa.

„To musí přestat! Rozhodl jsem se proto napsat otevřený dopis čínskému velvyslanci v Praze a vyzvat čínskou vládu, aby takovéto strašné akce zakázala,“ uvedl Jiří Pospíšil.

„Zvířata zde trpí, jsou vměstnávána do přeplněných klecí, kde čekají na nehumánní usmrcení. V Jü-linu se jedná o stovky až tisíce zvířat, která jsou ve stresu držena jen proto, aby si návštěvníci mohli koupit maso, které bude pocházet přímo z těchto psů,“ píše europoslanec Pospíšil v otevřeném dopise čínskému velvyslanci Zhang Jianminovi.

Podle něj Evropský parlament v posledních letech věnuje velkou pozornost ochraně zvířat, ať se to týká obchodování s volně žijícími druhy nebo životních podmínek hospodářsky chovaných zvířat.

Slavné slepice se přestěhovaly do Jílového u Prahy

„Respekt ke zvířatům jako živým tvorům je podle mého názoru věcí etiky člověka a jako takový má mít univerzální charakter. Vyzývám proto čínskou vládu, aby zaujala k festivalu psího masa v Jü-linu jasný postoj a takovéto akce zakázala,“ pokračuje v dopise Pospíšil.

Otevřený dopis také zveřejnil na sociálních sítích. Vyvolal silnou odezvu, lidé začali popisovat, jak takový festival vypadá ve skutečnosti.

„Do teplé vody takto sbalené, vařit zaživa, prý to chutná lépe,“ popisuje jedna z uživatelek fotografii několika psů zabalených do plotového pletiva čekajících na smrt varem.

„Týrání zvířat v Číně je nepředstavitelné, nechci zacházet do podrobností o pomalém ubíjení kvůli lepšímu masu nebo v době covidu pohřbívání za živa. Kéž by se takto vymezila celá EU a zavedla sankce pro obchodování s Čínou,“ přidala se další uživatelka.

„Musí se něco pro ty hafany dělat, takový muka si vůbec nikdo nedokáže ani představit, já se na to nemůžu ani podívat ale je to tam, to je otřesná skutečnost,“ dodává další.

Proti tomuto hororovému festivalu psího masa protestují snad všichni odpůrci týrání zvířat na světě.

FOTO: Europoslanec Pospíšil se ohradil proti čínskému festivalu psího masa. Napsal velvyslanci

Europoslanec Pospíšil se ohradil proti čínskému festivalu psího masa. Napsal velvyslanci - 105487268_3493204987357017_8145159254528907936_nEuroposlanec Pospíšil se ohradil proti čínskému festivalu psího masa. Napsal velvyslanci - 105494285_2538684943110682_7271369311159264250_nEuroposlanec Pospíšil se ohradil proti čínskému festivalu psího masa. Napsal velvyslanci - Jiří Pospíšil
Včera, 09:59
Srážka dvou vlaků, při níž přišlo o život 42 cestujících, se stala v pražských Kbelích...
Včera, 09:05
Entomologové žádají veřejnost o pomoc při hledání denních motýlů na území hlavního města Prahy. Do...
Včera, 07:38
V rychlém sledu po květnovém otevření prvních čtyř tříd tzv. Center interaktivní výuky otevřelo ve...
9.7.2020
Klasický titul Cyrano z Bergeracu v novém přebásnění, světovou premiéru původní hry Srpnové světlo napsanou...
9.7.2020
Letní dovolenou „odpískala“ letos řada lidí kvůli pandemii koronaviru. Jednoduše se bojí vycestovat k moři....
9.7.2020
Tradičním cílům rodinných výletů – klasickým zoologickým zahradám – v poslední době roste zdatná konkurence....
8.7.2020
V rámci podpory kulturních institucí v době po koronavirové krizi se hlavní město rozhodlo umožnit...
8.7.2020
Národní muzeum otevřelo 2. července v pořadí už čtvrtou „pokoronavirovou“ výstavu, tentokrát s názvem Poklady...
7.7.2020
Malostranská beseda v červenci absentuje, přesněji se soustředí na program na Střeleckém ostrově. Muzika ale...
7.7.2020
Hlavní město schválilo dva dotační programy na rok 2021. V prvním z nich rozdělí dotace...
Reklama