Europoslanec Pospíšil se ohradil proti čínskému festivalu psího masa. Napsal velvyslanci

Festival psího masa v čínském městě Jü-lin pořádně hnul žlučí Jiřímu Pospíšilovi (TOP09). Zvířata zde trpí v nehumánních podmínkách, zažívají obrovský stres a jsou bolestivým způsobem zabíjena. Takto diplomaticky popisuje europoslanec Pospíšil festival, skutečnost je ale drsnější. Osvědčený recept je tu vařit psy zaživa.

„To musí přestat! Rozhodl jsem se proto napsat otevřený dopis čínskému velvyslanci v Praze a vyzvat čínskou vládu, aby takovéto strašné akce zakázala,“ uvedl Jiří Pospíšil.

„Zvířata zde trpí, jsou vměstnávána do přeplněných klecí, kde čekají na nehumánní usmrcení. V Jü-linu se jedná o stovky až tisíce zvířat, která jsou ve stresu držena jen proto, aby si návštěvníci mohli koupit maso, které bude pocházet přímo z těchto psů,“ píše europoslanec Pospíšil v otevřeném dopise čínskému velvyslanci Zhang Jianminovi.

Podle něj Evropský parlament v posledních letech věnuje velkou pozornost ochraně zvířat, ať se to týká obchodování s volně žijícími druhy nebo životních podmínek hospodářsky chovaných zvířat.

Slavné slepice se přestěhovaly do Jílového u Prahy

„Respekt ke zvířatům jako živým tvorům je podle mého názoru věcí etiky člověka a jako takový má mít univerzální charakter. Vyzývám proto čínskou vládu, aby zaujala k festivalu psího masa v Jü-linu jasný postoj a takovéto akce zakázala,“ pokračuje v dopise Pospíšil.

Otevřený dopis také zveřejnil na sociálních sítích. Vyvolal silnou odezvu, lidé začali popisovat, jak takový festival vypadá ve skutečnosti.

„Do teplé vody takto sbalené, vařit zaživa, prý to chutná lépe,“ popisuje jedna z uživatelek fotografii několika psů zabalených do plotového pletiva čekajících na smrt varem.

„Týrání zvířat v Číně je nepředstavitelné, nechci zacházet do podrobností o pomalém ubíjení kvůli lepšímu masu nebo v době covidu pohřbívání za živa. Kéž by se takto vymezila celá EU a zavedla sankce pro obchodování s Čínou,“ přidala se další uživatelka.

„Musí se něco pro ty hafany dělat, takový muka si vůbec nikdo nedokáže ani představit, já se na to nemůžu ani podívat ale je to tam, to je otřesná skutečnost,“ dodává další.

Proti tomuto hororovému festivalu psího masa protestují snad všichni odpůrci týrání zvířat na světě.

FOTO: Europoslanec Pospíšil se ohradil proti čínskému festivalu psího masa. Napsal velvyslanci

Europoslanec Pospíšil se ohradil proti čínskému festivalu psího masa. Napsal velvyslanci - 105487268_3493204987357017_8145159254528907936_nEuroposlanec Pospíšil se ohradil proti čínskému festivalu psího masa. Napsal velvyslanci - 105494285_2538684943110682_7271369311159264250_nEuroposlanec Pospíšil se ohradil proti čínskému festivalu psího masa. Napsal velvyslanci - Jiří Pospíšil
Dnes, 18:35
Vladimír Holan (16. září 1905 v Praze – 31. března 1980 tamtéž) byl jeden z...
Dnes, 16:40
Pankrácké náměstí je jedno ze tří hlavních kandidátů, kam by chtěl pražský magistrát umístit slavnou...
Dnes, 12:20
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Dnes, 12:20
V pilotním provozu testuje šestá městská část službu pro osoby se sluchovým handicapem. Využít ke komunikaci...
Včera, 18:35
Do veřejného prostoru se znovu vrací nápad na zpoplatnění vjezdu do centra Prahy. Týkat by...
Khamoro 2018
Včera, 16:40
Ačkoli kvůli šíření infekce covid-19 má letošní, již dvaadvacátý, ročník Světového romského festivalu Khamoro komornější...
Včera, 14:30
Podle mimořádné otevírací doby fungují pražské pobočky městské knihovny, kterých je v metropoli více než čtyři...
Včera, 07:55
Nestává se často, abychom informovali o jedněch zamčených vratech. Ale – co kdyby jste si...
18.9.2020
Mistrovství Evropy ve vodním slalomu. To je událost, jež obvykle zaplní tribuny, letos však bude...
18.9.2020
Vinobraní na Máchalce na Proseku dvě desítky let drželo tradici souběhu se Svatováclavskou poutí, která...
18.9.2020
K požáru v bytě v ulici Na Květnici došlo poslední srpnový večer v pražských Nuslích.
Reklama