Festival trvající celý měsíc? Praha Září

Festival trvající celý měsíc? Praha Září

Hudba, tanec, kino, divadlo, cirkus, jídlo. Historicky první spojení hned několika předních pražských festivalů v jeden. Převážně všechny akce jsou zdarma. To je Praha Září na pražském Výstavišti v Holešovicích.

V celém prostoru Výstaviště se nachází hned několik pódií. Hlavní stage je scéna na fontáně, kde vystoupí třeba Dvořákova Praha, Cirk La Putyka, TataBojs, Monkey Business nebo Lucie. Dále se v areálu nacházejí dvě šapita, ve kterých jsou kina, kde v rámci FebioFestu bude uveden například film MEKY, ale také dětský areál s herními prvky a pískovištěm, kde vystoupí například divadlo Minor.

Praha Září vznikla jako akce pro povzbuzení kulturního života, utlumeného koronavirovou krizí. Jsou však dodržena veškerá opatření. Návštěvníkům je doporučeno držet si odstup a nosit roušku. Zároveň se každý, kdo se chce události účastnit, musí na webových stránkách prahazari.cz akreditovat. Je to z důvodu bezpečnosti, aby pořadatelé měli přehled o všech zúčastněných, a tak se předešlo případným problémům při nutnosti testování.

Program pro každého

Areál je rozdělen do několika sektorů tak, aby se daly dodržovat veškerá aktuální vládní nařízení. Akreditace je rozdělena na tři typy, a to základní (pouze neplacené akce), stříbrnou (přednostní rezervace, za 500 Kč) a zlatou (vstup na vše četně VIP zóny, za 3 900 Kč). V rámci Výstaviště bude navíc gastro zóna a chillout zóna – stánek Pilsner Urquell, stánek českého olympijského výboru, ale i showroom a testovací jízdy aut Volkswagen.

Praha Září pod sebou spojuje festivaly Designblok, FebioFest, Letní Letná, Pražské jaro, Metronome, Signal Festival a United Islands od Prague. Zapojili se však také Mladí Ladí Jazz nebo například Tanec Praha. Ohňostroj akcí potrvá každý den až do 28. září.

Holešovické Výstaviště čekají investice. Mají přilákat návštěvníky

 

Včera, 18:20
Od tohoto týdne je návštěvníkům Botanické zahrady hlavního města k dispozici nový bezbariérový vstup na...
Včera, 17:00
Začalo to Prahou, nyní se přidalo například i Brno. Univerzity přecházejí na distanční výuku a...
Včera, 15:00
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Včera, 15:00
Za loňské pobodání muže v obchodním domě na pražské Floře půjde třiadvacetiletý student práv Josef...
Včera, 14:20
Úřady práce v Praze omezují ode dneška kvůli riziku šíření koronavirové nákazy úřední hodiny.
Včera, 12:20
Plánované podzimní opravy silnic dramatizují pražskou dopravu nad únosnou mez. Lidé kvůli tomu tráví při...
Včera, 11:00
Pražský magistrát a jeho Institut plánování a rozvoje (IPR) připravily výstavu, která návštěvníkům představí 25...
Včera, 09:40
Nedoslýchavý penzista Vladimír Švec ze Sušice byl v roce 2018 odsouzen k 27 letům v...
Včera, 08:59
Zdravotnická záchranná služba hlavního města (ZZS HMP) hledá nové zaměstnance zvláště na nelékařské profese. Spustila...
Včera, 07:35
Pražská zoo láká návštěvníky na novou pandu červenou nebo na slůňata, která už umějí plavat....
22.9.2020
Bez záruky! To je druhé jméno tohohle článku. V jedné ruce kulturní program, v druhé...
Reklama