Fotbalová Dukla má po podzimu baráž o nejvyšší soutěž na dosah ruky!

Trenér pražské Dukly je více než spokojen s aktuální pozicí týmu po podzimní části. Čelo tabulky je i po závěrečné prohře s Hradcem Králové totiž velice blízko.

„Před sezónou bych tento výsledek, to znamená přes třicet bodů a možnost být v užší špičce, bral všemi deseti,“ okomentoval v rozhovoru pro klubový web pozici Dukly po podzimní části druhé nejvyšší fotbalové soutěže trenér Roman Skuhravý. Fotbalistům z Julisky patří se 31 body čtvrtá pozice, avšak od třetího Brna ji dělí pouze horší gólový rozdíl.

Třetí pozice je posledním úmístěním, ze kterého se lze probojovat do FORTUNA:LIGY, a to konkrétně pomocí baráže. Dukla bude určitě o tuto metu usilovat. A možná nejen o ni. Za lídrem z Pardubic zaostává pouze o čtyři body a na druhou Jihlavu ztrácí bod jenom jeden.

Druhá nejvyšší soutěž tak slibuje napínavou podívanou až do konce. Do bojů o titul či barážové pozice se bude chtít určitě zapojit i Hradec Králové, který má na páté příčce 30 bodů, a na dostřel je i Viktoria Žižkov nebo Ústí nad Labem.

Neusnadňujte kapsářům práci, radí lidem policie před Vánoci

Právě s „votroky“ z Hradce Králové sehráli svěřenci kouče Skuhravého poslední duel podzimní části. Na domácím stadionu se jim utkání příliš nepovedlo. V první půli soupeř jasně dominoval a mohl dát klidně i více branek. Proti byl ale slovenský brankář Matúš Hruška, kterému za záda v první půli prošel jen pokus Urmy z druhé minuty.

Trápení Dukly pokračovalo i po přestávce a druhou trefu přidal Vlkanov. Ze závěrečného náporu pak vytěžili pouze snižující branku po pěkné akci Hašek a Preisler.

Celkově se Dukle posledních pár zápasů nevydařilo úplně podle plánu. Prohře s Hradcem předcházela remíza s Varnsdorfem a porážka v Chrudimi, jež proložila zvládnutou divokou bitvou v Líšni. „Výpadek v závěru, který začal nešťastným utkáním v Chrudimi je mixem náročnosti v tréninkovém procesu, množství nových informací, věku a skladby kádru. Snažili jsme se s tím bojovat, ale nevyrovnanost v průběhu zápasů a velká chybovost na víc nestačila,“ posteskl si Skuhravý.

Týmy nyní mají dlouhou zimní pauzu před tím, než začne jarní část a barážová utkání. Dukla se rozhodla vyplnit tříměsíční volno turnajem Tipsport liga, kde se v základní skupině potká s Příbramí, Bohemians a Jabloncem. „Důvodem je jediná možnost potkat se s ligovými soupeři s ohledem na rozdílnost začátku soutěže. Dále je příprava poskládána standardně, mixem soupeřů ze zahraničí a F:NL,“ uvedl trenér celku z Julisky.

Jeho objev změnil náš svět jednou navždy. Šlo o první řízenou jadernou reakci předvedenou v praxi

Včera, 17:54
Pobočka Městské knihovny v Hloubětíně na Poděbradská ulici je od pátku 17. ledna uzavřena.
Včera, 14:42
Jak jsme už psali, v letošním a příštím roce nastane velká změna pro radotínské kulturní...
Včera, 12:01
Národní galerie chystá pro rok 2020 celkem 13 nových výstav. Výstavní sezona začne v březnu...
Včera, 08:22
Dobře pochopitelné a zapamatovatelné logo bude sloužit jako komplexní styl, který sjednotí vizuální komunikaci městské...
20.1.2020
Prvním oznámeným headlinerem 14. ročníku je velšská rocková skupina Skindred. Ti se na scéně pohybují...
20.1.2020
Z dvaceti dvou návrhů, jak by měla vypadat veleslavínské nádraží, vybrala porota vítěze. Projekt Dalibora...
20.1.2020
Stěhování radnice Prahy 7 je plánováno na termín 10. až 21. února. Po dlouhých letech...
20.1.2020
Vedení Prahy chystá novelu vyhlášky o hazardu, která by zcela zakázala provoz hracích přístrojů v...
19.1.2020
Pražské městské části rozšiřují síť kontejnerů na kovy a kovové obaly z domácností prostřednictvím šedých...
Reklama