Fotbalová Dukla má po podzimu baráž o nejvyšší soutěž na dosah ruky!

Trenér pražské Dukly je více než spokojen s aktuální pozicí týmu po podzimní části. Čelo tabulky je i po závěrečné prohře s Hradcem Králové totiž velice blízko.

„Před sezónou bych tento výsledek, to znamená přes třicet bodů a možnost být v užší špičce, bral všemi deseti,“ okomentoval v rozhovoru pro klubový web pozici Dukly po podzimní části druhé nejvyšší fotbalové soutěže trenér Roman Skuhravý. Fotbalistům z Julisky patří se 31 body čtvrtá pozice, avšak od třetího Brna ji dělí pouze horší gólový rozdíl.

Třetí pozice je posledním úmístěním, ze kterého se lze probojovat do FORTUNA:LIGY, a to konkrétně pomocí baráže. Dukla bude určitě o tuto metu usilovat. A možná nejen o ni. Za lídrem z Pardubic zaostává pouze o čtyři body a na druhou Jihlavu ztrácí bod jenom jeden.

Druhá nejvyšší soutěž tak slibuje napínavou podívanou až do konce. Do bojů o titul či barážové pozice se bude chtít určitě zapojit i Hradec Králové, který má na páté příčce 30 bodů, a na dostřel je i Viktoria Žižkov nebo Ústí nad Labem.

Neusnadňujte kapsářům práci, radí lidem policie před Vánoci

Právě s „votroky“ z Hradce Králové sehráli svěřenci kouče Skuhravého poslední duel podzimní části. Na domácím stadionu se jim utkání příliš nepovedlo. V první půli soupeř jasně dominoval a mohl dát klidně i více branek. Proti byl ale slovenský brankář Matúš Hruška, kterému za záda v první půli prošel jen pokus Urmy z druhé minuty.

Trápení Dukly pokračovalo i po přestávce a druhou trefu přidal Vlkanov. Ze závěrečného náporu pak vytěžili pouze snižující branku po pěkné akci Hašek a Preisler.

Celkově se Dukle posledních pár zápasů nevydařilo úplně podle plánu. Prohře s Hradcem předcházela remíza s Varnsdorfem a porážka v Chrudimi, jež proložila zvládnutou divokou bitvou v Líšni. „Výpadek v závěru, který začal nešťastným utkáním v Chrudimi je mixem náročnosti v tréninkovém procesu, množství nových informací, věku a skladby kádru. Snažili jsme se s tím bojovat, ale nevyrovnanost v průběhu zápasů a velká chybovost na víc nestačila,“ posteskl si Skuhravý.

Týmy nyní mají dlouhou zimní pauzu před tím, než začne jarní část a barážová utkání. Dukla se rozhodla vyplnit tříměsíční volno turnajem Tipsport liga, kde se v základní skupině potká s Příbramí, Bohemians a Jabloncem. „Důvodem je jediná možnost potkat se s ligovými soupeři s ohledem na rozdílnost začátku soutěže. Dále je příprava poskládána standardně, mixem soupeřů ze zahraničí a F:NL,“ uvedl trenér celku z Julisky.

Jeho objev změnil náš svět jednou navždy. Šlo o první řízenou jadernou reakci předvedenou v praxi

Včera, 15:01
Novorenesanční restaurace Bohemia, původně Petzoldův plzeňský restaurant z roku 1891, která léta chátrala, se rekonstruuje....
7.8.2020
Uvidíte nejmodernější a největší technickou knihovnu v České republice. Prohlídky se konají od poloviny července...
6.8.2020
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Zdeněk Hořánek
6.8.2020
Společnost SNEO, kterou vlastní městská část a která má na starost správu městského majetku, má...
6.8.2020
Radní hlavní města Prahy a někteří pracovníci ROPIDu a DPP se snaží prezentovat, jak mají...
6.8.2020
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
5.8.2020
Po jedenácté letos odstartovaly na Kulaťáku oblíbené trhy. Letošní sezónu, tak jako život nás všech,...
5.8.2020
Lodní dopravě na území Prahy 5 slouží plavební komora mezi Janáčkovým nábřežím a Dětským ostrovem....
4.8.2020
Park Santoška se nabízí k oddechu, příjemným procházkám i krásným výhledům na Prahu. Díky rekonstrukci...
4.8.2020
Hrnčířské trhy v Berouně se kvůli koronaviru neuskuteční ani na podzim. Pořadatelé se snažili s...
Reklama