Fotbalová Dukla má po podzimu baráž o nejvyšší soutěž na dosah ruky!

Trenér pražské Dukly je více než spokojen s aktuální pozicí týmu po podzimní části. Čelo tabulky je i po závěrečné prohře s Hradcem Králové totiž velice blízko.

„Před sezónou bych tento výsledek, to znamená přes třicet bodů a možnost být v užší špičce, bral všemi deseti,“ okomentoval v rozhovoru pro klubový web pozici Dukly po podzimní části druhé nejvyšší fotbalové soutěže trenér Roman Skuhravý. Fotbalistům z Julisky patří se 31 body čtvrtá pozice, avšak od třetího Brna ji dělí pouze horší gólový rozdíl.

Třetí pozice je posledním úmístěním, ze kterého se lze probojovat do FORTUNA:LIGY, a to konkrétně pomocí baráže. Dukla bude určitě o tuto metu usilovat. A možná nejen o ni. Za lídrem z Pardubic zaostává pouze o čtyři body a na druhou Jihlavu ztrácí bod jenom jeden.

Druhá nejvyšší soutěž tak slibuje napínavou podívanou až do konce. Do bojů o titul či barážové pozice se bude chtít určitě zapojit i Hradec Králové, který má na páté příčce 30 bodů, a na dostřel je i Viktoria Žižkov nebo Ústí nad Labem.

Neusnadňujte kapsářům práci, radí lidem policie před Vánoci

Právě s „votroky“ z Hradce Králové sehráli svěřenci kouče Skuhravého poslední duel podzimní části. Na domácím stadionu se jim utkání příliš nepovedlo. V první půli soupeř jasně dominoval a mohl dát klidně i více branek. Proti byl ale slovenský brankář Matúš Hruška, kterému za záda v první půli prošel jen pokus Urmy z druhé minuty.

Trápení Dukly pokračovalo i po přestávce a druhou trefu přidal Vlkanov. Ze závěrečného náporu pak vytěžili pouze snižující branku po pěkné akci Hašek a Preisler.

Celkově se Dukle posledních pár zápasů nevydařilo úplně podle plánu. Prohře s Hradcem předcházela remíza s Varnsdorfem a porážka v Chrudimi, jež proložila zvládnutou divokou bitvou v Líšni. „Výpadek v závěru, který začal nešťastným utkáním v Chrudimi je mixem náročnosti v tréninkovém procesu, množství nových informací, věku a skladby kádru. Snažili jsme se s tím bojovat, ale nevyrovnanost v průběhu zápasů a velká chybovost na víc nestačila,“ posteskl si Skuhravý.

Týmy nyní mají dlouhou zimní pauzu před tím, než začne jarní část a barážová utkání. Dukla se rozhodla vyplnit tříměsíční volno turnajem Tipsport liga, kde se v základní skupině potká s Příbramí, Bohemians a Jabloncem. „Důvodem je jediná možnost potkat se s ligovými soupeři s ohledem na rozdílnost začátku soutěže. Dále je příprava poskládána standardně, mixem soupeřů ze zahraničí a F:NL,“ uvedl trenér celku z Julisky.

Jeho objev změnil náš svět jednou navždy. Šlo o první řízenou jadernou reakci předvedenou v praxi

Včera, 17:20
Jablonec nad Nisou podpoří milionem korun tři obce v Jihomoravském kraji, které v červnu poničilo...
Včera, 17:00
Na řadě míst spojených s vodou, v zahradnictví či pivovaru se odehraje v hlavním městě...
Včera, 15:20
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 15:20
 Někdejší místostarosta Prahy 1 Michal Valenta (ODS), firma JCDecaux i její technický ředitel Tomáš Tenzer...
Včera, 15:00
Proti covidu-19 bylo zatím v terénu v Praze naočkováno asi 300 osob bez domova. Další...
Včera, 14:20
Činoherní klub na začátku sezony uvede tři premiéry, které nazkoušel během pandemie. Na jaro pak...
Včera, 10:48
Běžně nepřístupné prostory pražské Staroměstské radnice se v neděli 19. září otevřou veřejnosti. Akce zvaná...
Včera, 10:27
Nedožité 90. narozeniny Miloně Novotného, klasika české humanistické fotografie, připomíná výstava v pražské Leica Gallery....
15.9.2021
Mimořádná divadelní lahůdka čeká hned v úvodu sezóny diváky pražského Švandova divadla: 18. září bude mít...
15.9.2021
Pohledy architektů z celého světa směřují ještě výrazněji na Prahu. Hlavní město společně se svým...
15.9.2021
Pětadvacetiletý muž, kterého dopadli pražští kriminalisté, prodával na internetu auta, která ovšem nevlastnil. Tato vozidla...
Reklama