Fotografoval Bardotku nebo Tomáše Baťu. Jadran Šetlík je autorem stovek slavných portrétů

Fotograf Jadran Šetlík je autorem stovek portrétů v rámci českých a mezinárodních projektů a nesčetného množství autorských výstav, jak u nás, tak ve světě. Do konce listopadu můžete zdarma navštívit jednu takovou v KC Průhon (Socháňova 27, Praha 17 – Řepy).

Mezi portrétovanými osobnostmi najdeme např. Tomáše Baťu, Dagmar a Václava Havlovy, Ivanu Trump, Václava Klause, Karla Gotta, Evu Jiřičnou, kardinála Dominika Duku, Fidelise Schlée a další.
Při tvorbě fotografických obrazů Šetlík používá zcela ojedinělou technologii přenosu fotografické emulze na malířské plátno. Jeho portréty se pak svým pojetím a charakterem blíží klasickým obrazům starých mistrů.

„Portrét je pro mne hledáním krásy a charisma v nitru člověka,“ říká fotograf, který se narodil v roce 1952 v italském Terstu jako syn českého novináře a matky Slovinky.
Do Prahy přijel s rodiči v pěti letech a za dalších osm let se opět stěhoval do rodné Itálie, kde se jeho otec stal dopisovatelem ČTK. V římských ulicích také poprvé zmáčkl spoušť fotoaparátu a právě tam v patnácti letech zcela náhodně potkal svojí první velkou hvězdu – Claudii Cardinale.
Po ní následovaly další – ze světa hereckého, politického i společenského – Brigitte Bardot, Raquel Welch, Anthony Quinn, Peter Sellers, Robert Kennedy. V osmnácti letech začal Jadran Šetlík studovat na grafické škole v Praze.
V té době bylo o dráze uměleckého fotografa definitivně rozhodnuto.

12 kreslených vtipů Michala Hrdého, které vás rozesmějí. Kde jich můžete vidět víc?

Ve své profesionální kariéře se věnoval všem fotografickým žánrům – od reportáže přes architekturu, reklamu, módu, až k volné tvorbě. Jeho nejvyhledávanějším a nejčastějším fotografickým objektem byla velmi často žena v mnoha podobách. Svědčí o tom desítky kalendářů, řada reklamních kampaní, nesčetné množství reprezentativních souborů zajímavých osobností a fotomodelek.

V současné době se Jadran Šetlík věnuje převážně portrétu.
Je proto zcela logické a přirozené, že jeho doposud největší galerijní projekty a rozsáhlé výstavní cykly z posledních let, prezentované pod jednotným názvem Galerie Milénia Jadran, byly z oblasti uměleckých portrétů, především významných osobností.
Dnes Jadran Šetlík svojí tvorbou směřuje mimo jiné k renesanci rodinného portrétu (včetně dětského), který navozuje atmosféru klasického obrazu – nasvícením, kompozicí, volbou pozadí, stíny a barevností.

FOTO: Jadran Šetlík

Jadran Šetlík - V Galerii m?sta Olomouce vystavuje fotograf Jadran Šetlík. Foto: Jan ProcházkaJadran Šetlík - 3 jadran-setlikJadran Šetlík - 3 DSC_0837-450×641Jadran Šetlík - 4 dana morávkováJadran Šetlík - 6 alena šeredová
Další fotky
Jadran Šetlík - 0 DSC_4529-450×451
Dnes, 19:19
Provoz na trati č. 120 z pražského Hlavního nádraží přes Bubny, Dejvice, Veleslavín, Ruzyni a...
Dnes, 18:29
Kino na Pohořelci se chce svým letošním programem vyhnout prosté rekapitulaci nejlepších snímků daného roku.
Dnes, 14:07
Od soboty 4. července do neděle 12. července 2020 bude z důvodu opravy trati obousměrně...
Dnes, 11:44
Od jara 2020 probíhá rekonstrukce MUK 16 Slivenec na dálnici D0 (silniční okruh kolem Prahy)...
Včera, 17:30
Do zrekonstruovaného zookoutku u hájovny v lesoparku Kamýku v Praze 12 se koncem června opět...
Včera, 15:21
Pietní artefakt je věnovan generálmajorovi Josefu Dudovi (1905 – 1977). Duda působil jako velitel českých...
Včera, 14:40
Čtyřicet let na profesionální hudební scéně letos slaví zpěvák Dalibor Janda. Své turné musel kvůli...
výstava JUDr. Milada Horáková a největší politický proces
Včera, 12:47
Do 24. srpna bude instalována plenérová výstava "Nezapomeňte na mne. JUDr. Milada Horáková a největší...
Včera, 10:53
Fungoval roku 1620 na Bílé hoře lyžařský vlek? Jak dopadla play off pro české stavy?...
1.7.2020
Ve středu ráno hořelo ve dvou domech ve Strojnické ulici v pražských Holešovicích.
Reklama