Fronty až za roh. Salony pro mazlíčky po otevření praskají ve švech

Lidé v posledních dnech ve velkém objednávají své zvířecí mazlíčky do salonů. Vyplývá to z ankety mezi pražskými salony pro zvířata.

Vláda svým pondělním usnesením ode středy povolila fungování provozoven poskytujících službu úpravy a stříhání psů a koček. Provozovatelé uvádějí, že dbají na přísná bezpečnostní a hygienická pravidla a lidem nedovolují přítomnost u úpravy psů.

Provozovatelé salonů se informaci o možnosti znovuotevření dozvěděli v pondělí. Podle majitele psího salonu a spa lázní DirtyDog (salon Darling) Martina Kuruce to byl „milý šok“. Lidé od úterního poledne až do pozdních večerních hodin posílali převážně SMS s poptávkou objednání. „Dnes od 08:00 se telefony ještě neuklidnily. Mám vytvořen pořadník podle toho, jak lidé volali v době uzavření salonu, nebo měli v této době termín objednaní. Ti mají přednost,“ doplnil.

Malé děti se vrátily do škol. Doma zůstalo jen minimum prvňáčků a druháků

Zákazníky v DirtyDog podle Kuruce do salonu nyní nepouštějí. Psy přebírají a vracejí u dveří. Samozřejmostí jsou podle Kuruce roušky a dezinfekce nástrojů i celého salonu.

Do salonu DogTown začali lidé psy objednávat hned po zveřejnění informace o obnovení provozu. „Dodržujeme zvýšená hygienická opatření. Nedoporučujeme přítomnost páníčka během úpravy psa a vyžadujeme nošení roušek při návštěvě našeho obchodu a salonu,“ uvedla za provoz Hana Pleštilová.

Majitelka Psího salonu Tlapka Kateřina Brabcová se o uvolnění opatření dozvěděla v pondělí večer od známých. „Poté, co jsem své zákazníky informovala o tom, že se mohou opět dostavit se svými mazlíčky, začali všichni naráz psát a volat kvůli objednávce,“ řekla. Dodala, že nedovoluje přítomnost majitelů psů u úpravy a dbá na pravidelnou dezinfekci salonu.

„O znovuotevření salonů jsem se dozvěděla díky vláknu střihačů na facebooku. Informace od vlády absolutně nepronikají a neseznamuje s nimi nikoho,“ uvedla majitelka psího salonu Champion Petra Richterová. Telefon s objednávkami zákazníků podle ní od úterního večera neutichá a má už zaplněné termíny na tři týdny. Ani ona majitele psů do provozovny k úpravě nyní nepouští.

Salony pro psy a kočky se zařadily mezi další výjimky z vládních opatření, která v současné době platí. Ze služeb mohou dále fungovat například kamenictví, pohřební služby, zámečnictví, autoservisy, odtahy vozidel nebo prádelny a čistírny.

Už na jaře, když kabinet začal uvolňovat opatření proti šíření koronaviru, se salony pro zvířata mohly otevřít v první rozvolňovací vlně, spolu s provozovnami řemeslníků.

ČTK

Včera, 18:35
Krize na pražském trhu s byty se prohlubuje, ceny za posledních pět let vzrostly o...
Včera, 17:43
Zatímco „státní večerka“ se posunula z 21. na 23. hodinu, denní provoz MHD zůstává v...
Včera, 10:33
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
Včera, 10:33
Index protiepidemického systému PES dnes zůstal sedmý den v řadě na 57 bodech ze sta,...
Včera, 07:55
Vloni na podzim, dva týdny před 94. narozeninami, zemřel jeden z nejvýraznějších českých filmových režisérů...
28.11.2020
Pražané nepřijdou o letošní vánoční oslavy, i když se vzhledem k pandemii covidu-19 ponesou v umírněnějším duchu....
28.11.2020
U železniční zastávky v pražských Běchovicích dnes ráno srazil rychlík přibližně 30letého muže. Mladík zraněním...
28.11.2020
Stovka mladých lidí, zejména cizinců, si ani přes vládní zákaz nenechala ujít nelegální party v...
28.11.2020
Pražský magistrát nechal v pátek večer rozsvítit vánoční strom na Staroměstském náměstí. Původně se měly...
27.11.2020
Děti ze školek v šesté městské části připravily seniorům a seniorkám z domovů a léčeben dlouhodobě nemocných...
27.11.2020
Pražský magistrát vypsal tendr na dodávku laviček a košů v designu, který v roce 2017...
Reklama