10℃
Dnes je 21. květen , svátek má Monika

Frýba dostal dárek k narozeninám. Dejvická nádražka zatím přežije!

Další fotky

Loni v létě se na internetu a poté i v tisku rozšířila zpráva o možném zániku legendární dejvické nádražní hospody, i Náš REGION o tom informoval.

Reklama

Dejvická nádražka je symbolem nonkonformity. Lidové ceny, zahrádka pod kaštany, druhá přímo u kolejiště. Potkáte tu lidi z nejrůznějších sociálních vrstev, jedni tu čekají na vlak, druzí tu – podle slov klasika – čekají na smrt.
Nájemce restaurace Martin Ullmann tehdy řekl, že mu majitel objektu, Správa železniční a dopravní cesty, chce znenadání zvednout nájem o sto procent. Přitom on do podniku investoval pět milionů. SŽDC oponovala, že zkrátka stará smlouva skončila a oni chtějí vyšší nájem.

Kvůli záchraně dejvické nádražky se podepisovala petice

Ano, lidé, kteří mají hlouběji do kapsy, moc zábavy v Praze 6 neužijí, dejvická nádražka je jedním z posledních ostrůvků jejich prostoru, ať už o ní mluvíme jako o restauraci nebo jako o podniku, kde se konají koncerty a různé akce. Třeba 1. prosince tu slavila 25 let existence známá místní kapela OOZ a 25. ledna se tu konal Frýbestr, recesistická akce k oslavě svátku hlasatele Miloše Frýby (1945 v Libáni u Kopidlna – 2010 v Praze), věčného kandidáta (nejen) zdejších štamgastů na hlavu státu.

Najdete pivnici, kde se natáčel film Pozor, vizita!? Skoro sto let se schovává ve stínu hostivařského nádraží

Jak nám potvrdil Tomáš Brokeš, muž, který už stojí za zdejší výčepní stolicí dvě desítky let, blýská se na časy. Nájemce i SŽDC se nakonec dohodli, že k původně plánovanému razantnímu zvýšení nájemného nedojde a obě strany spolu podepsaly smlouvu do 30. června roku 2022. „Podařilo se nám najít shodu a nájemce zůstává,“ sdělila Pražskému deníku mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová.
Za jakých podmínek, žádná ze stran neuvedla.

Štamgasti tedy mohou být nějakou dobu klidní a těšit se na 15. března, kdy se budou na „nádru“ slavit Frýborozeniny (viz pozvánka v naší fotogalerii).

Dejvická nádražka je nejstarší v Praze. Budova nádraží od drážního architekta Josefa Chvály (1826 – 1881) začala sloužit už v únoru 1873. Od počátku tu byla restaurace, přesněji čekárna s restaurací 2. třídy (sem měli přístup cestující s jízdenkou do první třídy) a východněji pak byly čekárny s restaurací 3. a 4. třídy.

FOTO: Dejvická nádražka přežije

Dejvická nádražka přežije - 1 Dejvické nádraží 2, 2000 (2)Dejvická nádražka přežije - 2 DSC08702Dejvická nádražka přežije - 3 DSCN0998 (2)Dejvická nádražka přežije - 4a DSC03872Dejvická nádražka přežije - 4b DSC04258
Další fotky
Dejvická nádražka přežije - 4c DSC04492Dejvická nádražka přežije - OLYMPUS DIGITAL CAMERADejvická nádražka přežije - 5bDejvická nádražka přežije - 6 P1110224Dejvická nádražka přežije - OLYMPUS DIGITAL CAMERADejvická nádražka přežije - 8 DSC08722Dejvická nádražka přežije - 9

 

Včera, 18:00
Vedení Prahy 10 připraví návrh zavedení parkovacích zón na svém území. Studie bude hotova letos...
Včera, 16:27
V pražské zoo se začátkem května narodila dvě selata vzácného pekari Wagnerova, které bylo až...
Včera, 12:27
Léto se blíží, folkaři vystrkují růžky a pronikají do rockových klubů. Ale ještě je dost...
Včera, 11:03
Tramvajová zastávka ve Vysočanech má nový označník. Někteří jej nazývají padající obludou podle vzhledu a...
Včera, 11:00
V Tuchoměřicích u Prahy vznikne příští rok logistické centrum pro zásilkovou a nákladní přepravu americké...
Včera, 10:25
Koryto Botiče bylo v zastavěné části města již od 19. století postupně zregulováno až do...
Včera, 09:30
V Akademickém parku poblíž stanice metra Ládví má být v červnu odhalen pomník českého fyzika...
19.5.2019
Pokud hygienici nebudou proti, v pondělí ve tři bude pro veřejnost otevřen nový plavecký bazén...
19.5.2019
Pražská Slavia byla v neděli jen krůček od zajištění titulu v české nejvyšší fotbalové soutěži....
19.5.2019
Letos by se 150 let dožil profesor Rudolf Jedlička, lékař a mecenáš, zakladatel české rentgenologie,...
Reklama