12℃
Dnes je 21. srpen , svátek má Johana

Frýba dostal dárek k narozeninám. Dejvická nádražka zatím přežije!

Další fotky

Loni v létě se na internetu a poté i v tisku rozšířila zpráva o možném zániku legendární dejvické nádražní hospody, i Náš REGION o tom informoval.

Reklama

Dejvická nádražka je symbolem nonkonformity. Lidové ceny, zahrádka pod kaštany, druhá přímo u kolejiště. Potkáte tu lidi z nejrůznějších sociálních vrstev, jedni tu čekají na vlak, druzí tu – podle slov klasika – čekají na smrt.
Nájemce restaurace Martin Ullmann tehdy řekl, že mu majitel objektu, Správa železniční a dopravní cesty, chce znenadání zvednout nájem o sto procent. Přitom on do podniku investoval pět milionů. SŽDC oponovala, že zkrátka stará smlouva skončila a oni chtějí vyšší nájem.

Kvůli záchraně dejvické nádražky se podepisovala petice

Ano, lidé, kteří mají hlouběji do kapsy, moc zábavy v Praze 6 neužijí, dejvická nádražka je jedním z posledních ostrůvků jejich prostoru, ať už o ní mluvíme jako o restauraci nebo jako o podniku, kde se konají koncerty a různé akce. Třeba 1. prosince tu slavila 25 let existence známá místní kapela OOZ a 25. ledna se tu konal Frýbestr, recesistická akce k oslavě svátku hlasatele Miloše Frýby (1945 v Libáni u Kopidlna – 2010 v Praze), věčného kandidáta (nejen) zdejších štamgastů na hlavu státu.

Najdete pivnici, kde se natáčel film Pozor, vizita!? Skoro sto let se schovává ve stínu hostivařského nádraží

Jak nám potvrdil Tomáš Brokeš, muž, který už stojí za zdejší výčepní stolicí dvě desítky let, blýská se na časy. Nájemce i SŽDC se nakonec dohodli, že k původně plánovanému razantnímu zvýšení nájemného nedojde a obě strany spolu podepsaly smlouvu do 30. června roku 2022. „Podařilo se nám najít shodu a nájemce zůstává,“ sdělila Pražskému deníku mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová.
Za jakých podmínek, žádná ze stran neuvedla.

Štamgasti tedy mohou být nějakou dobu klidní a těšit se na 15. března, kdy se budou na „nádru“ slavit Frýborozeniny (viz pozvánka v naší fotogalerii).

Dejvická nádražka je nejstarší v Praze. Budova nádraží od drážního architekta Josefa Chvály (1826 – 1881) začala sloužit už v únoru 1873. Od počátku tu byla restaurace, přesněji čekárna s restaurací 2. třídy (sem měli přístup cestující s jízdenkou do první třídy) a východněji pak byly čekárny s restaurací 3. a 4. třídy.

FOTO: Dejvická nádražka přežije

Dejvická nádražka přežije - 1 Dejvické nádraží 2, 2000 (2)Dejvická nádražka přežije - 2 DSC08702Dejvická nádražka přežije - 3 DSCN0998 (2)Dejvická nádražka přežije - 4a DSC03872Dejvická nádražka přežije - 4b DSC04258
Další fotky
Dejvická nádražka přežije - 4c DSC04492Dejvická nádražka přežije - OLYMPUS DIGITAL CAMERADejvická nádražka přežije - 5bDejvická nádražka přežije - 6 P1110224Dejvická nádražka přežije - OLYMPUS DIGITAL CAMERADejvická nádražka přežije - 8 DSC08722Dejvická nádražka přežije - 9

 

Dnes, 13:37
Ryby z Cukrovarského rybníka a Velké Obůrky na Vinořském potoce byly vybity, nakazili se nebezpečným...
Dnes, 10:44
Cílem výstavy je připomenout osobnost panovníka a jeho dvůr na Pražském hradě v zrcadle gotického...
Včera, 18:37
Na začátku srpna bylo na Řezáčově náměstí nainstalováno nové pítko P, které ocení nejen návštěvníci...
Včera, 15:17
Ve středu 21. srpna mezi osmou a osmou vás na smíchovské pěší zóně čeká „Latino...
Včera, 13:33
Doprava na Slánsku, městská i meziměstská, se příští týden propojí s pražskou dopravou. Změní se...
Včera, 10:39
Hlavní město už má jasnou představu o budoucnosti Šlechtovy restaurace. Ve výběru provozovatele zvítězil Vinohradský...
19.8.2019
Zoo Praha vybrala zhotovitele pavilonu goril. Zvítězila společnost Strabag, která pavilon postaví za 209 milionů...
19.8.2019
Prázdniny nám tu naší metropolitní hudební zábavu trochu zkrouhly, ale nešť!
19.8.2019
Od 1. září dojde – na základě požadavku Prahy 6 na zlepšení dopravní obslužnosti Bubenče...
18.8.2019
Tradičně vypjatý souboj mezi Spartou a Baníkem se tentokrát obešel bez větších rvaček. Domácí výběr...
Reklama