Frýba dostal dárek k narozeninám. Dejvická nádražka zatím přežije!

Další fotky

Loni v létě se na internetu a poté i v tisku rozšířila zpráva o možném zániku legendární dejvické nádražní hospody, i Náš REGION o tom informoval.

Dejvická nádražka je symbolem nonkonformity. Lidové ceny, zahrádka pod kaštany, druhá přímo u kolejiště. Potkáte tu lidi z nejrůznějších sociálních vrstev, jedni tu čekají na vlak, druzí tu – podle slov klasika – čekají na smrt.
Nájemce restaurace Martin Ullmann tehdy řekl, že mu majitel objektu, Správa železniční a dopravní cesty, chce znenadání zvednout nájem o sto procent. Přitom on do podniku investoval pět milionů. SŽDC oponovala, že zkrátka stará smlouva skončila a oni chtějí vyšší nájem.

Kvůli záchraně dejvické nádražky se podepisovala petice

Ano, lidé, kteří mají hlouběji do kapsy, moc zábavy v Praze 6 neužijí, dejvická nádražka je jedním z posledních ostrůvků jejich prostoru, ať už o ní mluvíme jako o restauraci nebo jako o podniku, kde se konají koncerty a různé akce. Třeba 1. prosince tu slavila 25 let existence známá místní kapela OOZ a 25. ledna se tu konal Frýbestr, recesistická akce k oslavě svátku hlasatele Miloše Frýby (1945 v Libáni u Kopidlna – 2010 v Praze), věčného kandidáta (nejen) zdejších štamgastů na hlavu státu.

Najdete pivnici, kde se natáčel film Pozor, vizita!? Skoro sto let se schovává ve stínu hostivařského nádraží

Jak nám potvrdil Tomáš Brokeš, muž, který už stojí za zdejší výčepní stolicí dvě desítky let, blýská se na časy. Nájemce i SŽDC se nakonec dohodli, že k původně plánovanému razantnímu zvýšení nájemného nedojde a obě strany spolu podepsaly smlouvu do 30. června roku 2022. „Podařilo se nám najít shodu a nájemce zůstává,“ sdělila Pražskému deníku mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová.
Za jakých podmínek, žádná ze stran neuvedla.

Štamgasti tedy mohou být nějakou dobu klidní a těšit se na 15. března, kdy se budou na „nádru“ slavit Frýborozeniny (viz pozvánka v naší fotogalerii).

Dejvická nádražka je nejstarší v Praze. Budova nádraží od drážního architekta Josefa Chvály (1826 – 1881) začala sloužit už v únoru 1873. Od počátku tu byla restaurace, přesněji čekárna s restaurací 2. třídy (sem měli přístup cestující s jízdenkou do první třídy) a východněji pak byly čekárny s restaurací 3. a 4. třídy.

FOTO: Dejvická nádražka přežije

Dejvická nádražka přežije - 1 Dejvické nádraží 2, 2000 (2)Dejvická nádražka přežije - 2 DSC08702Dejvická nádražka přežije - 3 DSCN0998 (2)Dejvická nádražka přežije - 4a DSC03872Dejvická nádražka přežije - 4b DSC04258
Další fotky
Dejvická nádražka přežije - 4c DSC04492Dejvická nádražka přežije - OLYMPUS DIGITAL CAMERADejvická nádražka přežije - 5bDejvická nádražka přežije - 6 P1110224Dejvická nádražka přežije - OLYMPUS DIGITAL CAMERADejvická nádražka přežije - 8 DSC08722Dejvická nádražka přežije - 9

 

Dnes, 19:11
Na výpadovce na Úvaly (Českobrodská – Starokolínská – Novosibřinská) se v Újezdě nad Lesy se...
Dnes, 10:11
Únorové vydání humoristického měsíčníku SORRY, které vydává naše vydavatelství A11, je už nějakou dobu na...
Dnes, 08:11
Michnovský letohrádek na Kampě zůstane zatím v rukou Radnice. O jeho budoucnosti rozhodnou lidé v...
Dnes, 06:38
V úterý 25. února začne Technická správa komunikací s přípravnými pracemi před opravami Novodvorské ulice...
Včera, 16:38
Folk, jazz, blues, rock, šansony, trocha té prvorepublikové hudby... Ať už se vám líbí jakýkoli...
Včera, 16:11
Uměleckoprůmyslové muzeum otevřelo 19. února návštěvníkům výstavu zaměřenou na díla Boženy Sudkové a především Josefa...
Včera, 13:32
V souvislosti s blížícím se 70. výročím umučení číhošťského kněze Josefa Toufara proběhne v úterý...
Včera, 07:26
Koupaliště Petynka v Praze 6 letos v prosinci přejde do vlastnictví městské části, řekl místostarosta...
23.2.2020
Vichřice Sabine, která se přehnala Evropou a v neděli 9. února dorazila i k nám,...
23.2.2020
Rada Prahy 2 v pondělí 17. února projednala záměr pražského magistrátu a společnosti Telefonica O2...
Reklama