Hasiči stavěli protipovodňové zdi. Cvičení se zúčastnilo 300 záchranářů

protipovodňové zdi

V sobotu 21. září se uskutečnilo protipovodňové cvičení Voda 2019. Zúčastnilo se ho 300 záchranářů. Akce prověřila připravenost všech složek na případnou povodňovou situaci a také funkčnost a stav protipovodňových opatření v uvedených úsecích.

„Povodeň je nejčastěji se vyskytující mimořádnou událostí v oblasti krizového řízení na území hlavního města. Proto je potřeba prověřit činnost všech složek a funkčnost a dostatečnost techniky,“ řekl k tomu primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti).

povoden, povodne, zaplavy

Chystá se protipovodňové cvičení

Hasiči stavěli pevné protipovodňové zdi, zemní valy včetně využití železničního tělesa, mobilní protipovodňová hrazení. K vidění byly i klasické pytle s pískem či přečerpávání vnitřních a průsakových vod.

300 záchranářů

„Základem jakékoliv úspěšně zvládnuté mimořádné akce je příprava a prevence. Účastnilo se na 300 členů bezpečnostních složek. Testovali jsme, jak rychle jsme schopni postavit protipovodňové zábrany, jak je výkonná naše technika, jak fungují jednotlivé složky Integrovaného záchranného systému, jak při této mimořádné události zvládáme komunikaci, nejen mezi sebou, ale i s veřejností,“ uvedl pro Náš REGION náměstek pro bezpečnost Petr Hlubuček (STAN).

Zemřel Mistr Karel Gott. Zpěvák a umělec, který se rozdával druhým. Praha po něm možná přejmenuje náměstí

Zajímavým technickým řešením bylo uzavření náhonu Čertovka před povodňovými vodami z Vltavy, včetně čerpání vnitřních a průsakových vod. Uzávěr Čertovky je součástí protipovodňového opatření na ochranu hl. m. Prahy od nábřežní zdi pod mostem Legií až po Karlův most na levém břehu Vltavy. Základová deska je zakotvena do skalního podloží podzemní stěnou a systémem pilot, v klidové poloze jsou vrata schována za nábřežní zdí směrem ke Karlovu mostu. Hradící uzávěr má délku 23,5 m, výšku 4,9 m a hmotnost 45 tun. V horní části hradícího uzávěru jsou osazeny slupice pro zasunutí mobilních hliníkových prvků, které jsou v případě povodňového ohrožení spojeny s mobilním hrazením vedoucím od Karlova mostu.

Včera, 16:38
Folk, jazz, blues, rock, šansony, trocha té prvorepublikové hudby... Ať už se vám líbí jakýkoli...
Včera, 16:11
Uměleckoprůmyslové muzeum otevřelo 19. února návštěvníkům výstavu zaměřenou na díla Boženy Sudkové a především Josefa...
Včera, 13:32
V souvislosti s blížícím se 70. výročím umučení číhošťského kněze Josefa Toufara proběhne v úterý...
Včera, 07:26
Koupaliště Petynka v Praze 6 letos v prosinci přejde do vlastnictví městské části, řekl místostarosta...
23.2.2020
Vichřice Sabine, která se přehnala Evropou a v neděli 9. února dorazila i k nám,...
23.2.2020
Rada Prahy 2 v pondělí 17. února projednala záměr pražského magistrátu a společnosti Telefonica O2...
22.2.2020
Blížící se jaro začíná lákat k vycházkám a výletům. Jednou zajímavou předjarní vycházkou může být...
22.2.2020
Vršovické divadlo MANA chystá Podzimní sonátu, severské drama o rodinných vztazích od slovutného spisovatele a...
22.2.2020
V sobotu a v neděli mezi 10. a 16. hodinou se v hotelu Olympik Congress...
22.2.2020
Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy rozšířila svůj vozový park o dvojici nových speciálů.
Reklama