Hasiči stavěli protipovodňové zdi. Cvičení se zúčastnilo 300 záchranářů

protipovodňové zdi

V sobotu 21. září se uskutečnilo protipovodňové cvičení Voda 2019. Zúčastnilo se ho 300 záchranářů. Akce prověřila připravenost všech složek na případnou povodňovou situaci a také funkčnost a stav protipovodňových opatření v uvedených úsecích.

„Povodeň je nejčastěji se vyskytující mimořádnou událostí v oblasti krizového řízení na území hlavního města. Proto je potřeba prověřit činnost všech složek a funkčnost a dostatečnost techniky,“ řekl k tomu primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti).

povoden, povodne, zaplavy

Chystá se protipovodňové cvičení

Hasiči stavěli pevné protipovodňové zdi, zemní valy včetně využití železničního tělesa, mobilní protipovodňová hrazení. K vidění byly i klasické pytle s pískem či přečerpávání vnitřních a průsakových vod.

300 záchranářů

„Základem jakékoliv úspěšně zvládnuté mimořádné akce je příprava a prevence. Účastnilo se na 300 členů bezpečnostních složek. Testovali jsme, jak rychle jsme schopni postavit protipovodňové zábrany, jak je výkonná naše technika, jak fungují jednotlivé složky Integrovaného záchranného systému, jak při této mimořádné události zvládáme komunikaci, nejen mezi sebou, ale i s veřejností,“ uvedl pro Náš REGION náměstek pro bezpečnost Petr Hlubuček (STAN).

Zemřel Mistr Karel Gott. Zpěvák a umělec, který se rozdával druhým. Praha po něm možná přejmenuje náměstí

Zajímavým technickým řešením bylo uzavření náhonu Čertovka před povodňovými vodami z Vltavy, včetně čerpání vnitřních a průsakových vod. Uzávěr Čertovky je součástí protipovodňového opatření na ochranu hl. m. Prahy od nábřežní zdi pod mostem Legií až po Karlův most na levém břehu Vltavy. Základová deska je zakotvena do skalního podloží podzemní stěnou a systémem pilot, v klidové poloze jsou vrata schována za nábřežní zdí směrem ke Karlovu mostu. Hradící uzávěr má délku 23,5 m, výšku 4,9 m a hmotnost 45 tun. V horní části hradícího uzávěru jsou osazeny slupice pro zasunutí mobilních hliníkových prvků, které jsou v případě povodňového ohrožení spojeny s mobilním hrazením vedoucím od Karlova mostu.

Včera, 17:51
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
Včera, 14:44
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
28.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Týden starý incident mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem a předsedkyní zastupitelského klubu ODS Alexandrou Udženijou...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
Invalidovna
28.5.2020
Výpůjčku západního křídla Invalidovny v pražském Karlíně získalo do konce letošního roku Multikulturní centrum Studia...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
27.5.2020
Na trať mezi pražskými Hlubočepy a Sídlištěm Barrandovem se vrátí od pondělí 1. června tramvaje....
27.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
27.5.2020
Výpověď z nájmu, kterou od společnosti CIB RENT Písnice dostali manželé E. a L. M.,...
Reklama