35℃
Dnes je 26. červen , svátek má Adriana

Havárie vody omezila péči v pražské Nemocnici Na Bulovce

V pražské Nemocnici Na Bulovce je od půlnoci omezena péče kvůli havárii vodovodu mimo areál. Jsou odloženy plánované operace, sanitky do nemocnice nebudou vozit pacienty a ambulance budou v provozu, dokud nedojdou sterilní nástroje. Informovala o tom mluvčí nemocnice Simona Krautová. Urgentní operace, bez nichž by byli pacienti ohroženi na životě, ale bude nemocnice provádět dál. Mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek po 09:00 řekl, že dodávky vody do nemocnice byly obnoveny, ale podle nemocnice voda kvůli technickým problémům stále neteče.

Reklama

Havárie se podle nemocnice stala v noci na dnešek kolem půlnoci a voda zřejmě znovu poteče až odpoledne. „Do dvou hodin od havárie byly po celém areálu umístěny cisterny s pitnou vodou, nicméně provoz nemocnice je na doporučení vedoucí hygieny Nemocnice Na Bulovce omezen,“ uvedla mluvčí.

„Plánované operace je třeba odsunout do doby zprovoznění dodávky vody,“ oznámila vedoucí hygieny nemocnice Hana Bláhová. „Dále též ambulantní provozy musí zvážit rozsah poskytovaných služeb dle svých možností, jako je například zásoba sterilních či jednorázových nástrojů a pomůcek, a případně poskytovat pouze péči akutní,“ doplnila. Podle mluvčí také nemocnice požádala zdravotnické záchranné služby, aby na Bulovku do odpoledne nevozily pacienty.

PVK se ráno pokusily dodávky vody do nemocnice obnovit. Mluvčí nemocnice ale ČTK před 10:00 řekla, že voda stále neteče a dodávky budou obnoveny nejdříve za hodinu. Kromě nemocnice zůstalo podle PVK bez vody asi 5500 odběratelů v Libni. Na některých místech voda poteče zřejmě až večer.

Zdroj: čtk

Krajina v některých místech vypadá jak po zlatokopech na Klondiku. Honba za zelenými drahokamy z třetihor

Před 3 hodinami
Praha 22 dostala dotaci 40 milionů korun, schválilo ji minulý týden magistrátní zastupitelstvo.
Včera, 18:25
Mezi mihotajícími se záclonami probleskují napětí, vůně růží a záře neonů. Skutečnost, na níž ulpívají...
Včera, 18:00
Na lince metra C nepojede od této do následující soboty metro mezi stanicemi Pražského povstání...
Včera, 12:14
Vyšetřovatelé z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes ráno obsadili budovu Krajského úřadu Středočeského...
Včera, 11:01
Při tropických teplotách posledních týdnů se nelze ubránit otázce, kde vzít dostatek vody na zalévání...
Včera, 10:30
Kulturní mapa Prahy se od poloviny června rozrostla o novou divadelní scénu, letní amfiteátr pod...
Včera, 09:33
Jednou z největších investičních akcí v Lysolajích je jednoznačně výstavba v lokalitě Dolina-Štěpnice. Kolik zeleně...
Včera, 09:03
Pražského náměstka pro dopravu Adama Scheinherra interpelovala při jednání zastupitelstva hlavního města ve věci rušení...
Včera, 08:32
Minulý týden začala obnovou trávníku v okolí dětského hřiště Vozovna ve Stromovce.
24.6.2019
Pražské zastupitelstvo vyhlásilo klimatický závazek, tedy cíl snížit emise CO2 v hlavním městě o minimálně...
Reklama