Hlas ze zastupitelstva Prahy: koronavirus jako záminka k umlčení opozice

Jednání zastupitelstva hlavního města Prahy je dnes obzvláště sledované. Politici mají projednávat například zákaz herních automatů na území celého města. Ale jednání má pachuť – vládnoucí většina prý znemožňuje vystoupit opozičním politikům. Údajně k tomu zneužívá koronakrizi a nařízenou karanténu některých zastupitelů.

Názor na jednání zastupitelstva sepsal Ondřej Prokop, opoziční zastupitel za hnutí ANO a zároveň místostarosta Prahy 11. Jeho znění zveřejňujeme bez redakčního zásahu:

Musím se s vámi podělit o příběh zářijového jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy. Začalo to v toto úterý pozitivním testem jednoho ze zastupitelů z Prahy 11. Vzhledem k hygienickým opatřením jsem ihned začal řešit s Hygienou Prahy 4, která se přímo stará o našeho zastupitele, zda se mohu dnešního jednání Zastupitelstva účastnit nebo ne. Dostal jsem od hygieny písemné stanovisko, že mohu, že trasují jako rizikové kontakty až od pátku a že můj kontakt s nakaženým minulý čtvrtek není důvodem ke karanténě.

Pak se začaly dít velmi zvláštní věci. Během středy se rozhodl náš starosta Jiří Dohnal, starosta Prahy 11 (PIR), že by bylo rozumné, aby karanténu podstoupili všichni zastupitelé, že i čtvrtek mohl být rizikový. Poslal nejprve během odpoledne všem zastupitelům e-mail o tom, že je nutná karanténa všech, kteří byli na jednání Zastupitelstva Prahy 11 minulý čtvrtek. Což bylo zcela v rozporu s písemným stanoviskem hygieny Prahy 4, které jsem měl k dispozici.

Včera pozdě večer pak přišlo e-mailem další písemné stanovisko Hygieny od jiného pracovníka než se kterým jsem komunikoval já o tom, že karanténu vyhlašují opravdu na všechny zastupitele, tedy kontakty ze čtvrtka. Já tak nyní mám 2 písemná stanoviska z jedné Hygienické stanice o tom, že NEJSEM V KARANTÉNĚ a že JSEM V KARANTÉNĚ. Kocourkov? Nebo záměr?

ondrej-prokop
Ondřej Prokop, zastupitel hl. města Prahy.
(Ondřej Prokop, Praha 11)

Velmi zvláštní na tom je, že našeho zastupitele, který je pozitivní do dnes nikdo z Hygieny ohledně kontaktů z jednání zastupitelstva Prahy 11 nekontaktoval. Řešili s ním pouze jeho kontakty od pátku dál. Tedy kde a proč Hygiena vzala kontakty na lidi se kterými se setkal ve ČT, když sám pozitivně testovaný zastupitel nebyl ani dotázán? Kde a od koho Hygiena dostala kontakty na všechny, kterým má nařídit karanténu, když sám nakažený jim nic neposkytl, protože se ho ani neptali?

V kontextu toho, že je mi od rána spolu s kolegou Martinem Sedeke (také zastupitel hl. m. Prahy a Prahy 11) znemožňováno vystupovat na Zastupitelstvu hl. m. Prahy to vzbuzuje otázky, zda to celé není náhodou nějaké zlomyslné zneužití dnešní Covidové doby proti opozici, s cílem znesnadnit ji demokratickou diskusi v rámci Zastupitelstva. Ačkoli jsme byli ujišťováni, že chodit na jednání z preventivních důvodu nemusíme, že nám od rána bude umožněn vzdálený přístup, tak od 8:30 do 10:00 nebyl zprovozněn. Údajně „problém se zvukem“. A to jsem se dnes chystal načíst 2 pro koalici nepříjemné tisky. Náhoda?

Musím říct, že jsem z toho opravdu rozčarován a rozhodně to budu chtít vysvětlit. Minimálně ten rozpor ve dvou různých stanoviscích toho samého pracoviště Hygieny. Vysvětlí mi to pan primátor Zdeněk Hřib – primátor Prahy ?

Dnes, 06:40
Ulicí V Holešovičkách vedoucí od mostu Barikádníků po Vychovatelnu projede denně sto tisíc aut. Zoufalí...
Dnes, 06:30
Když bylo v Praze 28. září 1842 otevřeno tzv. Nové divadlo, byla vlastně otevřena jedna...
Dnes, 06:30
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 06:30
Nedávné politické turbulence kvůli pádu Dominika Feriho, čtyřky na pražské kandidátce koalice SPOLU, naznačily, že...
Včera, 07:52
Exministr Petr Arenberger nebyl jediný, kdo od Prahy 1 koupil velmi výhodně luxusní byt v...
11.6.2021
Výstava stovky historických motocyklů převážně české výroby dnes začíná na pražském výstavišti v Holešovicích na...
11.6.2021
Skvělý výhled na Prahu, dobré občerstvení i spousta mladých talentů v akci. Přijďte podpořit fotbalovou...
10.6.2021
V Říčanech byla potvrzena otrávená rybí návnada, varuje radnice na webu a sociálních sítích s...
9.6.2021
Pražští policisté pátrají po muži, který v úterý 25. května večer masturboval v tramvaji před...
9.6.2021
Výlohy Galerie Skleňák v Bubenči v červnu zaplnila výstava divadelních plakátů Jana Schmida.
8.6.2021
Muž onanoval na vlakové zastávce před mladou ženou, poté si ji našel v kupé jedoucího...
Reklama