Komerční článek

Hlavní město spustilo novou kampaň proti koronaviru. Svou tvář jí propůjčili lidé v první linii

Praha spustila další kampaň proti koronaviru, tentokrát s cílem ukázat, jak je více než kdy jindy důležitá slušnost, pomoc ostatním a hlavně lidem kolem nás, kteří jsou v první linii. Nová kampaň „Chraňte sebe i ostatní“ ukazuje na fotografiích skutečných lidí z řad záchranářů, policistů, strážníků, hasičů a Českého červeného kříže, kteří jsou symbolem maximálního nasazení v době pandemie, že svou zodpovědností při dodržování opatření chráníme nejen ty nejohroženější z nás, ale i zdraví těch, kteří denně zachraňují životy.

Praha spustila novou kampaň na základě zážitků skutečných lidí z první linie, kteří denně bojují proti pandemii koronaviru. Ta poukazuje na to, že základní pravidla a zásady (včetně 3R) jsou nejefektivnější cestou k omezení šíření nákazy. Připomíná také, že naše chování ovlivňuje nejen zdraví nás samotných, ale i zdraví ostatních.

Cílem kampaně „Chraňte sebe i ostatní“ je ale výhradně apel k veřejnosti na dodržování opatření poukázáním na osoby v první linii, které svým zodpovědným chováním, ohleduplností a slušností můžeme ochránit a pomoci jim překonat toto nanejvýš kritické období. Jejím cílem je také oslovit veřejnost a motivovat část obyvatel, kteří odmítají dodržování pravidel, aby si vzpomněli na ty, kteří jsou vystaveni nebezpečí každý den, a přesto jako další tisíce lékařů, sestřiček, záchranářů, policistů nebo například hasičů po celé republice bojují o záchranu lidských životů.

I při přípravě kampaně hlavního města se projevila solidarita různých společností, například část venkovních ploch poskytl městu bezplatně Svaz provozovatelů venkovní reklamy. Kampaň se objevuje také v tištěných periodikách, rádiích, online médiích, na sociálních sítích či na billboardech. Pražský magistrát zároveň poděkoval při startu kampaně všem, kteří se do ní zapojili, a to včetně médií, která nabídla svůj prostor za zvýhodněných podmínek a někdy i zdarma. Kampaň mohou lidé vidět a slyšet už od pondělí 26. října na různých místech hlavního města. V její další části se plánují zapojit také některé známé osobnosti a influenceři.

FOTO: Nová kampaň „Chraňte sebe i ostatní“

Nová kampaň „Chraňte sebe i ostatní“ - HMP_102020_SJZ_CLV_1185x1750_V2_nahled2(2)_final nahledove pdf_Stránka_1Nová kampaň „Chraňte sebe i ostatní“ - HMP_102020_SJZ_CLV_1185x1750_V2_nahled2(2)_final nahledove pdf_Stránka_2Nová kampaň „Chraňte sebe i ostatní“ - HMP_102020_SJZ_CLV_1185x1750_V2_nahled2(2)_final nahledove pdf_Stránka_4Nová kampaň „Chraňte sebe i ostatní“ - HMP_102020_SJZ_CLV_1185x1750_V2_nahled2(2)_final nahledove pdf_Stránka_3Nová kampaň „Chraňte sebe i ostatní“ - HMP_102020_SJZ_CLV_1185x1750_V2_nahled2(2)_final nahledove pdf_Stránka_5
Dnes, 12:20
V Praze se rozrůstá populace bobra evropského. Podle odhadů vědců nyní žije v hlavním městě...
Dnes, 11:00
Jedno z nejtajemnějších míst Prahy 8 leží nedaleko proslulé bohnické psychiatrické léčebny. I když to...
Dnes, 09:40
Komerční článek
Praha spustila novou kampaň na základě zážitků skutečných lidí z první linie, kteří denně bojují proti...
Dnes, 09:40
Na Jarově v Praze 3 otevřela radnice upravený park v ulici U Kněžské louky. Na...
Dnes, 08:59
Že si 15letý školák zapálí marihuanu? Možná právě učinil první krok do drogového pekla. Marihuana...
Dnes, 07:35
Zóny placeného stání (ZPS) na území Proseka, Střížkova, Krocínky, v Poděbradské ulici a v Nových...
Včera, 21:02
Ve věku 92 let zemřela televizní a rozhlasová moderátorka Kamila Moučková. Uvedla to Česká televize.
Včera, 18:20
Lesy hlavního města nabízí k prodeji sazenice jedlí v květináčích, které je po vánočních svátcích...
Včera, 15:00
Praha 5 má výsledky dalšího ročníku participativního rozpočtu. V něm lidé rozhodují o tom, za...
Včera, 13:00
Čtenáři Městské knihovny v Praze si nově mohou vyzvednout rezervované tituly v většině poboček prostřednictvím...
Včera, 12:31
Pražský okruh u Horních Počernic ve směru na Brno uzavřela dopoledne tragická nehoda. Srazila se...
Reklama