17℃
Dnes je 22. květen , svátek má Emil

Hlavní město upraví systém rozdělování grantů pro sport

Nové vedení Prahy vzešlé z říjnových voleb upraví systém rozdělování grantů v oblasti sportu. Vyměnilo již složení grantové komise a její jednání budou nově veřejná. Rovněž bude upraven způsob posuzování žádostí o grant, řekl radní pro školství a sport Vít Šimral (Piráti). Podmínky pro již zahájené dosud poslední kolo grantového řízení zůstanou stejné. Pro loňský rok Praha vyčlenila na granty do sportu 202,6 milionu korun.

Reklama

Nové vedení města změnilo složení devítičlenné grantové komise, v níž jsou čtyři zastupitelé a pět externistů. Členy jsou nyní například paralympionik Jiří Ježek, předseda Pražské tělovýchovné unie Jaroslav Chvalný nebo bývalý hokejový brankář Petr Bříza. Do komise jmenovaly své zástupce také opoziční ODS a ANO.

Veřejná jednání komise se budou konat na magistrátu. „To je ta první změna, kterou děláme. Jednání a rozhodování se tak nebudou dít někde za zavřenými dveřmi,“ řekl Šimral.

Změnit by se měl vliv bodového hodnocení žadatelů grantovou komisí. V systému chce město posílit váhu objektivních kritérií na úkor bodového hodnocení komise. „Komise už by nemohla sama, pokud by tam nebyly objektivní důvody, ´zaříznout´ některé kluby či projekty jen z politických důvodů. Tímto směrem budeme pokračovat,“ řekl Šimral.

Na současném systému je podle Šimrala špatné právě to, že v případě investic chybí při hodnocení projektů využívání zmíněných objektivních kritérií. Těmi jsou například využití a nutné množství ploch pro daný sport nebo finanční náročnost toho kterého sportu. „To by se do systému mělo nyní zapojit,“ řekl. Tento způsob prý odpovídá i nové metodice ministerstva školství.

V minulém volebním období zadržela v budově magistrátu policie tehdejšího zastupitele Karla Březinu (ČSSD) a šéfku magistrátního odboru pro sport Soňu Fáberovou. Případ se tehdy netýkal rozdělování grantů přímo na magistrátu, ale dotačních programů na ministerstvu školství.

Zdroj: čtk

Na zájem dětí o sport a pohyb má vliv především rodina

Před 5 minutami
Ota Janeček okouzlený přírodou, všemi jejími formami, živými i těmi zdánlivě neživými, makrosvětem i mikrosvětem...
Včera, 18:42
Radnice v pražské Libuši nechá kompletně opravit pět místních ulic. Práce vyjdou městskou část na...
Včera, 16:28
Nový filmový klub se 1. června otevře ve funkcionalistické budově bývalé trafostanice u Jindřišské věže....
Včera, 15:27
Obce mají ze zákona povinnost vypravovat zesnulým, jejichž příbuzné se nepodaří dohledat, takzvané sociální pohřby....
Včera, 14:34
Praha 5 představila projekt výstavby dopravního terminálu na smíchovském nádraží. Vznikne tam autobusový terminál, záchytné...
Včera, 13:27
V pražské Nemocnici Na Bulovce je od půlnoci omezena péče kvůli havárii vodovodu mimo areál....
Včera, 12:34
Hlas Josefa Svobody rozhodl o tom, že padne koalice Pirátů a nezávislých, sdružení Praha 4...
Včera, 11:05
V souvislosti s opravou tramvajové trati v úseku Dvorce – Nádraží Braník, obratiště Levského, bude...
Včera, 11:02
Podle náměstka pro dopravu Adama Scheinherra je začátek výstavby připravený na letošní červen, kdy by...
Včera, 10:29
Ve středu 22. května mezi osmou ranní a osmou večerní se pěší zóny na Andělu...
Reklama