7℃
Dnes je 26. březen , svátek má Emanuel

Hledá se firma, která provede rekultivaci skládky ve Velké Chuchli

Pražský magistrát začal ve výběrovém řízení hledat firmu, která provede v rámci rekultivace skládky ve Velké Chuchli terénní úpravy jejího povrchu, sanaci a opraví stěnu zajišťující stabilitu skládky. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman. Na místě rekultivované skládky bude následně vysázena zeleň a vznikne cesta pro cyklisty a bruslaře. Práce budou hotovy do roku 2021, na kolik přesně vyjdou, zatím není jasné.

Reklama

„Na skládce je několik terénních nerovností, které vytvářejí prohlubně, v nichž se často zadržuje srážková voda. V rámci terénních úprav je nutné vyrovnat nerovnosti a zajistit vhodný odtok vody. K tomu využijeme celkem dva druhy zeminy, které pak osejeme trávou,“ uvedl Hofman.
Vysazeno bude několik druhů stromů a keřů, a to například javory, hrušně, lípy nebo duby. Vznikne také komunikace, která bude sloužit například pro cyklistiku nebo in-line bruslaře. „Pokud se nám podaří vykoupit veškeré pozemky, měla by komunikace vést kolem celé skládky,“ uvedl mluvčí.
Práce by měly skončit nejpozději v roce 2021. Pokud by se tak nestalo, Praha by na ně nedostala peníze z evropských fondů. Z odhadovaných celkových nákladů asi 100 milionů korun, by z EU mohlo město získat 30 milionů. Přesná výše nákladů bude známá mimo jiné po výběru dodavatele prací.
Skládkování na pomezí Slivence a Velké Chuchle skončilo v roce 1986. Odvoz odpadu z místa je v souvislosti s náklady na odvoz a množstvím odpadu nemožný. Podle dřívějších vyjádření představitelů města by stálo odstranění skládky 20 miliard a odvézt by jej muselo na půl milionu nákladních aut.
Zdroj: čtk

Veterináři se čím dal více zaměřují na kontroly chovatelů, přispívají k tomu i podněty veřejnosti

Před 57 minutami
V úterý 19. března zahájila Polovina nebe, o. p. s., ve spolupráci s Beauty Body...
Před 2 hodinami
Jako poklidné by se dalo popsat bydlení ve Vokovicích či na Hanspaulce. Ta se v...
Před 2 hodinami
Noční chodec, to bylo životní téma František Hudeček (1909 v Němčicích u Holešova – 1990...
Dnes, 11:00
Policie zadržela a obvinila šestadvacetiletého muže, který má podle kriminalistů na svědomí minimálně 31 požárů...
Dnes, 09:25
Hlavní město nechá vypracovat architektonicko-urbanistickou studii Slunečního náměstí a promenády podél Seidlerovy ulice v Praze...
Dnes, 08:28
Rada Prahy 15 schválila nový projekt s názvem Stromy života. Díky němu mohou rodiče nových...
Nová výstavba
Včera, 18:38
Průměrná plocha nového prodaného bytu v Praze byla na konci loňského roku 65 metrů čtverečních....
Včera, 16:30
Praha zapůjčí Moravskému Krumlovu Slovanskou epopej Alfonse Muchy. Podmínkou je, že vytvoří pro dílo vhodné...
Včera, 13:31
Státní veterinární správy vydala mimořádné veterinární opatření týkající se včelího moru. Onemocnění bylo diagnostikováno u...
Včera, 13:30
Pražský kompost z Kompostárny hl. m. Prahy ve Slivenci má své využití nejen u drobných...
Reklama