Hložkova hlavička a Kangova výstavní střela zachránily Spartu od další pohromy

Pražská Sparta si chtěla po nečekané prohře z prvního kola spravit chuť proti Jablonci. Po prvním poločase to však vypadalo na velkou střeleckou mizérii. Letenský celek vzkřísila až hlavička mladého Hložka.

V předsezonní přípravě trápila tým kouče Jílka především malá produktivita. Spartě se ve všech zápasech povedlo skórovat jenom jednou a tento trend si bohužel letenští přenesli i do prvního ligového kola, když se Slováckem prohráli 0:2. Sparta tak nastoupila do druhého zápasu proti Jablonci hned s několika změnami. V sestavě chyběl třeba Trávník nebo Kaya.

Trenéru Jílkovi se zásahy do základní sestavy povedly a herní projev hráčů v rudých dresech byl znatelně lepší než v prvním kole. Hlavní problém však stále přetrvával. Sparta si vytvořila spoustu výborných brankových příležitostí, ale žádná z nich v prvním poločase neskončila gólem.

Nejvíce mohl zpytovat svědomí zkušený Libor Kozák. Ten zaváhal hned v několika skvělých šancích. V 11. mintě třeba zcela osamocen hlavičkoval na malém vápně. Z podobného místa se mu pak nepodařilo dorazit hlavičku Hložka, která skončila na břevně. Když už se Kozák někdy tefil mezi tři tyče, brankář Hrubý byl v pozoru. Už v 7. minutě měl navíc dobrou příležitost na skórování Martin Hašek, ale trestuhodně ji zahodil.

Černé navážky, slumy bezdomovců, narkomani. Motolská skládka má děravý plot

Jablonci se příliš herně nedařilo. Proti silnějšímu soupeři se ukázalo, že velké odchody nadělaly v kádru trenéra Rady pořádnou paseku. Hráči zmatkovali jak v zadních řadách, tak i v ofenzivě, kde se jim nepodařilo zužitkovat některé slibné brejkové situace.

Sparta pak ale byla po hodině hry za dobrou předvedenou hru nakonec přece jen odměněna. Plavšič z levé strany nacentroval míč na Hložka, jenž hlavičkou perfektně poslal míč na zadní tyč a rozjásal poměrně solidně zaplněné tribuny na Letné.

Nešťastníka Kozáka pak na hřišti nahradil Tetteh, který se deset minut před koncem octil sám před hrubým, ale jeho počínání bylo neúspěšné. Ještě hůře pak však zakončoval Hašek, když netrefil z dorážky odkrytou branku.

Sparta se pak ovšem o tři minuty později ještě jednou prosadila, a pojistila si tak svou první ligovou výhru v letošní sezoně. Po dobré práci Sáčka natáhl Kanga za vápnem k výstavní střele, která vymetla levou šibenici a málem protrhla i síť.

Beatles. Co o legendárních „broucích“ možná nevíte

Dnes, 07:26
Koupaliště Petynka v Praze 6 letos v prosinci přejde do vlastnictví městské části, řekl místostarosta...
Včera, 14:00
Vichřice Sabine, která se přehnala Evropou a v neděli 9. února dorazila i k nám,...
Včera, 07:11
Rada Prahy 2 v pondělí 17. února projednala záměr pražského magistrátu a společnosti Telefonica O2...
22.2.2020
Blížící se jaro začíná lákat k vycházkám a výletům. Jednou zajímavou předjarní vycházkou může být...
22.2.2020
Vršovické divadlo MANA chystá Podzimní sonátu, severské drama o rodinných vztazích od slovutného spisovatele a...
22.2.2020
V sobotu a v neděli mezi 10. a 16. hodinou se v hotelu Olympik Congress...
22.2.2020
Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy rozšířila svůj vozový park o dvojici nových speciálů.
21.2.2020
Na tzv. nostalgické lince v Praze budou jezdit historické tramvaje T2. Veřejnost se jimi bude...
21.2.2020
Smíchovskou náplavku ovládnou v sobotu mezi 10. a 18. hodinou vepřové hody, vtipně zvané vepřobraní.
21.2.2020
V pražském průchodu sídla YMCA (Na Poříčí 12, Praha 1), kde už se představil nejeden...
Reklama