11℃
Dnes je 17. listopad , svátek má Mahulena

Hložkova hlavička a Kangova výstavní střela zachránily Spartu od další pohromy

Pražská Sparta si chtěla po nečekané prohře z prvního kola spravit chuť proti Jablonci. Po prvním poločase to však vypadalo na velkou střeleckou mizérii. Letenský celek vzkřísila až hlavička mladého Hložka.

V předsezonní přípravě trápila tým kouče Jílka především malá produktivita. Spartě se ve všech zápasech povedlo skórovat jenom jednou a tento trend si bohužel letenští přenesli i do prvního ligového kola, když se Slováckem prohráli 0:2. Sparta tak nastoupila do druhého zápasu proti Jablonci hned s několika změnami. V sestavě chyběl třeba Trávník nebo Kaya.

Trenéru Jílkovi se zásahy do základní sestavy povedly a herní projev hráčů v rudých dresech byl znatelně lepší než v prvním kole. Hlavní problém však stále přetrvával. Sparta si vytvořila spoustu výborných brankových příležitostí, ale žádná z nich v prvním poločase neskončila gólem.

Nejvíce mohl zpytovat svědomí zkušený Libor Kozák. Ten zaváhal hned v několika skvělých šancích. V 11. mintě třeba zcela osamocen hlavičkoval na malém vápně. Z podobného místa se mu pak nepodařilo dorazit hlavičku Hložka, která skončila na břevně. Když už se Kozák někdy tefil mezi tři tyče, brankář Hrubý byl v pozoru. Už v 7. minutě měl navíc dobrou příležitost na skórování Martin Hašek, ale trestuhodně ji zahodil.

Černé navážky, slumy bezdomovců, narkomani. Motolská skládka má děravý plot

Jablonci se příliš herně nedařilo. Proti silnějšímu soupeři se ukázalo, že velké odchody nadělaly v kádru trenéra Rady pořádnou paseku. Hráči zmatkovali jak v zadních řadách, tak i v ofenzivě, kde se jim nepodařilo zužitkovat některé slibné brejkové situace.

Sparta pak ale byla po hodině hry za dobrou předvedenou hru nakonec přece jen odměněna. Plavšič z levé strany nacentroval míč na Hložka, jenž hlavičkou perfektně poslal míč na zadní tyč a rozjásal poměrně solidně zaplněné tribuny na Letné.

Nešťastníka Kozáka pak na hřišti nahradil Tetteh, který se deset minut před koncem octil sám před hrubým, ale jeho počínání bylo neúspěšné. Ještě hůře pak však zakončoval Hašek, když netrefil z dorážky odkrytou branku.

Sparta se pak ovšem o tři minuty později ještě jednou prosadila, a pojistila si tak svou první ligovou výhru v letošní sezoně. Po dobré práci Sáčka natáhl Kanga za vápnem k výstavní střele, která vymetla levou šibenici a málem protrhla i síť.

Beatles. Co o legendárních „broucích“ možná nevíte

Včera, 19:01
Do 29. listopadu můžete navštívit výstavu „Sametový Žižkov… svobodomyslný a nezkrotný“, která zachycuje Prahu 3...
Včera, 15:33
Výročí sametové revoluce si v Česku vedle metropole připomene řada měst a obcí. Vedle demonstrací...
Včera, 15:01
Hedvábný šátek s motivem motýlů a můr od Václava Hollara, provedený v kobaltové modři a...
Včera, 14:33
V rámci oslav 30 let od sametové revoluce připravil Národní památkový ústav unikátní výstavu s...
Včera, 09:44
Radnice Prahy 15 chce vybudovat na sídlišti Košík u Doupovské ulice mateřskou školu. Magistrátní výbor...
15.11.2019
Pražští zastupitelé na čtvrtečním zasedání několik hodin diskutovali o dopravě v hlavním městě. Vedení Prahy...
15.11.2019
Socioložka Jiřina Šiklová v létě 1989, kdy ještě nevěděla, že tak rychle přijde změna systému,...
15.11.2019
Správa železnic dnes zahájila přestavbu pražského železničního úseku mezi Smíchovem a Radotínem. Po ní vznikne...
14.11.2019
"Vážím si toho, že jsme v Evropské unii, můžeme volně za hranice, máme základní svobody,...
14.11.2019
Moderní dílny pro Polytechnickou výchovu žáků ZŠ se nově otevřely v prostorech Stanice techniků DDM...
Reklama