Holešovice jsou bez heren a hracích automatů

V říjnu bylo uzavřeno kasino, které dlouhodobě dominovalo rušné třídě Milady Horákové. Praha 7 se tak dočkala naplnění nulové tolerance vůči hazardu, kterou městská část prosadila do vyhlášky hlavního města Prahy v roce 2015.

„Je to skvělá zpráva. V roce 2015 jsme prostřednictvím vyhlášky hlavního města v Praze 7 stanovili nulovou toleranci vůči hernám a hracím automatům. Od té doby jsme tlačili na ministerstvo financí, aby zdlouhavý proces odebírání licencí urychlilo. Trvalo to déle, než bychom si přáli, ale nakonec se to povedlo. Praha 7 je nyní zcela bez heren a hracích automatů. Místa po hernách a na nich navázaných zastavárnách zaplnily obchody. Máme radost, že Praha 7 již nijak nepřispívá k tomu, aby se někdo mohl stát patologickým hráčem a zničit si život,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Místní referendum o zrušení heren v Praze 7 proběhlo v roce 2014. Přestože nakonec nebylo kvůli nižší účasti, než stanovuje zákon, závazné, téměř 92% z více než sedmi tisíc hlasujících občanů se v něm vyjádřilo pro nulovou toleranci.

Eden nemusí být vždycky ráj. Jak je na tom ten z desítky?

„Signál od našich občanů byl naprosto jasný. Na počátku minulého volebního období bylo v Praze 7 povoleno 26 heren, udělali jsme vše pro to, aby byly všechny zrušeny. S hernami a hazardními hrami je spojená celá řada negativních jevů, ať už z pohledu bezpečnosti nebo sociálního hlediska.

Také v Praze 7 bylo několik velmi problematických heren, kde často docházelo k narušování veřejného pořádku či dokonce kriminálním deliktům. Zároveň se dostupnost heren velmi negativně odráží v počtu patologických hráčů nebo lidí, kteří se díky hazardu dostali do krizových životních situací,“ řekl radní Prahy 7 Ondřej Mirovský.

V Praze 7 je aktuálně v platnosti jediná licence na hernu v ulici Komunardů, která vyprší koncem roku. Tato herna je však již delší dobu zavřená a v listopadu se zde otevírá kavárna.

Praha 3 vysadila sakury na podporu nemocných rakovinou prsu

Zdeněk Hořánek
Včera, 15:01
Společnost SNEO, kterou vlastní městská část a která má na starost správu městského majetku, má...
Včera, 12:01
Radní hlavní města Prahy a někteří pracovníci ROPIDu a DPP se snaží prezentovat, jak mají...
Včera, 09:42
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Včera, 09:42
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
5.8.2020
Po jedenácté letos odstartovaly na Kulaťáku oblíbené trhy. Letošní sezónu, tak jako život nás všech,...
5.8.2020
Lodní dopravě na území Prahy 5 slouží plavební komora mezi Janáčkovým nábřežím a Dětským ostrovem....
4.8.2020
Park Santoška se nabízí k oddechu, příjemným procházkám i krásným výhledům na Prahu. Díky rekonstrukci...
4.8.2020
Hrnčířské trhy v Berouně se kvůli koronaviru neuskuteční ani na podzim. Pořadatelé se snažili s...
4.8.2020
V bubenečské kavárně Zasekávák předvádí několik svých pěkně barevných pláten výtvarník Miloš Vacík. Pokud máte...
4.8.2020
21. července tohoto roku by Milan Rastislav Štefánik oslavil 140. narozeniny. V nedávné době také...
Reklama