Holešovice jsou bez heren a hracích automatů

V říjnu bylo uzavřeno kasino, které dlouhodobě dominovalo rušné třídě Milady Horákové. Praha 7 se tak dočkala naplnění nulové tolerance vůči hazardu, kterou městská část prosadila do vyhlášky hlavního města Prahy v roce 2015.

„Je to skvělá zpráva. V roce 2015 jsme prostřednictvím vyhlášky hlavního města v Praze 7 stanovili nulovou toleranci vůči hernám a hracím automatům. Od té doby jsme tlačili na ministerstvo financí, aby zdlouhavý proces odebírání licencí urychlilo. Trvalo to déle, než bychom si přáli, ale nakonec se to povedlo. Praha 7 je nyní zcela bez heren a hracích automatů. Místa po hernách a na nich navázaných zastavárnách zaplnily obchody. Máme radost, že Praha 7 již nijak nepřispívá k tomu, aby se někdo mohl stát patologickým hráčem a zničit si život,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Místní referendum o zrušení heren v Praze 7 proběhlo v roce 2014. Přestože nakonec nebylo kvůli nižší účasti, než stanovuje zákon, závazné, téměř 92% z více než sedmi tisíc hlasujících občanů se v něm vyjádřilo pro nulovou toleranci.

Eden nemusí být vždycky ráj. Jak je na tom ten z desítky?

„Signál od našich občanů byl naprosto jasný. Na počátku minulého volebního období bylo v Praze 7 povoleno 26 heren, udělali jsme vše pro to, aby byly všechny zrušeny. S hernami a hazardními hrami je spojená celá řada negativních jevů, ať už z pohledu bezpečnosti nebo sociálního hlediska.

Také v Praze 7 bylo několik velmi problematických heren, kde často docházelo k narušování veřejného pořádku či dokonce kriminálním deliktům. Zároveň se dostupnost heren velmi negativně odráží v počtu patologických hráčů nebo lidí, kteří se díky hazardu dostali do krizových životních situací,“ řekl radní Prahy 7 Ondřej Mirovský.

V Praze 7 je aktuálně v platnosti jediná licence na hernu v ulici Komunardů, která vyprší koncem roku. Tato herna je však již delší dobu zavřená a v listopadu se zde otevírá kavárna.

Praha 3 vysadila sakury na podporu nemocných rakovinou prsu

Dnes, 18:35
Vladimír Holan (16. září 1905 v Praze – 31. března 1980 tamtéž) byl jeden z...
Dnes, 16:40
Pankrácké náměstí je jedno ze tří hlavních kandidátů, kam by chtěl pražský magistrát umístit slavnou...
Dnes, 12:20
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Dnes, 12:20
V pilotním provozu testuje šestá městská část službu pro osoby se sluchovým handicapem. Využít ke komunikaci...
Včera, 18:35
Do veřejného prostoru se znovu vrací nápad na zpoplatnění vjezdu do centra Prahy. Týkat by...
Khamoro 2018
Včera, 16:40
Ačkoli kvůli šíření infekce covid-19 má letošní, již dvaadvacátý, ročník Světového romského festivalu Khamoro komornější...
Včera, 14:30
Podle mimořádné otevírací doby fungují pražské pobočky městské knihovny, kterých je v metropoli více než čtyři...
Včera, 07:55
Nestává se často, abychom informovali o jedněch zamčených vratech. Ale – co kdyby jste si...
18.9.2020
Mistrovství Evropy ve vodním slalomu. To je událost, jež obvykle zaplní tribuny, letos však bude...
18.9.2020
Vinobraní na Máchalce na Proseku dvě desítky let drželo tradici souběhu se Svatováclavskou poutí, která...
18.9.2020
K požáru v bytě v ulici Na Květnici došlo poslední srpnový večer v pražských Nuslích.
Reklama