Horor v pražské školce: Chůva, která týrala děti odešla od soudu jen s podmínkou

Na hrůzný podzim 2019 nezapomenou děti ze školky v pražské Dubči. Chůva, přezdívaná „teta Péťa“ jim ubližovala, nadávala a bila je. Poté co u Obvodního soudu pro Prahu 10 přiznala vinu, odešla s tříletou podmínkou, pětiletým zákazem práce s dětmi a rodinám dvou týraných obětí musí zaplatit po 30 tisících korunách. Rozsudek je pravomocný. Na případ upozornil deník Blesk.

Chůva Petra K. s dětmi pracovala ráda. Po necelém roce ji ale přemohl stres, který si začala vybíjet na teprve dvouletých dětech. Pravidelně dětem nadávala slovy jako „Zas*aný hovado, zas*aný ku*dy, kreténi, s*áči, ču*áku nebo zm*de,“ stojí podle Blesku v rozsudku. Příčinou nadávek byly i takové drobnosti jako nedojedení či vylití jídla.

Právě na stravování, zdá se byla „teta Péťa“ obzvláště fixovaná. „Nutila děti, aby jídlo dojedly, kdy jim v některých případech nacpala lžíci s jídlem do úst, až se zakuckaly,“ řekla předsedkyně soudního senátu Ivana Hynková. Naopak, když dítě rozlilo pití, sebrala mu jídlo a už mu ho nevrátila.

Zdrogovaný vandal demoloval květináče. Strážníkům ukázal genitálie

Na dětský pláč reagovala křikem, výčitkami i fyzickými tresty. Jednoho z chlapců udeřila přes hýždě tak, že mu na nich zůstal rudý otisk její ruky, píše Blesk. Obzvláště trpěly děti, které se počůraly nebo pokálely. Ty hrubě odtáhla do umývárny a strhala z nich oblečení. Při tom používala takovou sílu, že minimálně jednou dítě spadlo a udeřilo se do hlavy. „Po dítěti někdy znečištěné oblečení s nadávkami hodila, jindy mu dala oblečení do ruky, aby si je odneslo a uklidilo, což pro svůj nízký věk nebylo schopno pochopit,“ uvedla předsedkyně senátu.

Na týrání dětí upozornila další zaměstnankyně školy, která Petru K. do školky sama přivedla. Z první ruky žena sledovala, jak se chování „tety Péťi“ mění. Ta svou práci přestala zvládat s příchodem nových dětí. Kvůli jejímu chování skončila například i uklízečka „Řekla mi, že odchází na paragraf, protože nechce mít nic společného s tím, co se u nás děje a že se na to nechce koukat,“ prohlásila u soudu svědkyně. Poté co ředitelka školky získala o otřesném chování důkaz ve formě videozáznamu, Petru K. okamžitě propustila a podle informací Blesku podala trestní oznámení.

U soudu neproběhlo dokazování, protože obviněná prohlásila svou vinu. Využila novinku v trestním zákoně, která celý proces zrychluje. Soud proto namísto obvyklých několika dnů trval jen necelé tři hodiny.

21.6.2021
Ani nebudeme počítat, jak dlouho nebyli v Malostranské besedě diváci. Nač se ohlížet zpět, když...
21.6.2021
Rušná křižovatka Anděl, kde se koncentruje velké množství lidí, přitahuje drogově závislé. Praha 5 je...
19.6.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
19.6.2021
Stovky lidí dnes v Praze na břehu Vltavy a mostech aplaudovaly opeře Národního divadla
19.6.2021
Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil dnes obhájil vedení pražské organizace TOP 09.
18.6.2021
Téměř dva kilogramy marihuany a dva sáčky obsahující bílou krystalickou látku odhalili policisté v úterý...
18.6.2021
Kontrola Státní veterinární správy (SVS) odhalila ve skladu v Praze na Smíchově zhruba 200 kilogramů...
17.6.2021
Hlavní město začne stavět linku metra D. Jako první bude vybudován úsek trasy z Pankráce...
17.6.2021
Česká premiéra černé komedie MASH. Ale i silné milostné příběhy plné emocí: Čapek a Olga...
16.6.2021
V Lidovém domě se v úterý 15. června otevřelo nové testovací centrum na covid-19 pro...
15.6.2021
Pokud bude developer chtít stavět tam, kde se to nesmí, bude si moci podle plánu...
Reklama