Zoo Praha oslavila 89. výročí. Pro návštěvníky otevřela Pavilon hrochů

Dva české státní svátky. Dvě události pražské zoo. Pražská zoo slaví 89. narozeniny. 28. září 1931 byla Zoo Praha poprvé otevřena svým návštěvníkům. A jaký je ten druhý svátek? Jde o 28. října. Den vzniku samostatného československého státu. To se stalo inspirací k pojmenování hrocha. A jak že se tento hroch jmenuje?

Hlavním bodem oslav, které proběhly 28. září, bylo znovuotevření pavilonu hrochů. Zároveň se zde divákům představil i nový člen, jenž tu s hrochy bydlí. Je jím samec Tchéco. Ten byl do prahy převezen z francouzské safari Plaisance-du-Touch. Chovatelé ve Francii ho pojmenovali Tchéco na počest českého státního svátku, protože se narodil 28. října.

Výroční slavnosti byly letos dost limitované, i přesto se toho zoo snažila nabídnout co nejvíce. Všechny ale stejně nejvíce zajímalo představení hrocha Tchéca. Do Prahy přicestoval loni v listopadu. Zatím však hroší samec žije odděleně od ostatních. Dalšími obyvateli nového pavilonu jsou hroch Fanda a hrošice Maruška.

Pavilon hrochů bylo nutné uzavřít a přestavět kvůli špatné čističce vody, která zde byla navržena za minulého vedení. Hroch denně vyprodukuje asi 150 kilogramů trusu a moči, s čímž si čistička neuměla poradit. Instalovalo se proto asi jeden kilometr dlouhé potrubí spolu s ventily. Filtrací tedy momentálně projde asi 360 kubíků vody za hodinu.

Návštěvníci ale i přes koronavirus letos nepřišli o všechno. Byla zachována vernisáž venkovní výstavy „Fotím v Zoo Praha“. Proběhlo také zhodnocení letošní sezony panem Miroslavem Bobkem, ředitelem pražské zoo a v neposlední řadě se pokřtila kniha Supi v hotelu Continental.

23.7.2021
S hrozící demolicí unikátní Benešovy vily z počátku století Praha 5 zásadně nesouhlasí. Nicméně její...
22.7.2021
Kvůli placení poplatků už konečně nebude nutné fyzicky docházet na úřad. Pro tyto účely je...
22.7.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
22.7.2021
Projekt pražského metra D získal nepravomocné stavební povolení pro hlavní stavbu a zařízení staveniště. Proti...
22.7.2021
Zvýšení ceny za dopravu v prostředcích městské hromadné dopravy se týká jednotlivých jízdenek, měsíční a...
21.7.2021
Na Vltavě v Praze se kvůli silnému poryvu větru převrátila malá plachetnice. Spolu s rodiči...
20.7.2021
Náhodný svědek našel v pondělí u Strakonické ulice na pražském Smíchově tělo ženy.
První cenu v architektonické soutěži na nový hřbitov v pražském Suchdole získal architekt Martin Rosa (autory vítězného návrhu jsou spolu s ním také Václav Šuba a Jakub Červenka).
20.7.2021
Pražští zastupitelé schválili změnu účelu investičních dotací pro městskou část Praha-Suchdol. Peníze půjdou na vybudování...
19.7.2021
V jižní části pražské botanické zahrady se začíná stavět nový výstavní pavilon. V jeho dvou...
19.7.2021
Fanoušci českých 116 sportovců, kteří odjeli soutěžit na Letní olympijské hry do Tokia, můžou společně...
19.7.2021
Jako každoročně letos spásají trávu ve vybrané zeleni v Praze stáda ovcí, koz a krav....
Reklama