Husitská ulice je zavřená. Na Žižkově jsou kolony a MHD zkolabovala. Bude to takhle pokračovat?

Dlouho očekávaná uzavírka Husitské ulice na Žižkově v pondělí ráno začala. I přestože o tom věděli lidé předem, řada řidičů byla zmatených a projížděli sousední Seifertovou ulicí, kde se tvořila dlouhá kolona. Kvůli ní začaly nabírat minimálně dvacetiminutové zpoždění linky tramvaje i autobusu. Bude to zítra ráno stejné? 

Řada lidí byla úplně zmatená a o začínající rekonstrukci Husitské ulice, která má trvat minimálně ještě do listopadu, vůbec netušila. „To je skvělé ráno. Husitská je zničehonic uzavřená a nikdo nic neví. Jak si to představujete?,“ napsal na Twitter Petra Dolínka jeden z rozhořčených řidičů.

Husitská ulice na Žižkově projde velkou rekonstrukcí. Auta nebudou muset stát na chodníku. Uzavírka potrvá dlouho

Husitská ulice je mezi křižovatkou ulic Trocnovská a Tachovským náměstím v Praze 3. Jde o páteřní radiálu, která propojuje centrální část města s tou východní a má přesah až do Středočeského kraje. Rekonstrukci bude provázet celá řada uzavírek, které skončí až na konci listopadu tohoto roku.

Seifertova ulice se ucpala

„Kvůli uzavírce Husitské ul. se tvoří dlouhá kolona na Žižkově v Seifertově ulici v úseku U Bulhara – Olšanské náměstí. Tramvajové linky číslo 5, 9, 15 a 26 a autobus číslo 207 zde nabírají zpoždění asi 20 minut,“ uvedla Pražská integrovaná doprava v ranních hodinách.

FOTO: Husitská ulice je zavřená. V sousední Seifertově ulici zkolabovala doprava

Husitská ulice je zavřená. V sousední Seifertově ulici zkolabovala doprava - Seifertova Husitská uzavírka kolapsHusitská ulice je zavřená. V sousední Seifertově ulici zkolabovala doprava - Seifertova Husitská uzavírka kolapsHusitská ulice je zavřená. V sousední Seifertově ulici zkolabovala doprava - PID HusitskáHusitská ulice je zavřená. V sousední Seifertově ulici zkolabovala doprava - Seifertova Husitská uzavírka kolapsHusitská ulice je zavřená. V sousední Seifertově ulici zkolabovala doprava - Seifertova Husitská uzavírka kolaps

„Po dnešním uzavření Husitské ulice a převedení automobilové dopravy do Seifertovy ulice ‚překvapivě‘ zcela zkolabovala hromadná doprava. Nejen zde jezdící tramvajové linky nabírají až půlhodinová zpoždění… Počítejte s tím, prosím, při svých cestách,“ uvedli autoři webu Pražské tramvaje.

Tramvaje musely být odkloněny

Zpoždění se ale ve finále může protáhnout i přes půl hodinu. „Některé spoje zejména linek 5, 9, 15 a 26 jsou aktuálně zpožděné až o 45 minut, což má vliv i na tramvajovou dopravu v oblasti Smíchova, Řep a Dejvic, Strašnic a Hostivaře,“ uvedla PID dopoledne.

Husitská ulice na Žižkově projde opravou. Už příští týden se provoz na devět měsíců přeruší

Během kritické situace PID posílila spoje do centra, kdy tramvaj číslo 15 jede společně s 9 na Vozovnu Žižkov a na metro A Flora (autobusová linka 175, posilový spoj), aby řidiči autobusů nezahltili Seifertovu ulici.

Od asi 12:30 hodin je každý druhý spoj tramvajové linky 5 ze zastávky Flora ve směru Sídliště Barrandov veden po trase linky 16 až do zastávky Karlovo náměstí a dále potom vpravo Novoměstská radnice a vlevo Myslíkova, uvádí dopravní podnik.

Vyhněte se Žižkovu…

„Bohužel i během poledne stále trvá velmi komplikovaná dopravní situace na Žižkově. Tramvaje i autobusy nabírají velká zpoždění, v celé trase jezdí zcela mimo jízdní řád linky 5, 9, 15 a 26. Problémy způsobuje uzavření Husitské ulice ode dneška, které způsobilo neúnosný nárůst automobilů v ulicích Seifertova a Táboritská. Řidiče osobních aut bychom proto chtěli požádat, aby se této oblasti pokud možno vyhnuli,“ uvedla PID na sociálních sítích.

Je tomu 110 let, kdy v Praze vyjel první autobus. Odkud kam jel?

Co bude dál?!

„Jestli se něco v dopravě hned teď nezmění, tak tohle tady bude denně až do listopadu, kdy uzavírka končí. To zas někdo něco vymyslel a teď je to překvapivě totálně ucpaný… Vymýšlí ty odklony někdo, kdo je denně v tom provozu?,“ ptá se rozhořčeně Vojta B. na Facebooku PID. Naštvaní jsou úplně všichni. „Jak se to bude řešit v příštích dnech? Pouhá prosba adresovaná řidičům asi bohužel problém nevyřeší,“ ptá Jiří D.

FOTO: Husitská ulice je zavřená. V sousední Seifertově ulici zkolabovala doprava

Husitská ulice je zavřená. V sousední Seifertově ulici zkolabovala doprava - Seifertova Husitská uzavírka kolapsHusitská ulice je zavřená. V sousední Seifertově ulici zkolabovala doprava - Seifertova Husitská uzavírka kolapsHusitská ulice je zavřená. V sousední Seifertově ulici zkolabovala doprava - PID HusitskáHusitská ulice je zavřená. V sousední Seifertově ulici zkolabovala doprava - Seifertova Husitská uzavírka kolapsHusitská ulice je zavřená. V sousední Seifertově ulici zkolabovala doprava - Seifertova Husitská uzavírka kolaps

A Pražská integrovaná doprava překvapivě odpovídá. Situace se prý řeší. „Dnešní situace je určitě extrémní, protože jde o první den výluky, navíc pondělí, kdy je doprava v týdnu nejintenzivnější. K tomu ještě prší, což též zvyšuje podíl cest vykonaných autem. O problému již ví vedení města a řeší to. Je to ale problematické, při uzavírce takto důležité komunikace neexistuje plnohodnotná náhrada, regulace provozu v místě způsobí dopravní kolaps o kus dále, kde zase uvíznou jiné linky MHD,“ komentovala kolaps dopravy PID.

Jak to vedení města přes noc vyřeší, není jasné. Proto můžeme očekávat kolonu a skoro hodinové zpoždění MHD i v příštích dnech.

 

Včera, 16:06
Jedním z dlouhodobých cílů koalice je zvyšování dostupnosti bydlení. Rostoucí ceny nájemného nejvíce zatěžují nájemce...
Včera, 13:15
Tento týden začaly přípravy ke stavbě nového P+R parkovacího domu Černý Most III. Ten vznikne...
Včera, 09:05
Paměť města. Takový název nese fotografická série dokumentaristů Apoleny Rychlíkové a Vladimíra Turnera. Podle slov...
Včera, 08:22
V severní části Přezletic u Prahy se nachází prehistorické sídliště člověka vzpřímeného Zlatý kopec. Archeologové...
Včera, 07:49
Unikátní skalničková zahrada v Prokopském údolí je znovu otevřená veřejnosti. K vidění tu je přes...
3.6.2020
Plastové trdelníky na barokních fasádách, výlohy polepené fotkami potravin, historické okenice ověšené policemi s matrjoškami....
3.6.2020
Rada Prahy 2 schválila výpůjčku části nemovitosti parku Karlovo náměstí společnosti Rehwaldt Till pro průzkum...
3.6.2020
Městská knihovna v Praze otevírá sousedskou dílnu DOK16, kterou najdete v kobce č. 16 na...
3.6.2020
S možným rozšířením parkovacích zón navrženým některými městskými částmi dnes souhlasila Rada hlavního města Prahy....
3.6.2020
Soudních znalců ubývá, důvodem jsou podle Ilji Žukova z Psychiatrické společnosti České lékařské společnosti Jana...
Reklama