Jágr přilákal do O2 arény rekordní návštěvu! Jeho Kladno však favorita nezdolalo

Po reprezentační pauze si los nachystal po fanoušky domácí hokejové extraligy velice atraktivní souboj. Duel rivalů mezi Spartou a Kladnem měl nalákat hlavně na legendárního Jaromíra Jágra, což se také povedlo! Do O2 arény zavítala rekordní návštěva letošní sezony.

„Vždycky to se Spartou bylo derby, o motivaci se nemusí mluvit. Všichni se proti Spartě budou chtít vytáhnout a doufám, že podáme výkon, se kterým bychom mohli uspět,“ řekl před utkáním kouč kladenského celku David Čermák. Jaromír Jágr navíc v jednom z rozhovorů připomněl, že před několika málo měsíci hrálo Kladno třeba pouze před 150 diváky.

Ještě o něco speciálnější bylo utkání pro ex-sparťany Michala Barinku, Adama Brízgalu a Martina Réwaye. „Sparta má velmi kvalitní tým a já sám tam pořád spoustu kluků znám. Těšíme na tu atmosféru, která tam bude,“ uvedl poslední jmenovaný. Třeba gólman Brízgala si ji ale nakonec z ledu neužil. Do brány nastoupila jasná jednička týmu – Denis Godla, který se „rozehřál“ v dresu Slovenska.

První třetina nenabídla naplněnému stadionu příliš mnoho vzrušující hokejové akce. Do kabin šly týmy za těsného stavu 1:0 poté, co ve čtvrté minutě krátce po skončení přesilové hry se štěstím skóroval za Spartu Kudrna.

Gólová sucha Na Litavce nekončí a venku žádný bod! Schyluje se ke konci kouče Nádvorníka v Příbrami?

Ve druhém dějství už to bylo o něčem jiném. Jen pár minut po jeho začátku zvýšil domácí celek své vedení o dvě branky, o něž se postarali Forman a Řepík. Přibližně v polovině utkání se pak poprvé prosadili Rytíři díky brance Zikmunda.

Sparta si vzala tříbrankové vedení zpět jen o několik sekund později. Ještě před další sirénou ale hostující celek opět zápas zdramatizoval, když po přihrávce Jaromíra Jágra snížil na 4:2 Melka.

Jasný favorit utkání už si ovšem výhru sebrat nenechal. Plný bodový zisk před domácími tribunami, na které se vměstnalo přes 17 200 diváku, ještě v poslední třetině potvrdili přesnými trefami Rousek a Sukel.

„Nejsme spokojení ani s výsledkem, ani s naší hrou. Dělali jsme zbytečné chyby, které Sparta trestala. Jakmile se dostala do většího vedení, tak si zápas pohlídala. Hrála dobře dozadu a měla velmi rychlý přechod do útoku. Tam nás trestala a zaslouženě vyhrála,“ okomentoval utkání kouč Rytířů. Jeho svěřenci jsou tak na 11. příčce, zatímco Sparta se drží na čele tabulky.

V pražské Sapě našli celníci padělky hraček za milion

 

 

Včera, 18:46
Vlastně nemají volno, je léto, písničkáři jsou na festivalech, obrážejí hrady a zámky a jiné...
10.8.2020
Neznámý vandal poničil v noci z neděle na pondělí výstavu připomínající justiční vraždu Milady Horákové...
8.8.2020
Novorenesanční restaurace Bohemia, původně Petzoldův plzeňský restaurant z roku 1891, která léta chátrala, se rekonstruuje....
7.8.2020
Uvidíte nejmodernější a největší technickou knihovnu v České republice. Prohlídky se konají od poloviny července...
Zdeněk Hořánek
6.8.2020
Společnost SNEO, kterou vlastní městská část a která má na starost správu městského majetku, má...
6.8.2020
Radní hlavní města Prahy a někteří pracovníci ROPIDu a DPP se snaží prezentovat, jak mají...
6.8.2020
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
5.8.2020
Po jedenácté letos odstartovaly na Kulaťáku oblíbené trhy. Letošní sezónu, tak jako život nás všech,...
5.8.2020
Lodní dopravě na území Prahy 5 slouží plavební komora mezi Janáčkovým nábřežím a Dětským ostrovem....
4.8.2020
Park Santoška se nabízí k oddechu, příjemným procházkám i krásným výhledům na Prahu. Díky rekonstrukci...
Reklama