Jak bude vypadat chystaný park u Vltavy? Radnice vypsala soutěž

Radnice Prahy 7 vypsala architektonickou soutěž na podobu nového parku mezi holešovickým přístavem a mostem Barikádníků. Chystaný park je součástí nového příměstského parku Trojská kotlina. Soutěžní návrhy mohou zájemci doručit úřadu do 30. listopadu.

Park začala radnice budovat loni, kdy byly odstraněny například betonové plochy, jež nahradily trávníky, a umístěna zde byla dvě sportoviště s venkovními stroji na cvičení.

„Chceme, aby zde vzniklo místo, které bude skvělé pro sport, pikniky a procházky a zároveň bude součástí zeleného pásu nábřeží kolem celých Holešovic. Jedná se o jeden z prvních realizovaných rozvojových projektů v rámci Příměstského parku Trojská kotlina,“ uvedla místostarostka Lenka Burgerová (Praha 7 Sobě).

Podle starosty Jana Čižinského (Praha 7 Sobě) jde o území, které bylo dlouhodobě nevyužíváno a zanedbáno. „Někteří lidé ho měli spojené s odtahovým parkovištěm, které tu před pár lety bývalo, další o něm nevěděli vůbec. A ti, co věděli, sem zkrátka nechodili kvůli nepořádku, nevzhledným betonovým plochám, kusům železa čouhajícím ze země a dalším podobným nástrahám,“ uvedl Čižinský.

Holešovice jsou bez heren a hracích automatů

V první fázi již radnice nechala ze zmíněného území odstranit betonové panely, které pokrývaly značnou část pozemku, a zlepšil se tak přístup do parku. Odstraněny byly také překážky v terénu jako kusy železa nebo zbytky staveb.

Park zatím nemá jméno. Radnice proto vyzvala obyvatele, aby navrhli název parku. Nápady je možné poslat prostřednictvím internetových stránek radnice nebo poštou. Vybraný návrh Praha 7 předloží místopisné komisi hlavního města, aby mohl být oficiálně zapsaný v mapách.

ČTK

Dnes, 18:20
Se změnou v provozu mobilních sběrných dvorů musejí počítat obyvatelé šesté městské části. Důvodem je...
Dnes, 17:40
Fotografie zahraničních filmových celebrit zachycených objektivem Miloše Fikejze, filmového publicisty, encyklopedisty a fotografa, můžete obdivovat...
Dnes, 17:00
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Dnes, 17:00
Nebojácný strážník městské policie v době svého volna zadržel sedmnáctiletého mladíka, který spolu se svým...
Dnes, 16:20
Policie už ukončila vyšetřování lednového pádu muže pod metro ve stanici Anděl a navrhla podání...
Dnes, 14:20
Na pražské Jižní spojce začne ve středu 23. září poslední fáze oprav. Rekonstruován bude pravý...
Dnes, 13:00
Pražskou zoologickou zahradu navštívilo letos zatím přes 800 tisíc návštěvníků. Přes toto číslo se návštěvnost...
Dnes, 12:20
Vadí jim zejména, že to nekonzultoval s koaličními Spojenými silami pro Prahu (TOP 09 a...
Dnes, 11:00
Pražští kriminalisté vyšetřují vraždu muže, jehož tělo našli v pátek v suterénu jednoho z domů...
Dnes, 07:35
Vedení hlavního města chce mít zástupce v Ústředním krizovém štábu. Důvodem je to, že v...
Včera, 18:35
Vladimír Holan (16. září 1905 v Praze – 31. března 1980 tamtéž) byl jeden z...
Reklama