Jak bude vypadat chystaný park u Vltavy? Radnice vypsala soutěž

Radnice Prahy 7 vypsala architektonickou soutěž na podobu nového parku mezi holešovickým přístavem a mostem Barikádníků. Chystaný park je součástí nového příměstského parku Trojská kotlina. Soutěžní návrhy mohou zájemci doručit úřadu do 30. listopadu.

Park začala radnice budovat loni, kdy byly odstraněny například betonové plochy, jež nahradily trávníky, a umístěna zde byla dvě sportoviště s venkovními stroji na cvičení.

„Chceme, aby zde vzniklo místo, které bude skvělé pro sport, pikniky a procházky a zároveň bude součástí zeleného pásu nábřeží kolem celých Holešovic. Jedná se o jeden z prvních realizovaných rozvojových projektů v rámci Příměstského parku Trojská kotlina,“ uvedla místostarostka Lenka Burgerová (Praha 7 Sobě).

Podle starosty Jana Čižinského (Praha 7 Sobě) jde o území, které bylo dlouhodobě nevyužíváno a zanedbáno. „Někteří lidé ho měli spojené s odtahovým parkovištěm, které tu před pár lety bývalo, další o něm nevěděli vůbec. A ti, co věděli, sem zkrátka nechodili kvůli nepořádku, nevzhledným betonovým plochám, kusům železa čouhajícím ze země a dalším podobným nástrahám,“ uvedl Čižinský.

Holešovice jsou bez heren a hracích automatů

V první fázi již radnice nechala ze zmíněného území odstranit betonové panely, které pokrývaly značnou část pozemku, a zlepšil se tak přístup do parku. Odstraněny byly také překážky v terénu jako kusy železa nebo zbytky staveb.

Park zatím nemá jméno. Radnice proto vyzvala obyvatele, aby navrhli název parku. Nápady je možné poslat prostřednictvím internetových stránek radnice nebo poštou. Vybraný návrh Praha 7 předloží místopisné komisi hlavního města, aby mohl být oficiálně zapsaný v mapách.

ČTK

Dnes, 14:30
Dva lidé čelí obžalobě v souvislosti s loňským úmrtím mladíka po požití drog v jednom...
Dnes, 13:00
Neviditelná výstava, která funguje již devátým rokem v prostorách pražské Novoměstské radnice, bojuje kvůli opatřením...
Dnes, 12:50
Komerční článek
Množství městského odpadu s postupem let stále roste. Odpadem se stávají i věci, které jsou funkční,...
Dnes, 12:50
V ulici U Vršovického nádraží zrekonstruovala Praha 10 čtrnáct nových bytů, které má radnice v...
Dnes, 09:40
Někteří provozovatelé kadeřnictví v Praze si zoufají nad svou aktuální finanční situací. Kvůli uzavření na...
Dnes, 08:00
Ve vozovém parku pražského dopravního podniku (DPP) budou od dnešního dne už jen nízkopodlažní autobusy. Podnik vyřadí...
Včera, 17:00
Vtipné líčení výpravy za zvířaty do exotické Guyany, rozhovory s pětadvaceti předními českými lékaři nebo...
Policie_ilustrační foto
Včera, 16:53
Koncem minulého měsíce jsme vás informovali o zatčení italského státního příslušníka Riccarda Pastoreho. Stalo se...
Včera, 14:20
Přehrazením přechodu pro chodce u budovy ministerstva životního prostředí včera aktivisté během několika minut ochromili...
Včera, 13:00
Už před zahájením otevírací doby čekali lidé před palácem Kinských na Staroměstském náměstí, aby se...
Včera, 11:50
V Praze vyjelo kvůli napadanému sněhu všech 73 sypačů určených na úklid nejdůležitějších ulic. Do terénu byly...
Reklama