29℃
Dnes je 20. červen , svátek má Květa

Jak si stojí rekonstrukce Negrelliho viaduktu? Stavba se prodlužuje, most by v horším stavu než se čekalo

Další fotky

Stavba Negelliho viaduktu se prodlužuje a postup prací není úplně v souladu se sliby při zahájení opravy.

Reklama

Za dva roky probíhajících stavebních činností okolo viaduktu bylo již hodně různých omezení, které lidem komplikují život a nepřispívají ke kultuře bydlení v této lokalitě.

„Bohužel skutečný stav této kulturní památky byl značně podhodnocen a původní provedený stavební průzkum (ještě za provozu železnice) nemohl podchytit skutečnou degradaci těchto konstrukcí,“ uvedl koordinátor stavby Pavel Šantavý.

Původní termín dokončení mostu konec letošního roku nebude splněn. Náhradní termín dokončení stavebních prací je rozdělen do dvou etap. První etapa uvažuje se zprovozněním kolejí a obnovením dopravy do 30. června 2020. Po návštěvě ministra dopravy na stavbě, přehodnotil lídr stavby (firma Hochtief) svůj závazek vůči investorovi (SŽDC) a zavázal se zkrátit lhůtu uvedení do provozu o měsíc.

Sportovci z Prahy 7, pozor! Multifunkční hřiště Visionary v Holešovicích otevřelo

Vzhledem k tomu, že rozsah oprav se po doplňkovém podrobném diagnostickém stavebním průzkumu (Kloknerův ústav) podstatně zvýšil, je tento závazek na hranici proveditelnosti. Omezené stavební kapacity v dnešní době neumožňují větší nasazení pracovníků. Materiálové zabezpečení stavby je, díky nepředvídatelnému množství nového materiálu náhradou za zbourané klenby, logisticky velmi náročné. Stavební firmy provádějící tyto náročné práce jsou vedením stavby koordinovány tak, aby veškeré prováděné práce byly provedeny co nejdříve a hlavně bez negativního vlivu na kvalitu oprav.

Druhá etapa počítá s ukončením všech prací okolo Negrelliho viaduktu, tzn. i stavební práce pod mostem a opravy komunikací poškozených činností stavby, do konce roku 2020.

Během prázdnin bude uzavřena komunikace Pernerova pro dokončení odvodnění a související práce na dokončení říms mostu. Následovat bude uzavření Křižíkovy ulice pro vložení nové ocelové konstrukce a následnou betonáž horní části mostovky. Tyto práce jsou technologicky složité a hlavně z hlediska bezpečnosti je nutné komunikace pod mostem uzavřít. Částečné uzavírky komunikací a chodníků už nejsou tak zásadní a i v časovém horizontu nezpůsobují větší omezení dopravy.

Zdroj: Petr Šantavý, web Prahy 8

FOTO: Negrelliho viadukt – jaro 2019

Negrelliho viadukt – jaro 2019 - 1A Negrelliho-viadukt-vizualizace-CCEA-MOBA-1Negrelliho viadukt – jaro 2019 - 2 negrelli rybičkova rytina 1858Negrelliho viadukt – jaro 2019 - 3B hochtief++Negrelliho viadukt – jaro 2019 - 3C hochtiet+Negrelliho viadukt – jaro 2019 - 4 DSC01135 negrelliho viadukt
Další fotky
Negrelliho viadukt – jaro 2019 - 4b DSC01175Negrelliho viadukt – jaro 2019 - 4cDSC01188Negrelliho viadukt – jaro 2019 - 5 DSC01141Negrelliho viadukt – jaro 2019 - 5 DSC01186Negrelliho viadukt – jaro 2019 - 5 DSC04617Negrelliho viadukt – jaro 2019 - 9B Negrelliho-viadukt-vizualizace-CCEA-MOBA-3Negrelliho viadukt – jaro 2019 - 0A hochtief
Před 15 minutami
Přes letní měsíce opraví hlavní město přes šest desítek komunikací. Podle náměstka primátora pro dopravu...
Včera, 18:36
V půli června proběhlo terénní šetření v parku Parukářka a na Olšanském náměstí. Zjišťován byl...
Včera, 18:13
Na pražské Pankráci na rohu ulic Budějovická a Na Strži byl slavnostně odstartována ražba šachty...
Včera, 18:11
V areálu Pražské nemocnice IKEM zasahují policejní jednotky. Podle neoficiálních informací kvůli nahlášené bombě. Policie...
Včera, 17:00
Ostroh nad Nuselským údolím láká k romantickým procházkám, ale můžete si odtud odnést i kulturní...
Včera, 16:31
Pražský magistrát připravuje novelu vyhlášky, která zvedne cenu za svoz směsného odpadu o 30 procent...
Včera, 15:27
Myslivci vypustili do lesů v Divoké Šárce 14 zajíců. Odchoval je jeden ze členů tamního...
Včera, 14:33
Praha dá na výstavbu nového pavilonu goril v pražské zoologické zahradě o téměř 30 milionů...
Včera, 13:34
Zima se blíží. Kampaň s takovým podtitulem odstartovala před Úřadem vlády ČR v noci z...
Včera, 13:29
Pražský magistrát připraví legislativní změny, které by regulovaly používání sdílených elektrických koloběžek a podobných strojů,...
Reklama