Jan Matoušek řádil v Ďolíčku a pomohl Příbrami otočit utkání

V dalším souboji ve skupině o záchranu se utkala Bohemka s Příbramí. Domácí Klokani začali parádně, ale pak se naprosto sesypali. Na vině byl Jan Matoušek, který měl prsty téměř ve všech brankách Příbrami.

Nadstavbová tabulka o záchranu je velmi těsná. V posledních kolech se vede tvrdá bitva o bezpečná místa a místa znamenající baráž. Bohemce jen o kousek utekla lepší skupina o Evropu a díky dvěma úvodním remízám v nadstavbě se musí strachovat o svůj prvoligový status. Na druhé straně Příbram začala hrozným debaklem se Slováckem, ale poté zdolala Karvinou.

Do tohoto vzájemného duelu vlétli Klokani ve velkém stylu a už ve druhé minutě se mohli diváci v Ďolíčku radovat. Bartek posunul na levé straně pokutového území míč Vaníčkovi, který se vytočil mezi několika hráči a vystřelil přesně na přední tyč.

Hned vzápětí však mohlo být srovnáno. Domácí obraně utekl Mingazov a snažil se obejít brankáře Fryštáka. Ten jej dobře vystál a zblokoval jeho pokus dostatečně na to, aby neprošel za brankovou čáru.

Tato akce ale Příbram nakopla a po zbytek poločasu byli hostující hráči mnohem nebezpečnější. Jejich tlak vyvrcholil po dvaceti minutách hry, když se Matoušek protáhl šikovně po pravé straně a Pokorný jej už mnohem méně šikovněji složil k zemi. Kapitán týmu Rezek však touto skvělou šancí na vyrovnání pohrdl, když z pokutového puntíku poslal míč nad bránu.

Více štěstí než rozumu pak měli Klokani znovu o pět minut později. Naprosto osamocený Polidar dostal přihrávku do druhé vlny, avšak svou střelou pouze rozezvonil tyč.

Parmská šunka, mozzarella, parmezán, olivy nebo zmrzlina. Na pěší zóně Anděl bude Itálie!

Stav utkání se nakonec měnil až ve 32. minutě. Matoušek unikl domacím a svůj dlouhý sprint se rozhodl sám zakončit. Rána mu příliš nesedla a trefil pouze střed brány. Jenže Fryšták nezkrotil skákající balón a vyrazil jej pouze příhodně do cesty Mingazova, který už měl snadnou práci.

Do konce poločasu se svěřencům trenéra Nádvorníka dokonce povedlo skóre i otočit. Jusúf netrefil při rohovém kopu hlavou míč a ten propadl až ke Kinguemu, jenž dotlačil míč do sítě.

Bohemka uskutečnila o přestávce útočné střídání a chtěla srovnat, ale hned po pěti minutách opět neuhlídala skvělého Matouška. Ten se dostal k nakopnutému míči, zamotal hlavu třem bránícím hráčům a skóroval.

Pár minut před koncem si pak hostující hráči definitivně pojistili vítězství. V rozhozené obraně Klokanů opět zaúřadoval Matoušek. Nahrál do stoprocentní šance Polidarovi a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil.

Celek Martina Haška tak opět potvrdil velice špatnou domácí výkonnost a prohrál s Příbramí vysoko 1:4. Zároveň to znamená, že se oba týmy prohodily v tabulce o záchranu.

Dnes, 14:42
Rada Prahy 2 schválila výpůjčku části nemovitosti parku Karlovo náměstí společnosti Rehwaldt Till pro průzkum...
Dnes, 13:25
Městská knihovna v Praze otevírá sousedskou dílnu DOK16, kterou najdete v kobce č. 16 na...
Dnes, 12:18
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Dnes, 12:18
S možným rozšířením parkovacích zón navrženým některými městskými částmi dnes souhlasila Rada hlavního města Prahy....
Dnes, 11:44
Soudních znalců ubývá, důvodem jsou podle Ilji Žukova z Psychiatrické společnosti České lékařské společnosti Jana...
Dnes, 07:48
Koronavirus sice postavil téměř všechno na hlavu, ale ne všude se zastavily práce. A tak...
Včera, 15:18
Průřez tvorbou Jaroslava Gutha z posledních let bude v Písecké bráně k vidění do 7....
Včera, 14:02
Neveselou zprávu nám potvrdili pořadatelé. Akce se měla konat v půli června na Kulaťáku. Takže...
JIŘÍ POSPÍŠIL
Včera, 10:27
Místo, které by připomínalo a zároveň umožňovalo seznámit se zvěrstvy totalitních režimů v Praze doposud chybí....
Včera, 10:05
Pamatujete si slavnou scénu z trezorového filmu Karla Kachyni Ucho, kde svou životní roli zahrála...
Včera, 09:02
Hlavní město dokončilo výstavbu rybníka mezi Běchovicemi a Dubčí.
Reklama