Jubilejní 25. Pražský maraton ozdobil nový traťový rekord!

První květnovou neděli se v Praze konal již 25. ročník Pražského maratonu. Elitní profesionální běžci i sportovní nadšenci se proháněli ulicemi hlavního města a padl i traťový rekord!

Za velkých dopravních uzavírek v centru města v devět hodin dopoledne započal jubilejní 25. ročník Pražského maratonu. Do ulic se vydalo celkem přes 10 tisíc běžců.

Poté, co primátor Zdeněk Hřib odstartoval maraton ze Staroměstského náměstí, se běžci vydali k Letenským sadům a na Malou Stranu, odkud pokračovali k Libeňskému mostu, a pak až do Podolí. Cíl byl opět na Staroměstkém náměstí.

Ze všech účastníků, samozřejmě pouze zlomek bojoval o přední příčky a časy blížící se dvěma hodinách. Dle očekávání do cíle doběhli jako první hvězdní závodníci z ciziny. V mužské kategorii, a jako vůbec první, dokončil závod Maročan Almahjoub Dazza v čase 2:05:58. Za rekordem tak zaostal pouze o 19 sekund.

Nadstavbovou část skupiny o záchranu odstartovalo dramatické malé pražské derby

To v ženské kategorii už ale treťový rekord byl překonán. Izraelka keňského původu Lonah Salpeterová stanovila nový časem 2:19:44. V cíli si trochu stěžovala na silný boční vítr, ale jinak byla s podmínkami spokojená. Nad Prahou se naštěstí přes noc umoudřilo počasí a neopakoval se vytrvalý liják ze soboty.

Z českých běžců se dostal do cíle první (celkově čtrnáctý) Vít Pavlišta v čase 2:16:29, kterým si tak zajistil účast na mistrovství světa. Mezi ženami se pak stala domácí šampionkou (celkově taktéž čtrnáctá) Petra Pastorová, když doběhla do cíle za 2:42:22 hodiny. Bylo to zároveň její třetí vítězství v řadě a páté celkově.

Pivovar na Smíchově slaví výročí

 

Dnes, 14:02
V červnu budou mít příslušníci Integrovaného záchranného systému a pracovníci ve zdravotnictví vstup do pražské...
Včera, 16:30
Dva případy nákazy koronavirem potvrdili lékaři v alzheimer centru v pražských Malešicích. Nemoc covid-19 se...
29.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
29.5.2020
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
29.5.2020
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Týden starý incident mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem a předsedkyní zastupitelského klubu ODS Alexandrou Udženijou...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
Invalidovna
28.5.2020
Výpůjčku západního křídla Invalidovny v pražském Karlíně získalo do konce letošního roku Multikulturní centrum Studia...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
27.5.2020
Na trať mezi pražskými Hlubočepy a Sídlištěm Barrandovem se vrátí od pondělí 1. června tramvaje....
Reklama