Kde všude se z metra nedostanete? Tady je přehled zavřených vestibulů a datum, kdy to skončí

Jestli cestujete metrem, omezení vstupu do metra nebo naopak ven z metra dokáže pořádně otrávit život. V Praze je takřka pořád něco uzavřené a musíte to složitě obcházet. Některé stanice jsou nepohodlně průchozí už celou řadu měsíců. Jak jsou na tom teď třeba stanice Budějovická, nebo Náměstí Republiky?

Náměstí Republiky

Trvá to už věčnost. Je tady „dočasně“ omezen vstup i výstup ze stanice metra. Začalo to 2. ledna tohoto roku a má to trvat až do srpna. To je ale jen předpokládaný měsíc, kdy by mohly být práce dokončeny.

Mění se tady eskalátory, dává se sem nové osvětlení, rozvody a rozvaděče a tak dále. Zkrátka aby to tam bylo jako nové a funkční. Trvá to celkem 8 měsíců.

Na stanici Náměstí Republiky bude omezen vstup

Vstup a výstup cestujících je umožněn pouze vestibulem směrem k Masarykovu nádraží. Tam se dostanete asi 250 metrů pěšky nebo jednu stanici tramvají.

Budějovická

Ve stanici Budějovická hrozilo, že se tam zřítí střecha. Řešilo se dlouho, čí ta střecha vlastně je, tudíž kdo je odpovědný za uzavírku. To ale cestující, kteří potřebují jezdit metrem, ale tak moc nezajímá. Jižní vestibul metra Budějovická se uzavřel 19. ledna tohoto roku. Otevřen bude neznámo kdy. Zároveň jsou majitelem pozemku uzavřeny i prostupy mezi severním atriem a jižní pasáží kolem tohoto vestibulu.

Lidi bloudí na Budějovické, kvůli havarijnímu stavu podchodu. Kdo za to může?

V havarijním stavu je střecha veřejné pasáže (atria) mezi objekty České spořitelny a obchodního domu DBK, které není ve správě dopravního podniku.

Pasáž na Budějovické je směrem k poliklinice zavřená, rozpadá se střecha. Obyvatele čtyřky čeká nepříjemný půlrok

Vstup do stanice metra Budějovická je možný pouze severním vestibulem, tedy pevným schodištěm. Bezbariérový přístup mohou lidé použít pouze mezi nástupištěm stanice metra a severním vestibulem v atriu. Dále mohou pak bezbariérově pokračovat jen přes obchod Lidl – a to pouze v otevírací době této prodejny. Tedy od 7 (v neděli od 8 hodin) do 21 hodin.

Podchodové eskalátory v jižní části pasáže (k poliklinice a zastávce bus před DBK) nejsou provozovány, přístup k obchodní vybavenosti je však možný.

Dejvická

Ani tuto stanici nemine „dočasné“ omezení. Stanice metra A se totiž bude modernizovat. Díky tomu v průběhu celého roku 2018 dochází k postupnému uzavírání vstupů a výstupů z podchodu stanice na ulici. Něco jako hra na schovávanou!

  • Od 16. května do 30. června je uzavřen vstup a výstup z podchodu ve směru tramvajové zastávky Vítězné náměstí.
  • Od 1. července do 20. července dojde k uzavření vstupů ve směru na nástupní autobusové zastávky Dejvická směr Suchdol.
  • Od 21. července do 25. srpna budou uzavřeny vstupy ve směru ulice Šolínova a tramvajové zastávky Dejvická směr centrum.
  • Od 26. srpna do 30. září dojde k dočasnému uzavření vstupů ve směru ulice Banskobystrická a na tramvajovou zastávku Dejvická ve směru Bořislavka, respektive Divoká Šárka.

Určitě si to budete pamatovat, viďte?

Včera, 16:30
Dva případy nákazy koronavirem potvrdili lékaři v alzheimer centru v pražských Malešicích. Nemoc covid-19 se...
29.5.2020
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
29.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
29.5.2020
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Týden starý incident mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem a předsedkyní zastupitelského klubu ODS Alexandrou Udženijou...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
Invalidovna
28.5.2020
Výpůjčku západního křídla Invalidovny v pražském Karlíně získalo do konce letošního roku Multikulturní centrum Studia...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
27.5.2020
Na trať mezi pražskými Hlubočepy a Sídlištěm Barrandovem se vrátí od pondělí 1. června tramvaje....
27.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
Reklama