Koalice chce šetřit, přitom rozhazuje. Utrácí peníze za politický boj, řekl Pospíšil

Rozpočet Prahy čekají hubená léta, kvůli pandemii koronaviru bude muset šetřit na běžných výdajích jako jsou doprava a majetek. Magistrát chce takto podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) uspořit řádově stamiliony korun. Šéfovi pražské TOP 09 Jiřímu Pospíšilovi vadí, že při tom primátor vyplácí statisíce za nekvalitní posudek a kolační partner Praha sobě chystá utrácení stamilionů za přebarvení MHD.

„Na radu jde tisk, kterým by se vlastně měly udělat rozpočtové úpravy a úspory ve výši 614 milionů korun. Primárně se tedy jedná o oblast dopravy a majetku, kde se bude šetřit právě na běžných výdajích,“ řekl Hřib v nedělní debatě TV Prima.

Jenže náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě) má se stamiliony jiné plány. Chce za ně přebarvit vozy městské hromadné dopravy. Změnu barevnosti pražské MHD prosazuje už od loňska.

Všechny autobusy, tramvaje, metro i vlaky Pražské integrované dopravy (PID) by tak mohlo město nechat přebarvit už koncem letošního roku. „Jednotný vzhled jim chybí už déle než 25 let,“ zdůvodnil projekt Scheinherr.

„Já i Hana Kordová Marvanová (STAN) jsme na koaliční debatě jasně řekli, že není možné, aby v této době nedostatku finančních prostředků, kdy je třeba šetřit, se přemalovaly všechny vozy. To by mohlo stát stovky milionů korun,” nesouhlasí předseda koaličních Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil (TOP 09).

Podle něj by se nový vzhled měl týkat výhradně nově pořízených vozů, a nepřemalovávat za každou cenu celoplošně stávající vozový park.

Další pozoruhodný příklad, jak část magistrátní koalice hospodaří s penězi Pražanů, vyplula na povrch po jednání zastupitelstva.

Piráti a Praha sobě na jednání zablokovali plán na podporu družstevního bydlení Hany Marvanové. Smetení jejího plánu ze stolu měl posloužit i posudek za 600 tisíc korun, který si nechat připravit primátor.

„Vyzval jsem pana primátora, ať posudek o družstevním bydlení, který si objednal proti projektu Hany Marvanové, zaplatí ze svého. Je nespravedlivé, aby Pražané zaplatili 600 tisíc za nekvalitní posudek, který má sloužit k politickému boji proti naší radní,“ prozradil Jiří Pospíšil na twittru, jak to chodí na jednáních zastupitelstva Prahy.

Posudek za 600 tisíc, který Pražané zaplatili ze svých daní.

Dnes, 12:44
Uvidíte nejmodernější a největší technickou knihovnu v České republice. Prohlídky se konají od poloviny července...
Zdeněk Hořánek
Včera, 15:01
Společnost SNEO, kterou vlastní městská část a která má na starost správu městského majetku, má...
Včera, 12:01
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Včera, 12:01
Radní hlavní města Prahy a někteří pracovníci ROPIDu a DPP se snaží prezentovat, jak mají...
Včera, 09:42
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
5.8.2020
Po jedenácté letos odstartovaly na Kulaťáku oblíbené trhy. Letošní sezónu, tak jako život nás všech,...
5.8.2020
Lodní dopravě na území Prahy 5 slouží plavební komora mezi Janáčkovým nábřežím a Dětským ostrovem....
4.8.2020
Park Santoška se nabízí k oddechu, příjemným procházkám i krásným výhledům na Prahu. Díky rekonstrukci...
4.8.2020
Hrnčířské trhy v Berouně se kvůli koronaviru neuskuteční ani na podzim. Pořadatelé se snažili s...
4.8.2020
V bubenečské kavárně Zasekávák předvádí několik svých pěkně barevných pláten výtvarník Miloš Vacík. Pokud máte...
Reklama