Komentář: Strategie? Spíš tragédie. Anketa Prahy 7 je velký vtip

Jak to bude s Prahou 7 dál? Do chystaného strategického plánu, jenž momentálně vzniká až do roku 2030, chce sedmička zapojit i své občany. Radnici jde totiž především o potřeby občanů a při plánování chce právě na jejich potřeby co nejlépe reagovat. A kam zmizely všechny ty připomínky, že se tu musí líbit hlavně rezidentům? Rezidentům, kteří si však stále stěžují, že dělá radnice něco špatně. Co třeba začít s tím, že radnice přestane tahal lidi za nos a přizná, že si to stejně nakonec udělá po svém?

Praha 7 spustila on-line anketu, v níž se mohou obyvatelé sedmičky, kteří městské části chtějí poskytnout zpětnou vazbu, vyjádřit, co by tu chtěli ovlivňovat. Vyplněním této ankety, která je dostupná na webových stránkách praha7.cz získají rezidenti možnost vyjadřovat svou spokojenost, nebo naopak, a to spíš, návrhy na zlepšení. Oblasti, kterými se bude strategický plán zabývat, jsou tyto: vzdělání, doprava, veřejný prostor, kultura, životní prostředí, podnikání, sociální a zdravotní služby, sousedské vztahy a další.

Kdyby se radní Prahy 7 podívali znovu na záznam z on-line debaty Dva roky od voleb, kde dostali podnětů na zlepšení desítky, žádná anketa vznikat nemusela. Ale radní celé dvě hodiny během debaty jen všechno vyvraceli, nebo házeli vinu na ostatní, takže jestli se zde reálně obyvatelé Prahy 7 dočkají nějakých změn, je velká otázka. Možná za dva roky, tedy pokud si rezidenti zvolí jiného papaláše, než je Jan Čižinský.

Témata pro radní: rozpočet na příští rok a omezení reklamy v metropoli

Radnice chce dokonce vytvořit aktuální databázi zájemců, a to podle cílových skupin tak, aby byla komunikace zaměřena přímo na to publikum, kterého se to nejvíce dotýká, tedy například v případě vzdělání dětí, půjde o rodiče. Praha 7 je jedna z mála městských částí, kde se opravdu rovnoměrně setkávají mladí lidé, kteří se zde v devadesátých letech narodili, rodiny s dětmi, jež se sem nastěhovali do nových bytů a senioři, kteří snad téměř pamatují otevření Libeňského mostu.

O něm snad ani nemá cenu mluvit, protože je v tak chatrném stavu, že je téměř jedno, jestli se bude rekonstruovat, nebo bourat a stavět nový, stejně půjde ve výsledku o takový zásah do jeho podoby, že pamětníci, kteří vědí, jak vypadal na začátku, stejně zapláčou. Podle starosty Jana Čižinského je ale pouhá rekonstrukce lepším řešením, protože most bude stále, alespoň omezeně, i během oprav fungovat.

Je jasné, že každá ze skupin, která na sedmičce žije, tedy mladí nezadaní lidé, rodiny s dětmi a senioři, mají jiné nároky a očekávání, jak bude městská část fungovat. Praha 7 má proto pocit, že komunikace s rezidenty je klíčová pro strategické plánování její budoucnosti. Radnice navíc slibuje, že na základě vyplnění této ankety, může být následně občan osloven, aby vyplnil tematický dotazník či aby se dostavil na rozhovor.

Co třeba zapojit do strategického plánu také poznatky, které lidé píšou snad každý den na facebookovou skupinu Letenská parta? Nebo ta slouží jen k tomu, aby zde pan Mirovský agresivně vyjížděl na jakýkoli komentář, který se týká dopravy?

Včera, 18:00
Na ministerstvu zdravotnictví dnes skončil náměstek pro zdravotní péči Aleksi Šedo, který nastoupil loni od...
Včera, 13:13
Hlavní město připravilo web ockovani.praha.eu, kde návštěvníci naleznou informace k očkování. Web má rovněž vyvracet zavádějící...
Včera, 10:20
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 10:20
Zbigniew Kalina získal cenu Thálie pro činoherce do 33 let i Cenu českého divadla za...
25.1.2021
Příroda jedné z největších a nejlidnatějších pražských městských částí, Prahy 5, je mimořádná a v...
25.1.2021
Během loňského prosince přibylo na území desáté městské části 46 nových dřevin. Ty radnice zasadila...
25.1.2021
Ze 131 diplomových prací na vysokých školách architektury a příbuzných oborů zvítězila práce studenta Vysoké...
25.1.2021
V průběhu roku 2022 vyroste ve vršovickém parku pojmenovaném po básnířce Jiřině Haukové a jejím...
25.1.2021
V městské části Praha 20 rezignovali v prosinci na svou funkci dva radní – Jana...
25.1.2021
  Přípravy na stavbu nové plavební komory Praha - Staré Město na smíchovské straně Vltavy...
25.1.2021
O pětatřicet milionů méně na běžné výdaje z rozpočtu, investice do školství a oprav bytového fondu,...
Reklama