Slavia byla v derby poškozena! Sudí Hrubeš údajně neměl k dispozici potřebné záběry

Jako tradičně byli diváci v derby Slavie a Sparty svědky hned několika kontroverzních situací, z nichž dvě intenzivně posuzoval videorozhodčí. Slávisté se po verdiktech v jejich neprospěch cítili poškozeni. A právem!

291. derby pražských „S“ bylo pořádně napínavé a vyostřené. Fanoušci se určitě nenudili a měli možnost pozorovat tvrdou bitvu, která by se místy dala označit jako „bitva na život a na smrt“. Úder loktem do obličeje, který schytal Tetteh hned v prvních sekundách, jako kdyby předpověděl charakter utkání.

K vidění bylo totiž hned několik tvrdých střetů, po nichž se hráči museli vzpamatovávat i několik minut na trávníku v Sinobo Stadium. I to bylo důvodem toho, že rozhodčí v obou polovinách nastavovali dohromady 15 minut. Tím druhým důvodem byly dlouhé konzultace s videorozhodčím.

První proběhla ve 12. minutě, když sudí Hrubeš na výzvu svého kolegy u videa přezkoumával své původní rozhodnutí o udělení pokutového kopu pro domácí. Milan Škoda vyslal parádní křižnou přihrávkou do úniku bývalého sparťana Hušbauera, jenž chtěl udělat brankáři Nitovi kličku, ale po kontaktu se skácel v pokutovém území k zemi. Hlavní rozhodčí po zhlédnutí videa nakonec svůj verdikt přehodnotil. Odvolal penaltu i žlutou kartu pro Nitu, a naopak kartou odměnil za simulování Hušbauera.

Když legendy ožívají. Tradiční pouť vejconošů z Velvar směr Karlův most

Po utkání řekl médiím, že ze záběrů, které měl k dispozici, neviděl jasné podražení. Poté, co ovšem zhlédl jiný záběr, uznal, že penalta měla být nařízena. Mluvčí LFA obratem vyvrátil, že by přenosový vůz VAR neměl potřebný záběr k dispozici.

To však nebyl jediný kontroverzní výrok v utkání. Aktivní domácí hráči se hnali za zvýšením svého náskoku, který zařídil ve 20. minutě hlavou po rohu Souček. Právě tento středopolař se pak tlačil o osm minut později do zakončení při dalším rohovém kopu, ale byl zezadu stržen Zahustelem k zemi. Pravděpodobně kvůli předešlému Součkovu zatažení za dres protihráče v tomto souboji nakonec opět nebyla poměrně jasná penalta po domluvě s videorozhodčím nařízena.

Slavia byla v utkání lepší, ale další branku už vstřelit nedokázala. Šancí k tomu měli domácí hráči však poměrně dost. Asi tu největší spálil Milan Škoda, který nevyužil zaváhaní Frýdka při zpětné přihrávce. Jenom na břevně potom skončila výstavní rána Krále z nastaveného času.

Křivda od rozhodčích, neproměněné šance a smůla mrzí domácí fotbalisty o to víc, že se Spartou nakonec ztratili dva body v utkání, kterému po většinu času dominovali. O vyrovnávací branku se v 53. minutě postaral Plavšič, jehož střela z dálky zaplavala nad Kolářem a skončila v síti. Slavie má tak na čele FORTUNA:LIGY už pouze pětibodový náskok před druhou Plzní.

Poznání není zadarmo. Apollo 13 a jeho vzkaz budoucnosti

 

Dnes, 14:13
Pražští policisté hledají muže, který ženám v tramvajích stříhá vlasy. Evidují zatím pět takových případů....
Dnes, 11:11
Radnice Prahy 7 nechala opravit výtluky a díry v chodnících, na vozovkách u přechodů pro...
Dnes, 08:06
Základní a mateřská škola Na Beránku se nedočká nové pětipodlažní budovy pro vzdělávací program Montessori,...
Včera, 15:56
Pražská Zbraslav se rozhodla využít moderních technologií a pro komunikaci s občany začala používat plnou...
Včera, 15:11
V rámci zachování unikátního stromořadí v Lužické ulici musí TSK Praha – a nejen ona...
Včera, 14:56
V pražském tunelu směrem na Holešovice teče ze stropu voda. Důvod Technická správa komunikací (TSK)...
Včera, 14:01
Pražský dopravní podnik (DPP) plánuje v následujících pěti letech nakoupit až 60 midibusů, každý asi...
Včera, 13:53
Nejlépe se muzicíruje s někým. Radůza má kapelu, Luboš Pospíšil svých 5P, Pepa Pilař Klasiky,...
Včera, 11:36
V Praze se dnes dopoledne na žádost policie zastavila vlaková doprava na hlavní trati směrem...
Včera, 11:11
Branické divadlo získalo nového nájemce, kterým se stal zapsaný spolek United Arts & Co. Ten...
Reklama