20℃
Dnes je 19. duben , svátek má Rostislav

Slavia byla v derby poškozena! Sudí Hrubeš údajně neměl k dispozici potřebné záběry

Jako tradičně byli diváci v derby Slavie a Sparty svědky hned několika kontroverzních situací, z nichž dvě intenzivně posuzoval videorozhodčí. Slávisté se po verdiktech v jejich neprospěch cítili poškozeni. A právem!

Reklama

291. derby pražských „S“ bylo pořádně napínavé a vyostřené. Fanoušci se určitě nenudili a měli možnost pozorovat tvrdou bitvu, která by se místy dala označit jako „bitva na život a na smrt“. Úder loktem do obličeje, který schytal Tetteh hned v prvních sekundách, jako kdyby předpověděl charakter utkání.

K vidění bylo totiž hned několik tvrdých střetů, po nichž se hráči museli vzpamatovávat i několik minut na trávníku v Sinobo Stadium. I to bylo důvodem toho, že rozhodčí v obou polovinách nastavovali dohromady 15 minut. Tím druhým důvodem byly dlouhé konzultace s videorozhodčím.

První proběhla ve 12. minutě, když sudí Hrubeš na výzvu svého kolegy u videa přezkoumával své původní rozhodnutí o udělení pokutového kopu pro domácí. Milan Škoda vyslal parádní křižnou přihrávkou do úniku bývalého sparťana Hušbauera, jenž chtěl udělat brankáři Nitovi kličku, ale po kontaktu se skácel v pokutovém území k zemi. Hlavní rozhodčí po zhlédnutí videa nakonec svůj verdikt přehodnotil. Odvolal penaltu i žlutou kartu pro Nitu, a naopak kartou odměnil za simulování Hušbauera.

Když legendy ožívají. Tradiční pouť vejconošů z Velvar směr Karlův most

Po utkání řekl médiím, že ze záběrů, které měl k dispozici, neviděl jasné podražení. Poté, co ovšem zhlédl jiný záběr, uznal, že penalta měla být nařízena. Mluvčí LFA obratem vyvrátil, že by přenosový vůz VAR neměl potřebný záběr k dispozici.

To však nebyl jediný kontroverzní výrok v utkání. Aktivní domácí hráči se hnali za zvýšením svého náskoku, který zařídil ve 20. minutě hlavou po rohu Souček. Právě tento středopolař se pak tlačil o osm minut později do zakončení při dalším rohovém kopu, ale byl zezadu stržen Zahustelem k zemi. Pravděpodobně kvůli předešlému Součkovu zatažení za dres protihráče v tomto souboji nakonec opět nebyla poměrně jasná penalta po domluvě s videorozhodčím nařízena.

Slavia byla v utkání lepší, ale další branku už vstřelit nedokázala. Šancí k tomu měli domácí hráči však poměrně dost. Asi tu největší spálil Milan Škoda, který nevyužil zaváhaní Frýdka při zpětné přihrávce. Jenom na břevně potom skončila výstavní rána Krále z nastaveného času.

Křivda od rozhodčích, neproměněné šance a smůla mrzí domácí fotbalisty o to víc, že se Spartou nakonec ztratili dva body v utkání, kterému po většinu času dominovali. O vyrovnávací branku se v 53. minutě postaral Plavšič, jehož střela z dálky zaplavala nad Kolářem a skončila v síti. Slavie má tak na čele FORTUNA:LIGY už pouze pětibodový náskok před druhou Plzní.

Poznání není zadarmo. Apollo 13 a jeho vzkaz budoucnosti

 

Včera, 18:07
Pražský magistrát nechá vybudovat protipovodňová opatření na Kopaninském potoce v Přední Kopanině. Práce vyjdou na...
Včera, 16:32
Multifunkční a kongresové centrum O2 universum, které je napojené na pražskou O2 arenu, se otevře...
Včera, 14:28
Poté, co v loňském roce rozezněli moravskými lidovkami historickou Čechovnu v Litni, vrací se slavná...
Včera, 13:30
Malíř Adam Jílek (*1989 Praha) je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze, kde prošel mnoha...
Včera, 08:31
V žižkovské galerii Toyen v informačním centru Prahy 3 na náměstí Jiřího z Poděbrad jsou...
17.4.2019
Středočeská ODS žádá po vedení kraje informace o tom, co pro hejtmanství dělal někdejší volební...
17.4.2019
Své návody na dopravní infrastrukturu, rekonstrukce, přestavby i nové stavby letištních terminálů, nádraží či podzemní...
17.4.2019
Praha si nechá vypracovat studii stavby nové tramvajové tratě z Vypichu do Motola. Trať povede...
17.4.2019
Praha si nechá vypracovat analýzu protipovodňových opatření v povodí Botiče a Rokytky. Udělá ji firma...
17.4.2019
Seifertovu ulici na pražském Žižkově čekají v nejbližších letech opravy. Kromě nutné opravy tramvajové trati...
Reklama