16℃
Dnes je 20. červen , svátek má Květa

Slavia byla v derby poškozena! Sudí Hrubeš údajně neměl k dispozici potřebné záběry

Jako tradičně byli diváci v derby Slavie a Sparty svědky hned několika kontroverzních situací, z nichž dvě intenzivně posuzoval videorozhodčí. Slávisté se po verdiktech v jejich neprospěch cítili poškozeni. A právem!

Reklama

291. derby pražských „S“ bylo pořádně napínavé a vyostřené. Fanoušci se určitě nenudili a měli možnost pozorovat tvrdou bitvu, která by se místy dala označit jako „bitva na život a na smrt“. Úder loktem do obličeje, který schytal Tetteh hned v prvních sekundách, jako kdyby předpověděl charakter utkání.

K vidění bylo totiž hned několik tvrdých střetů, po nichž se hráči museli vzpamatovávat i několik minut na trávníku v Sinobo Stadium. I to bylo důvodem toho, že rozhodčí v obou polovinách nastavovali dohromady 15 minut. Tím druhým důvodem byly dlouhé konzultace s videorozhodčím.

První proběhla ve 12. minutě, když sudí Hrubeš na výzvu svého kolegy u videa přezkoumával své původní rozhodnutí o udělení pokutového kopu pro domácí. Milan Škoda vyslal parádní křižnou přihrávkou do úniku bývalého sparťana Hušbauera, jenž chtěl udělat brankáři Nitovi kličku, ale po kontaktu se skácel v pokutovém území k zemi. Hlavní rozhodčí po zhlédnutí videa nakonec svůj verdikt přehodnotil. Odvolal penaltu i žlutou kartu pro Nitu, a naopak kartou odměnil za simulování Hušbauera.

Když legendy ožívají. Tradiční pouť vejconošů z Velvar směr Karlův most

Po utkání řekl médiím, že ze záběrů, které měl k dispozici, neviděl jasné podražení. Poté, co ovšem zhlédl jiný záběr, uznal, že penalta měla být nařízena. Mluvčí LFA obratem vyvrátil, že by přenosový vůz VAR neměl potřebný záběr k dispozici.

To však nebyl jediný kontroverzní výrok v utkání. Aktivní domácí hráči se hnali za zvýšením svého náskoku, který zařídil ve 20. minutě hlavou po rohu Souček. Právě tento středopolař se pak tlačil o osm minut později do zakončení při dalším rohovém kopu, ale byl zezadu stržen Zahustelem k zemi. Pravděpodobně kvůli předešlému Součkovu zatažení za dres protihráče v tomto souboji nakonec opět nebyla poměrně jasná penalta po domluvě s videorozhodčím nařízena.

Slavia byla v utkání lepší, ale další branku už vstřelit nedokázala. Šancí k tomu měli domácí hráči však poměrně dost. Asi tu největší spálil Milan Škoda, který nevyužil zaváhaní Frýdka při zpětné přihrávce. Jenom na břevně potom skončila výstavní rána Krále z nastaveného času.

Křivda od rozhodčích, neproměněné šance a smůla mrzí domácí fotbalisty o to víc, že se Spartou nakonec ztratili dva body v utkání, kterému po většinu času dominovali. O vyrovnávací branku se v 53. minutě postaral Plavšič, jehož střela z dálky zaplavala nad Kolářem a skončila v síti. Slavie má tak na čele FORTUNA:LIGY už pouze pětibodový náskok před druhou Plzní.

Poznání není zadarmo. Apollo 13 a jeho vzkaz budoucnosti

 

Před 3 hodinami
Máme za sebou nejrozsáhlejší taktické cvičení složek integrovaného systému na území hlavního města – Anděl...
Dnes, 16:30
Před budovou Generálního štábu na Vítězném náměstí v Dejvicích je přístupna další ze série panelových...
Dnes, 14:25
Pražský magistrát rozdělí mezi radnice městských částí miliardu korun na stavbu nových tříd ve školách...
Dnes, 13:33
Praha v předstihu otevřela část nově budovaného sdruženého parkoviště v ulici Jankovcova. Zhruba z poloviny...
Dnes, 12:31
Jednodenní ochutnávka českých pivních speciálů z produkce zhruba dvaceti malých českých pivovarů, vína, pálenky, všeho...
Dnes, 10:59
Projekt stavby nové lávky přes Berounku v Radotíně má zpoždění, protože tendr na zhotovitele řeší...
Dnes, 10:33
Pražský magistrát poskytne radnici Prahy 14 účelovou investiční dotaci 15 milionů korun. Peníze jsou určeny...
Dnes, 09:26
Pražský magistrát vypíše zakázku na vypracování projektu nového dopravního terminálu u smíchovského nádraží. Projekt vyjde...
Dnes, 08:41
Přes letní měsíce opraví hlavní město přes šest desítek komunikací. Podle náměstka primátora pro dopravu...
Včera, 18:36
V půli června proběhlo terénní šetření v parku Parukářka a na Olšanském náměstí. Zjišťován byl...
Reklama