Slavia byla v derby poškozena! Sudí Hrubeš údajně neměl k dispozici potřebné záběry

Jako tradičně byli diváci v derby Slavie a Sparty svědky hned několika kontroverzních situací, z nichž dvě intenzivně posuzoval videorozhodčí. Slávisté se po verdiktech v jejich neprospěch cítili poškozeni. A právem!

291. derby pražských „S“ bylo pořádně napínavé a vyostřené. Fanoušci se určitě nenudili a měli možnost pozorovat tvrdou bitvu, která by se místy dala označit jako „bitva na život a na smrt“. Úder loktem do obličeje, který schytal Tetteh hned v prvních sekundách, jako kdyby předpověděl charakter utkání.

K vidění bylo totiž hned několik tvrdých střetů, po nichž se hráči museli vzpamatovávat i několik minut na trávníku v Sinobo Stadium. I to bylo důvodem toho, že rozhodčí v obou polovinách nastavovali dohromady 15 minut. Tím druhým důvodem byly dlouhé konzultace s videorozhodčím.

První proběhla ve 12. minutě, když sudí Hrubeš na výzvu svého kolegy u videa přezkoumával své původní rozhodnutí o udělení pokutového kopu pro domácí. Milan Škoda vyslal parádní křižnou přihrávkou do úniku bývalého sparťana Hušbauera, jenž chtěl udělat brankáři Nitovi kličku, ale po kontaktu se skácel v pokutovém území k zemi. Hlavní rozhodčí po zhlédnutí videa nakonec svůj verdikt přehodnotil. Odvolal penaltu i žlutou kartu pro Nitu, a naopak kartou odměnil za simulování Hušbauera.

Když legendy ožívají. Tradiční pouť vejconošů z Velvar směr Karlův most

Po utkání řekl médiím, že ze záběrů, které měl k dispozici, neviděl jasné podražení. Poté, co ovšem zhlédl jiný záběr, uznal, že penalta měla být nařízena. Mluvčí LFA obratem vyvrátil, že by přenosový vůz VAR neměl potřebný záběr k dispozici.

To však nebyl jediný kontroverzní výrok v utkání. Aktivní domácí hráči se hnali za zvýšením svého náskoku, který zařídil ve 20. minutě hlavou po rohu Souček. Právě tento středopolař se pak tlačil o osm minut později do zakončení při dalším rohovém kopu, ale byl zezadu stržen Zahustelem k zemi. Pravděpodobně kvůli předešlému Součkovu zatažení za dres protihráče v tomto souboji nakonec opět nebyla poměrně jasná penalta po domluvě s videorozhodčím nařízena.

Slavia byla v utkání lepší, ale další branku už vstřelit nedokázala. Šancí k tomu měli domácí hráči však poměrně dost. Asi tu největší spálil Milan Škoda, který nevyužil zaváhaní Frýdka při zpětné přihrávce. Jenom na břevně potom skončila výstavní rána Krále z nastaveného času.

Křivda od rozhodčích, neproměněné šance a smůla mrzí domácí fotbalisty o to víc, že se Spartou nakonec ztratili dva body v utkání, kterému po většinu času dominovali. O vyrovnávací branku se v 53. minutě postaral Plavšič, jehož střela z dálky zaplavala nad Kolářem a skončila v síti. Slavie má tak na čele FORTUNA:LIGY už pouze pětibodový náskok před druhou Plzní.

Poznání není zadarmo. Apollo 13 a jeho vzkaz budoucnosti

 

Khamoro 2018
Dnes, 16:40
Ačkoli kvůli šíření infekce covid-19 má letošní, již dvaadvacátý, ročník Světového romského festivalu Khamoro komornější...
Dnes, 14:30
Podle mimořádné otevírací doby fungují pražské pobočky městské knihovny, kterých je v metropoli více než čtyři...
Dnes, 07:55
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Dnes, 07:55
Nestává se často, abychom informovali o jedněch zamčených vratech. Ale – co kdyby jste si...
Včera, 18:20
Mistrovství Evropy ve vodním slalomu. To je událost, jež obvykle zaplní tribuny, letos však bude...
Včera, 17:40
Vinobraní na Máchalce na Proseku dvě desítky let drželo tradici souběhu se Svatováclavskou poutí, která...
Včera, 15:00
K požáru v bytě v ulici Na Květnici došlo poslední srpnový večer v pražských Nuslích.
Včera, 14:20
Alespoň na chvíli vypnout a dostat se do světa, kde nakonec i přes všechny nástrahy...
Včera, 12:34
Na vysokých školách v Praze bude příští týden zavedena dálková výuka. "Praha bude mít na...
Včera, 11:00
Kvůli montáži nosníku nového mostu bude obousměrně uzavřena Strakonická ulice v pražské Zbraslavi. Uzavírka bude...
Včera, 08:59
S odchodem režiséra Jiřího Menzla, nejmladšího z představitelů takzvané nové filmové vlny 60. let, se...
Reklama