27℃
Dnes je 22. červenec , svátek má Magdaléna

Kontroverze ve vršovickém derby! Hlavní roli hrálo VAR

Slavia potvrdila, že je nejlepší na venkovních hřištích mezitím, co Bohemka ukázala, že je nejhorší na své vlastní půdě. Nebýt videorozhodčího, mohlo však všechno dopadnout úplně jinak.

Reklama

Oba celky vstupovaly do utkání povzbuzeny výhrou z minulého kola. Slavia si po prohře s Plzní, se kterou bojuje o ligový titul, spravila chuť na domácím hřišti, kde rozstřílela Slovácko. Bohemka zaznamenala také důležitou výhru, když porazila na cestách Zlín a zapsala si první body v jarní části sezóny. Před zaplněnými tribunami Ďolíčku se schylovalo ke strhující podívané. Toto vršovické derby si však všichni budou pamatovat díky kontroverznímu momentu z 25. minuty zápasu.

Vaníček se v protiútoku prodral skrz hřiště, vyhnul se skluzu a poslal centr na jednu z nových posil Bohemky Puškáče, který předskočil Ngadeua a radoval se ze své první branky za Klokany. Ďolíček se otřásal v základech, jenže potom přišla studená sprcha. Sudí Královec se šel podívat na video kvůli údajnému faulu na opačném konci hřiště, který předcházel gólové situaci. Při centru Krch držel Masopusta, jenž se teatrálně skácel k zemi. K údivu celého stadionu rozhodčí zrušil branku domácích a nařídil penaltu pro sešívané. K té se postavil Souček. Před exekucí musel chvíli čekat než se uklidní domácí kotel a odklidí se předměty nacházené frustrovanými fanoušky Klokanů z hrací plochy. I přes prodlevy nakonec pokutový kop chladnokrevně proměnil.

Olomouc zdemolovala Duklu na jejím vlastním hřišti

Tato situace naproto zásadně, i dle slov obou trenérů, ovlivnila vývoj utkání. Bohemka už nemohla spoléhat na brejkové situace a musela svou hru více otevřít. Naděje domácích na bodový zisk potom rapidně snížil v nastaveném čase prvního poločasu kapitán sešívaných Škoda. Hlavou totiž přesně zamířil ke vzdálenější tyči Fryštákovy svatyně po centru Coufala.

Druhá půle už nenabídla tolik zajímavých situací. Slavia kontrolovala zápas a bezpečně hlídala tři body. Největší šancí domácích byl průnik Reitera, který dokonce obešel brankáře Koláře, ale v zakončení do prázdné brány mu zabránil dobíhající stoper Ngadeu. Směrem dopředu nijak výrazně neovlivnil hru ani Bahrajnec Marhoon, jenž poprvé naskočil na český ligový trávník. Sešívaní si pak ještě dvanáct minut před koncem definitivně zajistili plný bodový zisk, když Hušbauer zakončil svou sólovou akci nechytatelnou střelou zpoza vápna.

Slavia tak má i po 23. kole tříbodový náskok na druhou Plzeň a Bohemians okupují stále čtrnáctou pozici. O tomto vršovickém derby se však bude ještě dlouho mluvit díky inkriminované situaci z první půle. Kontroverzní byl zásah videorozhodčího až po gólu Bohemky, a kontroverzní byl i zákrok, za který byla penalta nařízena. Případné vyhodnocení situace bude klíčové pro další vývoj VAR v české nejvyšší soutěži.

Rytíři Kladno mají nakročeno k postupu do dalšího kola play-off

Před 52 minutami
Kvůli modernizaci železničního koridoru mezi Hostivaří a Vršovicemi bude od 25. července na měsíc pro...
Před 1 hodinou
Pokud se podaří ve zkráceném postupu provést změnu Územního plánu hl. města Prahy, přibude v...
Včera, 20:18
Bohemka se v minulé sezoně velice trápila na domácím stadionu. Ovšem v prvním utkání tohoto...
Včera, 09:02
Pražská Sparta si chtěla po nečekané prohře z prvního kola spravit chuť proti Jablonci. Po...
20.7.2019
Praha se za stávajících podmínek nechystá kupovat chátrající nádraží Vyšehrad, protože cena, kterou za ni...
20.7.2019
Dialyzační středisko Fresenius NephroCare v prostorách Polikliniky Vysočany v Praze 9 slaví kulaté výročí. Už...
20.7.2019
Technologicko-informační centrum Cyberdog v Nových Butovicích, představí v rámci svého projektu Letního kina v srpnu...
20.7.2019
Pražská vzdělávací centra sledují vzrůstající zájem o ekologické programy, které nabízejí. Ročně se jich účastní...
20.7.2019
Slavná architektka a vítězka soutěže o podobu projektu na Žižkově Eva Jiřičná a developer Central...
19.7.2019
Motolská skládka, jejíž sanace se připravuje, se stává častým terčem lidí, kteří nerespektují její zabezpečení...
Reklama