Kotel na Letné bude příště prázdný! Disciplinární komise rozdělovala tresty za derby a naprázdno nevyšla ani Slavia

Sparta sčítá tresty z vyhroceného derby. Asi nejzajímavějším problémem bylo údajné plivnutí Tetteha na Součka. Dle rozhodnutí disciplinární komise nakonec trest nemine ani Slavii.

294. derby pražských „S“ nabídlo mnoho zajímavých a vyhrocených situací na hřišti i mimo něj. Fanoušci si neodpustili urážlivé pokřiky, pyrotechniku ani pohazování předmětů na hřiště, zatímco na trávníku zase padly dvě červené karty a možná i plivanec.

Disciplinární komise LFA se samozřejmě všemi situacemi zabývala a vydala už i oficiální rozhodnutí. Nejtvrdší trest obdržel za chování fanoušků domácí tým. Sparta dostala pokutu ve výši 70 tisíc korun za pyrotechniku, urážlivé pokřiky i vhazování věcí na hrací plochu, k čemuž musí připočítat i 25 tisíc korun z utkání se Zlínem. Kvůli podmínce z konce minulé sezony ale především bude v dalším utkání na Letné uzavřen kotel.

V oficiálním komuniké disciplinární komise stojí: „Fanoušci Sparty se dopustili použitím pyrotechniky disciplinárního přečinu, který způsobil přerušení utkání. S ohledem na tuto skutečnost nezbylo než přistoupit k výkonu původně odloženého podmíněného trestu a pro Spartu to logicky tedy znamená proměnění podmínky na nepodmíněné uzavření příslušné části stadionu. Samotné použití pyrotechniky vedoucí k přerušení utkání i ostatní prohřešky jako vhazování předmětů na hrací plochu a nevhodné pokřiky fanoušků jsme potrestali pouze peněžitým trestem.“ 

„Plyšákové“ derby jasně ovládla Slavia na hřišti i mimo něj. Na charitu navíc půjde téměř 200 tisíc korun

Řešil se i hodně vyhrocený spor posledních dní – plivnutí Tetteha na Součka. Vše rozpoutal vyjádřením v televizi obránce sešívaných Coufal. Po odpovědi ze strany Sparty se pak dostal na povrch zajímavý záběr z kamery připevněné na plyšovém medvědovi, jenž byl na střídačce Slavie. Z něho to opravdu vypadá tak, že po po ostrém zákroku na Hovorku útočník Sparty ze země plivl směrem k Součkovi.

Tetteh si za červený faul vysloužil i stopku na dva zápasy, což je standartní trest za surovou hru. Následný incident ale žádné disciplinární pokračování mít nebude. „Události veřejně diskutovaného momentu po vyloučení nebyly před naší komisí prokázány, a navíc současně tuto situaci nezaznamenal ani jeden z rozhodčích ani delegát utkání,“ obhajuje rozsudek komise v komuniké její předseda Bačko.

I Slavia však obdržela trest. Hušbauer dostal sice pouze obyčejnou jednozápasovou stopku za svou červenou kartu po dvou žlutých, ale za pyrotechniku a sprosté pokřiky ze sektoru hostí bude muset klub zaplatit 30 tisíc korun.

Martin Hašek: Nerad řvu na své hráče, ale tentokrát jsem cítil, že s nimi musím zatřást

 

Dnes, 12:01
Hru Kočkožrout slavného německého filmaře, dramatika a provokatéra Reinera Wernera Fassbindera (1945 – 1982), od...
Včera, 18:10
Čínský nový rok je oslavou příchodu jarního období, které Číňané nazývají Svátky jara. V sobotu...
Včera, 11:05
Nyní už není k dispozici v Hloubětínském zámečku, ale ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady (Šrobárova...
Včera, 09:52
Na sídlišti v pražské Písnici má vzniknout nové náměstí, zelené plochy včetně centrálního parku a...
Včera, 07:01
Informace o skutečném čase odjezdu všech autobusů Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) z jednotlivých...
15.1.2020
Na hrob Karla Gotta, který je na pražských Malvazinkách, lidé stále přinášejí květiny a svíčky....
15.1.2020
Praha 1 má nového starostu, na bouřlivém jednání zastupitelstva se jím včera po odvolání Pavla...
15.1.2020
V lednu a únoru byla omezena pražská hromadná doprava. Důvodem je nedostatek řidičů u Dopravního...
15.1.2020
Zápisem do katastru nemovitostí Praha 7 po sedmnácti letech získala radnice přístup k objektu bývalého...
14.1.2020
Radnice Prahy 22 vybrala firmu, která v ulici U Starého mlýna v Uhříněvsi postaví dům...
Reklama