4℃
Dnes je 19. listopad , svátek má Alžběta

Kotel na Letné bude příště prázdný! Disciplinární komise rozdělovala tresty za derby a naprázdno nevyšla ani Slavia

Sparta sčítá tresty z vyhroceného derby. Asi nejzajímavějším problémem bylo údajné plivnutí Tetteha na Součka. Dle rozhodnutí disciplinární komise nakonec trest nemine ani Slavii.

294. derby pražských „S“ nabídlo mnoho zajímavých a vyhrocených situací na hřišti i mimo něj. Fanoušci si neodpustili urážlivé pokřiky, pyrotechniku ani pohazování předmětů na hřiště, zatímco na trávníku zase padly dvě červené karty a možná i plivanec.

Disciplinární komise LFA se samozřejmě všemi situacemi zabývala a vydala už i oficiální rozhodnutí. Nejtvrdší trest obdržel za chování fanoušků domácí tým. Sparta dostala pokutu ve výši 70 tisíc korun za pyrotechniku, urážlivé pokřiky i vhazování věcí na hrací plochu, k čemuž musí připočítat i 25 tisíc korun z utkání se Zlínem. Kvůli podmínce z konce minulé sezony ale především bude v dalším utkání na Letné uzavřen kotel.

V oficiálním komuniké disciplinární komise stojí: „Fanoušci Sparty se dopustili použitím pyrotechniky disciplinárního přečinu, který způsobil přerušení utkání. S ohledem na tuto skutečnost nezbylo než přistoupit k výkonu původně odloženého podmíněného trestu a pro Spartu to logicky tedy znamená proměnění podmínky na nepodmíněné uzavření příslušné části stadionu. Samotné použití pyrotechniky vedoucí k přerušení utkání i ostatní prohřešky jako vhazování předmětů na hrací plochu a nevhodné pokřiky fanoušků jsme potrestali pouze peněžitým trestem.“ 

„Plyšákové“ derby jasně ovládla Slavia na hřišti i mimo něj. Na charitu navíc půjde téměř 200 tisíc korun

Řešil se i hodně vyhrocený spor posledních dní – plivnutí Tetteha na Součka. Vše rozpoutal vyjádřením v televizi obránce sešívaných Coufal. Po odpovědi ze strany Sparty se pak dostal na povrch zajímavý záběr z kamery připevněné na plyšovém medvědovi, jenž byl na střídačce Slavie. Z něho to opravdu vypadá tak, že po po ostrém zákroku na Hovorku útočník Sparty ze země plivl směrem k Součkovi.

Tetteh si za červený faul vysloužil i stopku na dva zápasy, což je standartní trest za surovou hru. Následný incident ale žádné disciplinární pokračování mít nebude. „Události veřejně diskutovaného momentu po vyloučení nebyly před naší komisí prokázány, a navíc současně tuto situaci nezaznamenal ani jeden z rozhodčích ani delegát utkání,“ obhajuje rozsudek komise v komuniké její předseda Bačko.

I Slavia však obdržela trest. Hušbauer dostal sice pouze obyčejnou jednozápasovou stopku za svou červenou kartu po dvou žlutých, ale za pyrotechniku a sprosté pokřiky ze sektoru hostí bude muset klub zaplatit 30 tisíc korun.

Martin Hašek: Nerad řvu na své hráče, ale tentokrát jsem cítil, že s nimi musím zatřást

 

Včera, 18:33
Praha prodá bytové domy s pozemky na Černém Mostě za zhruba 858 milionů korun. Jde...
Včera, 15:44
Ode dneška se rozšiřují zóny placeného stání v Praze 5 a 6 na další oblasti....
Včera, 14:33
Technická správa komunikací hl. m. Prahy zahájila třetí etapu oprav Evropské ulice ve směru z...
Včera, 13:01
Tak už jste doslavili a domanifestovali? Tak nastal čas na klid k práci a trochu...
Včera, 11:13
Premiér Andrej Babiš (ANO) si v pátek prohlédl areál hlavního třídicího střediska České pošty v...
Vršovická vodárenská věž
17.11.2019
Pražský magistrát letos k 30. červnu investoval do vodohospodářské infrastruktury zhruba 847,5 milionu korun, což...
17.11.2019
Obvodní soud pro Prahu 1 ve středu uložil dvěma německým turistům za posprejování Karlova mostu...
17.11.2019
Ponořte se do tajů přírody a poznejte, jak se rozmnožují kosatce nebo jak si rostliny...
17.11.2019
Parkování pro rezidenty, tzv. modré zóny, začnou už v pondělí 18. listopadu platit i v...
16.11.2019
Do 29. listopadu můžete navštívit výstavu „Sametový Žižkov… svobodomyslný a nezkrotný“, která zachycuje Prahu 3...
Reklama