Kotel na Letné bude příště prázdný! Disciplinární komise rozdělovala tresty za derby a naprázdno nevyšla ani Slavia

Sparta sčítá tresty z vyhroceného derby. Asi nejzajímavějším problémem bylo údajné plivnutí Tetteha na Součka. Dle rozhodnutí disciplinární komise nakonec trest nemine ani Slavii.

294. derby pražských „S“ nabídlo mnoho zajímavých a vyhrocených situací na hřišti i mimo něj. Fanoušci si neodpustili urážlivé pokřiky, pyrotechniku ani pohazování předmětů na hřiště, zatímco na trávníku zase padly dvě červené karty a možná i plivanec.

Disciplinární komise LFA se samozřejmě všemi situacemi zabývala a vydala už i oficiální rozhodnutí. Nejtvrdší trest obdržel za chování fanoušků domácí tým. Sparta dostala pokutu ve výši 70 tisíc korun za pyrotechniku, urážlivé pokřiky i vhazování věcí na hrací plochu, k čemuž musí připočítat i 25 tisíc korun z utkání se Zlínem. Kvůli podmínce z konce minulé sezony ale především bude v dalším utkání na Letné uzavřen kotel.

V oficiálním komuniké disciplinární komise stojí: „Fanoušci Sparty se dopustili použitím pyrotechniky disciplinárního přečinu, který způsobil přerušení utkání. S ohledem na tuto skutečnost nezbylo než přistoupit k výkonu původně odloženého podmíněného trestu a pro Spartu to logicky tedy znamená proměnění podmínky na nepodmíněné uzavření příslušné části stadionu. Samotné použití pyrotechniky vedoucí k přerušení utkání i ostatní prohřešky jako vhazování předmětů na hrací plochu a nevhodné pokřiky fanoušků jsme potrestali pouze peněžitým trestem.“ 

„Plyšákové“ derby jasně ovládla Slavia na hřišti i mimo něj. Na charitu navíc půjde téměř 200 tisíc korun

Řešil se i hodně vyhrocený spor posledních dní – plivnutí Tetteha na Součka. Vše rozpoutal vyjádřením v televizi obránce sešívaných Coufal. Po odpovědi ze strany Sparty se pak dostal na povrch zajímavý záběr z kamery připevněné na plyšovém medvědovi, jenž byl na střídačce Slavie. Z něho to opravdu vypadá tak, že po po ostrém zákroku na Hovorku útočník Sparty ze země plivl směrem k Součkovi.

Tetteh si za červený faul vysloužil i stopku na dva zápasy, což je standartní trest za surovou hru. Následný incident ale žádné disciplinární pokračování mít nebude. „Události veřejně diskutovaného momentu po vyloučení nebyly před naší komisí prokázány, a navíc současně tuto situaci nezaznamenal ani jeden z rozhodčích ani delegát utkání,“ obhajuje rozsudek komise v komuniké její předseda Bačko.

I Slavia však obdržela trest. Hušbauer dostal sice pouze obyčejnou jednozápasovou stopku za svou červenou kartu po dvou žlutých, ale za pyrotechniku a sprosté pokřiky ze sektoru hostí bude muset klub zaplatit 30 tisíc korun.

Martin Hašek: Nerad řvu na své hráče, ale tentokrát jsem cítil, že s nimi musím zatřást

 

Dnes, 08:43
Hlavní město udělí čestné občanství manželům Dvořákovým, kteří založili nadaci na podporu mladých vědců, a...
Včera, 15:32
Ačkoliv se o nákaze úřednic Finančního úřadu pro Prahu 10 vědělo minimálně od neděle 8....
Včera, 13:35
Komerční článek
„Aktuálně je zásadní prioritou ochránit nejzranitelnější část populace, v tomto případě seniory. Proto pro ně...
Včera, 13:35
Pražské podnikatele naprosto míjí vládní podpora, která má zmírnit dopady koronavirové karnatnény. Ačkoliv ekonomický výkon...
Včera, 07:45
"E-knihovna má tu výhodu, že je dostupná všem, její využívání není vázáno na členství v...
8.4.2020
V Praze začíná tradiční jarní čištění ulic, které potrvá do konce června. Vzhledem k současné...
8.4.2020
Hned jak se objevila informace, že podnikatelé z hlavního města nemají šanci získat finanční podporu...
7.4.2020
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) začaly rozvážet seniorům, lékařům a dobrovolníkům obědy. Vodárny je nakupují...
prodej_ilustrační obrázek
7.4.2020
Vedení Prahy zamýšlí poskytnout obchodníkům bezplatně chodníky před provozovnami, aby na nich mohli prodávat. Zachovat...
7.4.2020
Program na bezúročné úvěry pro pražské firmy zasažené v souvislosti s koronavirem by měl být...
7.4.2020
Pro 150 pracovníků a jejich 2500 aktuálních klientů dostala organizace SANANIM přiděleno 100 jednorázových roušek....
Reklama