Kotel na Letné bude příště prázdný! Disciplinární komise rozdělovala tresty za derby a naprázdno nevyšla ani Slavia

Sparta sčítá tresty z vyhroceného derby. Asi nejzajímavějším problémem bylo údajné plivnutí Tetteha na Součka. Dle rozhodnutí disciplinární komise nakonec trest nemine ani Slavii.

294. derby pražských „S“ nabídlo mnoho zajímavých a vyhrocených situací na hřišti i mimo něj. Fanoušci si neodpustili urážlivé pokřiky, pyrotechniku ani pohazování předmětů na hřiště, zatímco na trávníku zase padly dvě červené karty a možná i plivanec.

Disciplinární komise LFA se samozřejmě všemi situacemi zabývala a vydala už i oficiální rozhodnutí. Nejtvrdší trest obdržel za chování fanoušků domácí tým. Sparta dostala pokutu ve výši 70 tisíc korun za pyrotechniku, urážlivé pokřiky i vhazování věcí na hrací plochu, k čemuž musí připočítat i 25 tisíc korun z utkání se Zlínem. Kvůli podmínce z konce minulé sezony ale především bude v dalším utkání na Letné uzavřen kotel.

V oficiálním komuniké disciplinární komise stojí: „Fanoušci Sparty se dopustili použitím pyrotechniky disciplinárního přečinu, který způsobil přerušení utkání. S ohledem na tuto skutečnost nezbylo než přistoupit k výkonu původně odloženého podmíněného trestu a pro Spartu to logicky tedy znamená proměnění podmínky na nepodmíněné uzavření příslušné části stadionu. Samotné použití pyrotechniky vedoucí k přerušení utkání i ostatní prohřešky jako vhazování předmětů na hrací plochu a nevhodné pokřiky fanoušků jsme potrestali pouze peněžitým trestem.“ 

„Plyšákové“ derby jasně ovládla Slavia na hřišti i mimo něj. Na charitu navíc půjde téměř 200 tisíc korun

Řešil se i hodně vyhrocený spor posledních dní – plivnutí Tetteha na Součka. Vše rozpoutal vyjádřením v televizi obránce sešívaných Coufal. Po odpovědi ze strany Sparty se pak dostal na povrch zajímavý záběr z kamery připevněné na plyšovém medvědovi, jenž byl na střídačce Slavie. Z něho to opravdu vypadá tak, že po po ostrém zákroku na Hovorku útočník Sparty ze země plivl směrem k Součkovi.

Tetteh si za červený faul vysloužil i stopku na dva zápasy, což je standartní trest za surovou hru. Následný incident ale žádné disciplinární pokračování mít nebude. „Události veřejně diskutovaného momentu po vyloučení nebyly před naší komisí prokázány, a navíc současně tuto situaci nezaznamenal ani jeden z rozhodčích ani delegát utkání,“ obhajuje rozsudek komise v komuniké její předseda Bačko.

I Slavia však obdržela trest. Hušbauer dostal sice pouze obyčejnou jednozápasovou stopku za svou červenou kartu po dvou žlutých, ale za pyrotechniku a sprosté pokřiky ze sektoru hostí bude muset klub zaplatit 30 tisíc korun.

Martin Hašek: Nerad řvu na své hráče, ale tentokrát jsem cítil, že s nimi musím zatřást

 

Zdeněk Hořánek
Včera, 15:01
Společnost SNEO, kterou vlastní městská část a která má na starost správu městského majetku, má...
Včera, 12:01
Radní hlavní města Prahy a někteří pracovníci ROPIDu a DPP se snaží prezentovat, jak mají...
Včera, 09:42
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Včera, 09:42
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
5.8.2020
Po jedenácté letos odstartovaly na Kulaťáku oblíbené trhy. Letošní sezónu, tak jako život nás všech,...
5.8.2020
Lodní dopravě na území Prahy 5 slouží plavební komora mezi Janáčkovým nábřežím a Dětským ostrovem....
4.8.2020
Park Santoška se nabízí k oddechu, příjemným procházkám i krásným výhledům na Prahu. Díky rekonstrukci...
4.8.2020
Hrnčířské trhy v Berouně se kvůli koronaviru neuskuteční ani na podzim. Pořadatelé se snažili s...
4.8.2020
V bubenečské kavárně Zasekávák předvádí několik svých pěkně barevných pláten výtvarník Miloš Vacík. Pokud máte...
4.8.2020
21. července tohoto roku by Milan Rastislav Štefánik oslavil 140. narozeniny. V nedávné době také...
Reklama