Koupání na Petynce? Možná až v srpnu.

Letní dovolenou „odpískala“ letos řada lidí kvůli pandemii koronaviru. Jednoduše se bojí vycestovat k moři. Kdo si myslel, že stráví horké dny na šestce na koupališti Petynka, je na omylu. Petynka totiž zůstane do poloviny července, možná až do konce měsíce, uzavřena.

Městská část, respektive její společnost SNEO, se totiž loni rozhodla vyměnit bazénovou vanu a provést další opravy v areálu koupaliště. Starý bazén dosloužil a práce byly naplánovány tak, že měly skončit v dubnu, s rezervou jednoho měsíce. Otevřít se tak mělo od června. Byl vybrán dodavatel nové vany, v únoru vydal stavební úřad stavební povolení, v němž stanovil mj. podmínku, že je nutné vyřešit parkování na Petynce. To zde dosud fungovalo na základě výjimky. Již v územním rozhodnutí z prosince 2018 na dostavbu krytého bazénu bylo parkování vyřešeno.

Radnice změnila názor

Nicméně toto rozhodnutí se v důsledku kroků městské části a nového managementu nikdy nestalo pravomocným. Na vedlejším pozemku existuje projekt výstavby hotelu společnosti Geosan hotel, ukázalo se však, že ten by nemohl z řady důvodů stát hned u krytého bazénu, a proto společnost v minulém volebním období po dohodě s vedením městské části a SNEO záměr změnila na výstavbu polyfunkčního domu.

Praha 6 odpustí podnikatelům splátku nájmu

Zároveň bylo dohodnuto, že Geosan se zavázal k již nevymahatelnému závazku poskytnout podzemní parkovací stání ve svém projektu ve prospěch koupaliště výměnou za poskytnutí součinnosti ze strany městské části. Jenže vedení radnice změnilo názor, popřelo veškeré uzavřené dohody s tím, že trvá na stavbě hotelu. Geosan proto podal odvolání proti vydanému územnímu rozhodnutí pro výstavbu kryté Petynky, čímž vznikl dnešní problém s parkováním. Nová bazénová vana je tak už nyní usazena, voda napuštěna, ale stavba není zkolaudována. Bohužel nikdo ze SNEO se podle všeho vyřešením parkování od února nezabýval.

Otevře se možná až v srpnu

„V současné době probíhají dokončovací práce rekonstrukce bazénové vany. Současně je zahájen zkušební provoz. Na konci června by měla být stavba předána zhotovitelem a následně zkolaudována. Pokud dojde k úspěšné kolaudaci, bylo možné bazén otevřít 1. srpna,“ uvedl Jan Kuchařík, náměstek technicko-investičního úseku společnosti SNEO, která koupaliště spravuje. Na facebookovém profilu koupaliště se koncem minulého týdne objevila informace, že by mělo být otevřeno v druhé polovině července. SNEO však opožděné otevření areálu vysvětluje i koronavirem, respektive nouzovým stavem, který způsobil zdržení u italského dodavatele nerezových plechů bazénu. Na Petynce se kromě výměny vany také pořizoval nový dojezdový bazén k tobogánu, došlo i k dalším opravám, jako jsou třeba výměny brodítek hlavního bazénu a před vstupem na tobogán.

Ne všichni jsou nadšeni z toho, že byla původní bazénová vana takzvaného fóliového typu nahrazena vanou nerezovou. Ta stála 26.995.000 Kč bez DPH, „klasická“ fóliová by přišla asi na osm milionů. Zastánci nerezové vany argumentují tím, že má velmi dlouhou životnost a výhodu v tom, že je hygieničtější. Na údržbu vody v ní je potřeba méně chemie, voda v bazénu je velmi znečišťována zejména kvůli tomu, že lidé používají množství opalovacích krémů.

I Koněv zamířil do karantény. Šestka odstěhovala kontroverzní sochu

Zdržení v otevření Petynky ale není jen nepříjemné pro místí, kteří zde nemohou trávit volné dny po vyčerpávajících týdnech karantény, ale i pro samotnou městskou část. Koupaliště totiž tvoří významnou část výnosů společnosti SNEO, která šesté městské části patří a která už nyní není v nejlepší finanční kondici. A nepříjemné je zdržení i pro nasmlouvané služby, třeba provozovatele stánků s občerstvením, i ti přicházejí ne vlastní vinou o peníze.

„Anabáze kolem (ne)otevření koupaliště Petynka v letošním roce je jen dalším střípkem absurdního dadaistického dramatu vytvořeného kolem starosty Koláře, který řeší sochu Koněva a s ní spojené každodenní osobní výstupy do médií, plagiátorské právní zakázky, díky kterým je zdecimováno právní oddělení úřadu, ale neřeší vůbec každodenní provoz a život ve „své“ městské části. Dalo by se pochopit, že nově objednaná vana bazénu dorazila kvůli pandemii z Itálie pozdě, daly by se pochopit nějaké technické problémy s její instalací, ty však byly překonány a „jádro pudla“ je jinde a situaci, proč se desetiletí funkční bazén najednou neotevře, rozumí jen málokdo,“ nešetří kritikou opoziční zastupitel Ondřej Chrást (Piráti).

Tento článek pochází z webu Vaše 6.
Dnes, 09:14
Vchody do metra na Palmovce, Florenci a v Kobylisích přitahují lidi bez domova, na drogách...
Dnes, 04:00
Nedaleko metra Palmovka jsme se ptali náhodných chodců na to, co říkají zpřísněnému nouzovému stavu,...
Dnes, 04:00
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 04:00
Vypadá to, že Praha bude mít nový koncertní sál. Magistrát, respektive radní hlavního města, totiž...
Včera, 12:08
Práce snů – tak by se dal nazvat nouzový stav z pohledu některých úředníků městských...
6.3.2021
Na to, až se uvolní omezení, a zejména na děti se už těší v Muzeu...
4.3.2021
Boj proti pandemii koronaviru vidí jako jednu z priorit letošního roku starosta první městské části...
4.3.2021
V únoru měla mít v Dejvickém divadle premiéru nová inscenace hry Vina? od Daniela Majlinga....
3.3.2021
Zahušťování našeho hlavního města novou výstavbou je protiváhou jeho rozšiřování do okolní krajiny. Možnosti se...
3.3.2021
Pražští policisté pátrají po útočníkovi, který napadl seniora ve stanici metra Střížkov. Útoku předcházel slovní...
3.3.2021
Podobný shon jako kolem Průmyslového paláce panoval i na ostatních stavbách budoucího výstaviště. Největší pozornost...
Reklama