Krizový štáb primátora Hřiba posílá doprostřed sídliště nakažené bezdomovce a násilníky. “Velmi špatné rozhodnutí, primátore,” říká místní starosta Koubek

Krizový štáb hlavního města Prahy, kterému předsedá a který jmenuje pirátský primátor Hřib, doporučil objekt učiliště v Písnici jako dočasnou ubytovnu pro zajištění karantény osob bez domova a osob vykázaných z trvalého bydliště. Jinými slovy by měl tento objekt sloužit pro bezdomovce a například násilníky jako místo karantény.

Koaliční partneři zcela pominuli hlasy TOP 09, kteří tento plán odmítali s jasnými argumenty. Proti záměru se ohradil i Jiří Pospíšil /TOP 09/.

„Nerozumím arogantnímu přístupu našich koaličních partnerů, kterým jsme sdělili naše věcné námitky vůči výběru tohoto objektu, zrovna tak jako nerozumím tomu, proč byly zcela opomenuty námitky tamního starosty,“ vysvětlil pro Náš region Jiří Pospíšil.

Podobně postup primátora nechápe i místní starosta Jiří Koubek /TOP 09/. Využití pro bezdomovce a násilníky v karanténě považuje TOP 09 za nebezpečné.

„Nese to s sebou riziko toho, že se nákaza bude šířit i mezi obyvatele sídliště,“ ohradil se jednoduše proti záměru krizového štábu Jiří Pospíšil (TOP 09).

Jasný názor na využívání objektu má i starosta Koubek, který se proti navrženému využívání postavil i přímo na jednání krizového štábu.

“Sídliště Písnice má cca 1000 bytů, minimálně 2500 obyvatel. Ten objekt učiliště může sloužit pro osoby v karanténě, ale pokud tam budou chtít být dobrovolně a budou respektovat pravidla o nevycházení a nebudou je muset hlídat policisté 24 hodin. Ideální např. lidé v první linii a další, kteří musí odejít do karantény, ale nechtějí ji trávit doma, aby nenakazili své blízké. Jsme připraveni se o ně postarat, zajistit dvakrát denně teplé jídlo, vybavit pokoje televizory, rádii, sportovním náčiním (rotoped, gymnastické podložky a další), abychom lidem tu karanténu maximálně zpříjemnili,” za nezbytnou podmínku ochrany zdraví obyvatel sídliště Písnice ale starosta Koubek považuje hlavně to, že lidé zde budou v karanténě bydlet dobrovolně.

Klub Spojených sil otevře toto problematické téma na pondělním koaličním jednání. Úkol ubytovat výše zmíněné osoby už ale po radní Mileně Johnové (Praha Sobě) převzal radní Petr Hlubuček (STAN). Johnová se bránila, že budovu v Písnici navrhl někdo jiný a jinou variantu nedostala. Město přitom prostory pro izolaci zajistit musí z vládního nařízení. „Budu moc ráda, když pan náměstek přijde s nějakým lepším řešením,“ řekla.

Už během dneška by se tak mělo vědět, jestli TOP 09 ochrání sídliště Písnice před umístěním bezdomovců a násilníků v karanténě do budovy učiliště.

Dnes, 16:06
Jedním z dlouhodobých cílů koalice je zvyšování dostupnosti bydlení. Rostoucí ceny nájemného nejvíce zatěžují nájemce...
Dnes, 13:15
Tento týden začaly přípravy ke stavbě nového P+R parkovacího domu Černý Most III. Ten vznikne...
Dnes, 09:05
Paměť města. Takový název nese fotografická série dokumentaristů Apoleny Rychlíkové a Vladimíra Turnera. Podle slov...
Dnes, 08:22
V severní části Přezletic u Prahy se nachází prehistorické sídliště člověka vzpřímeného Zlatý kopec. Archeologové...
Dnes, 07:49
Unikátní skalničková zahrada v Prokopském údolí je znovu otevřená veřejnosti. K vidění tu je přes...
Včera, 17:00
Plastové trdelníky na barokních fasádách, výlohy polepené fotkami potravin, historické okenice ověšené policemi s matrjoškami....
Včera, 14:42
Rada Prahy 2 schválila výpůjčku části nemovitosti parku Karlovo náměstí společnosti Rehwaldt Till pro průzkum...
Včera, 13:25
Městská knihovna v Praze otevírá sousedskou dílnu DOK16, kterou najdete v kobce č. 16 na...
Včera, 12:18
S možným rozšířením parkovacích zón navrženým některými městskými částmi dnes souhlasila Rada hlavního města Prahy....
Včera, 11:44
Soudních znalců ubývá, důvodem jsou podle Ilji Žukova z Psychiatrické společnosti České lékařské společnosti Jana...
Reklama