Le Giang se zranil, Keita nenadchl. Nejnovější posila však už fanoušky Bohemky potěšila

Bohemka v uplynulé sezoně jen těsně unikla baráži. V té následující by se těmto nepříjemnostem chtěla určitě vyhnout a pomoct by k tomu měly i nové posily. Fanoušci však až do návratu Jakuba Rady neměli příliš důvodů k radosti.

První posilou pražského prvoligového celku Bohemians se stal už na začátku června brankář Patrik Le Giang. Slovenský brankář s asijskými kořeny působil před svým přestupem úspěšně v Karviné a poté v Prostějově a Vlašimi. Šestadvacetiletý gólman ovšem do fotbalového utkání jen tak nezasáhne. Při dopravní nehodě si zlomil klíční kost a nestihl s týmem ani nastoupit do přípravy.

„Počítal jsem s tím, že s kluky budu v tréninku od prvního dne. Začátek v Bohemce jsem si rozhodně představoval jinak. Odcestoval jsem na dovolenou, kde jsem měl nehodu. Vrátil jsem se o pár dní dříve přímo do Prahy, kde jsem absolvoval předoperační vyšetření a v současné chvíli mám už po operaci. Začal jsem s rekonvalescencí, ale start soutěže bohužel nestihnu. Věřím tomu, že se brzo postavím do branky a nebudu absentovat dlouho. Momentálně je nejdůležitější, aby klíční kost dobře srostla. Bude to trvat nějakých pět až šest týdnů,“ řekl Le Giang pro klubový web. Vypadá to, že Bohemku stále neopustila smůla na zdravotní problémy, která ji zkomplikovala celou sezonu.

Narozdíl od Le Gianga ale do přípravy s týmem nastoupil Ibrahim Keita. Třiadvacetiletý francouzský útočník přestoupil do Ďolíčku z Příbrami, kde minulou sezonu nastoupil do dvaceti utkání a vstřelil 3 branky. Do většiny zápasů však naskakoval z lavičky. Fanoušky Klokanů tato posila příliš nenadchla. Bohemku trápila hodně koncovka, a nejlepší střelec týmu Hilál navíc odešel do Slavie. Do útoku tak klub potřebuje spolehlivého střelce, což se o Keitovi zatím říct nedá.

Nový ředitel Dukly chce vybudovat silný tým, avšak Julisku opouští další dva zkušení hráči

Trenér Hašek ale v Keitovi vidí potenciál a vybral si ho především i díky jeho pohybu a rychlosti. „Jsem šťastný, že v Česku můžu pokračovat. Doufám, že vám ukážu, co umím, co dovedu,“ řekl po svém příchodu do Bohemky Keita.

Klub nakonec před prvními přípravnými utkáními ale svým fanouškům dal důvod k radosti. Po čtyřech letech se do Ďolíčku totiž vrací Jakub Rada, který zde před odchodem do Mladé Boleslavi působil tři sezony. Zažil s klubem i postup z druhé ligy v roce 2013 a fanoušci jsou jeho návratem velice potěšeni. „Moc se těším. Tohle prostředí jsem měl vždycky rád. Dá se říct, že se vracím domů,“ reagoval na zájem příznivců Bohemains dvaatřicetiletý záložník.

Pokud Kamil Vacek zůstane s týmem, mohl by společně v Radou vytvořit velice zkušenou a kvalitní středopolařskou dvojici, jenž může pomoct Klokanům k lepším výsledkům. „Hlavně bych chtěl pomoct klubu a klukům na hřišti. Hlavně být zdravý a rozdat tady lidem nějakou fotbalovou radost. Týmové ambice jsou: hrát atraktivní fotbal, který bude přinášet body,“ uvedl Rada pro klubový web.

Tým oproti uplynulé sezoně zatím opustil pouze Filip Hašek. Ten bude nadcházející půlrok působit na hostování ve slovenském Rožumberoku.

Operace srdce ho nezastavila! David Lischka je další posilou Sparty

 

Včera, 17:03
Hutě, severní část Hloubětína, skrývají jedinečnou baňsko-technickou památku – Fejkovu pískovnu, známou také pod názvem...
Z oslavy nového lunárního roku v Sapě
Včera, 13:07
V sobotu 18. ledna od 17 do 20 hodin se v libušském areálu obchodního centra...
Včera, 08:01
V pátek 17. ledna převzalo Pečovatelské centrum Prahy 7 nový elektromobil. Vůz nahrazuje dosluhující, patnáct...
25.1.2020
Nová expozice, kterou Kooperativa pro návštěvníky ve své galerii v karlínské centrále připravila, dostala název...
25.1.2020
V Muzeu hl. m. Prahy probíhá výstava fotografa – reportéra Jovana Dezorta k jeho 85....
25.1.2020
Sloupová zvonička na betonovém soklu v Hrdlořezské ulici u čp. 35 v Praze 9 -...
24.1.2020
Dobřichovický sochař a restaurátor Petr Váňa má důvod k radosti. Pražské zastupitelstvo totiž schválilo revokaci...
24.1.2020
Účastníci hackathonu budou v úterý 10. března pomocí umělé inteligence vyvíjet řešení, která by mohla...
24.1.2020
Led je dokonalý sochařský materiál. Přijďte se o víkendu pokochat průsvitnou nádherou, než roztaje.
24.1.2020
Mezi Pražany se objevují stížnosti na autobusy, které vypravuje v Praze dopravní podnik na noční...
Reklama