Lidé podepisují petici proti tunelům na Bateriích

Obyvatelé Baterií hledají další možnosti, kterými by upozornili na to, že se obávají tunelů trati na letiště, které by v takzvané jižní variantě vedly pod ulicemi Svatovítská, Norbertov a U Vojenské nemocnice. Rozhodli se proto pro sbírání podpisů pod petici.

„My, níže podepsaní obyvatelé Střešovic a Břevnova, tímto důrazně žádáme, aby v úseku Praha Dejvice – Praha Veleslavín bylo upuštěno od vedení trasy ‚jižní variantou‘ ražený mi tunely vedenými Střešovickým masívem a věc byla řešena nejlépe v původní variantě V1, pro niž již bylo vydáno územní rozhodnutí,“ stojí v textu petice. Zatím ji podepsalo několik stovek lidí, kdo by chtěl svůj podpis připojit, může kontaktovat Petra Duba z petičního výboru na adrese [email protected]

Proti jižní variantě trasy protestují obyvatelé Baterií už několik měsíců. Podpory z Prahy 6 se však zřejmě nedočkají. Starosta Ondřej Kolář (TOP 09) se dokonce sešel s generálním ředitelem SŽDC Jiřím Svobodou a s premiérem Andrejem Babišem (ANO). „Jde o důležitou státní stavbu a ujistil nás, že o její vybudování opravdu stojí, a to nejpozději do roku 2028,“ napsal Kolář na svůj facebookový profil.

Zájmy lidí z Baterií hájí nový spolek

Vybudování železnice na letiště je zásadní, protože pražské letiště plánuje vybudovat druhou paralelní dráhu. Tím vzroste počet cestujících mířících z a na letiště. Lidé z Baterií to hle chápou, neprotestují pro – to proti vedení tunelů jako takovému, mají však obavy z jejich ražení pod svými domy. „Buštěhradskou variantu ve stávající stopě, kterou negovalo zastupitelstvo MČ Praha 6 v ro – ce 2016, považovali odborníci za nejlepší (a samozřejmě nejlevnější) a několik jejích užších hrdel jistě má další řešení (zahloubené antivibrační stěny u vodojemu Bruska, např. za ušetřené peníze v porovnání s variantou JIH, motivovat lidi případně bouraných domů smluvně finančně s tím, že se po dokončení vrátí zdarma do zcela nových domů, před vibracemi ochráněných moderními metodami stavby). I nad tunely by šla dělat pěší zóna. Kdyby se o ní podařilo znovu otevřít veřejnou a odbornou debatu, při troše dobré vůle by se přijatelná řešení jistě našla,“ poznamenává Petr Dub.

Tento článek pochází z webu Vaše 6.
Dnes, 10:27
V ulici Pod Juliskou se objevila před časem vyřazená tramvaj, která od devadesátých let sloužila...
Dnes, 08:01
Lidem z Petřin reálně hrozí, že přijdou o možnost pohodlně si nakoupit. Obchodní dům z konce...
Pařížská č. 14, Praha 1. Luxusní obchod.
Dnes, 07:01
Účel provozovny a výše nájmu budou hrát roli v tom, komu magistrát pronajme komerční prostory...
Včera, 15:32
Konkurz na novou ředitelku či ředitele Základní školy Fr. Plamínkové vypsala radnice sedmé městské části....
Včera, 15:01
Do roku 2022 bude hotova studie rozvoje ostrova Štvanice. Magistrát vyjde na přibližně 35 milionů...
Ilustrační foto.
Včera, 14:22
Problematickou zakázku na právní řeší čtvrtá městská část. Opozice kritizuje, že zakázka byla připravena účelově...
Včera, 12:18
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vypsal v roce 2019 zakázku na 20 velkokapacitních autobusů....
Děti ze Základní školy Fr. Plamínkové budou mít nového ředitele či ředitelku.
Včera, 10:32
Odvolána byla z funkce ředitelky Základní školy FR. Plamínkové oblíbená ředitelka Jarmila Macečková. Proti rozhodnutí radnice...
Včera, 08:03
Ohroženou skupinou jsou ve společnosti senioři. Trpí osamělostí, trápí je obavy z budoucnosti, nemoci a strach...
27.1.2020
Prahou sedm „hýbe“ vyhlášené výběrové řízení na nového „šéfa“ Základní školy Fr. Plamínkové. Vedení radnice...
Reklama