Lidé v Praze vyrazili ven, policisté jim domlouvali

Lidé v Praze opět vyrazili ve velkých počtech na náplavky či do parků. Policisté jim domlouvali, aby dodržovali protiepidemická opatření, především povinné nošení roušek nebo zákaz pití alkoholu. Na náplavce u Rašínova nábřeží se ve středu odpoledne postupně sešly stovky lidí. 

U Rašínova nábřeží začali policisté v několika vozech pomalu po náplavce projíždět a upozorňovat lidi megafony na nařízení, která mají omezit šíření nemoci covid-19. „Žádáme vás o dodržování opatření. V opačném případě svým chováním ohrožujete ostatní a sebe vystavujete riziku postihu,“ znělo na náplavce opakovaně. Se stmíváním po hlášení policie většina ze shromážděných z náplavky odešla.

Mluvčí policie Kropáčová řekla, že ve středu znovu přibývalo lidí na náplavkách nebo například v Riegrových sadech. Proto policisté podobně jako u Rašínova nábřeží vyráželi odpoledne a večer opakovaně mezi lidi a upozorňovali je na platná opatření. V případě nedodržování nařízení řešili v naprosté většině případů situaci domluvou.

Strážníci během jednoho dne zaznamenali skoro 900 porušení mimořádných opatření. Ve 20 případech uložili pokuty a 125 porušení oznamovali správním úřadům, řekla mluvčí pražské městské policie (MPP) Irena Seifertová. Nejvíce porušení, a to přes 800, se týkalo nošení ochrany dýchacích cest. Strážníci také řešili případy nedovoleného shlukování nebo pití alkoholu na veřejnosti.

Už v úterý odpoledne a večer policisté zasahovali na řadě míst Prahy, například na podskalské náplavce, v Riegrových sadech nebo u pivních zahrádek na Ohradě v Praze 3. Lidé se tam shlukovali a někteří neměli povinné respirátory a nedodržovali rozestupy. Podle mluvčí policie Kropáčové provedli ve městě asi 1 600 kontrol. Třeba na náplavku se museli v úterý vracet několikrát. U pivních zahrádek na Ohradě vyhodnotili jednání provozovatele jednoho občerstvení, kolem kterého se shromáždili lidé, jako možný přestupek proti opatřením. Policisté tam vyzvali k odchodu asi 200 lidí, kteří bez problémů uposlechli. Policie případ předala příslušnému správnímu úřadu, který bude řešit jednání majitele podniku jako přestupek.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) dnes po jednání Ústředního krizového štábu řekl, že problémem není, že lidé vyrazili ven, ale že se shlukují a nezakrývají si dýchací cesty. Ministr i představitelé policie uvádějí, že ve zvýšených kontrolách opatření budou policisté pokračovat.

adp/ČTK

Včera, 12:21
Praha 8 si v Libni v Pivovarské ulici číslo 3 pronajala společenský sál. Chce tu...
Včera, 04:00
V pražských Miškovicích na severním okraji hlavního města se nachází místo, které má opravdu bohatou...
12.4.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
12.4.2021
Chátrající usedlost Cibulka v pražských Košířích koupila Nadace rodiny Vlčkových, kterou nedávno založil generální ředitel...
12.4.2021
V pražské Modřanské ulici hoří hala, chemici hasičů doporučili obyvatelům Braníka, Kamýku a Modřan nevětrat....
12.4.2021
Soutěž na opravu Libeňského mostu nabrala zpoždění už víc než čtvrt roku. Technická správa komunikací...
12.4.2021
Florenc 21 – tak se jmenuje mezinárodní urbanistická soutěž, jejíž vítěz dá novou tvář části...
11.4.2021
Neuvěřitelných, neskutečných, nemožných...Taková synonyma bychom použili, kdyby člověk oslavil 130. narozeniny. Jaké slovo použít v...
11.4.2021
Loňské náklady na péči o pacienty s Parkinsonovou chorobou se vloni přehouply přes 400 milionů...
10.4.2021
V červnu má vyjet v Praze nová tramvajová linka 19. Tedy doufejme, že druhý pokus...
9.4.2021
Za posledních 70 let prošly Letenskými sady miliony lidí. Často byly sem, do sousedství Kramářovy...
Reklama