13℃
Dnes je 19. září , svátek má Zita

Dokáže se Dukla ještě zachránit? Její šance v nadstavbové části jsou téměř mizivé

Dukla se bude ze všech sil snažit udržet v nejvyšší české fotbalové soutěži. Její šance však nejsou příliš velké. Ve skupině o záchranu musí zazářit, jinak se bude loučit s fotbalovou elitou.

Reklama

Pražská fotbalová Dukla zažívá extrémně nepovedenou sezonu. Po svém návratu mezi elitu se nikdy nepotýkala s tak velkými problémy. Má však stále šanci ještě svůj osud zvrátit. Nadstavbová část FORTUNA:LIGY, která se bude hrát letos poprvé, ji dává naději odlepit se ze dna tabulky, jež znamená okamžitý sestup do nižší soutěže.

Tým Romana Skuhravého to bude mít ovšem nesmírně složité. Na předposlední Karvinou, která se herně i výsledkově zvedla po příchodu trenéra Straky, ztrácí děvet bodů. To znamená, že pokud Karviná ani jednou neboduje, Dukla musí z pěti utkání třikrát vyhrát, aby se na ni alespoň dotáhla. I pokud by se ale Dukle povedlo vyšvihnout na předposlední místo, čekala by ji baráž o udržení v soutěži s druhým týmem 2. české fotbalové ligy.

Zkrátka Dukla musí být prakticky bezchybná, a navíc musí doufat, že se Karviné nebo třeba Příbrami absolutně nezdaří nadstavbová část. I tak by ale neměla jistotu setrvání ve FORTUNA:LIZE. Záchrana týmu z Julisky se tak zdá být prakticky nereálná.

Sparťané i celý fotbalový svět truchlí nad ztrátou Josefa Šurala

V neprospěch Dukly hrají i statistiky. Proti celkům, kterým bude v nadstavbě čelit se jí příliš nedaří. Pouze proti Karviné zaznamenala dvě výhry. Další tři body si připsala jednou proti Opavě a poté už uhrála pouze remízu v Ďolíčku. Proti Slovácku i Přibrámi vůbec nebodovala.

I trenér Roman Skuhravý si uvědomuje, že šance na setrvání v soutěži jsou víceméně mizivé. Takhle komentoval situaci svého týmu po prohře 0:4 s Plzní: „Od vápna k vápnu je to konkurenceschopné, v boxech ale ne. V obranném nám chybí zodpovědnost a v útočném agresivita a odvaha. Dneska Plzeň vyhrála zcela zaslouženě, protože potrestala naše chyby. Daleko pravděpodobněji dalších pět zápasů využijeme k tomu, abychom dali příležitost hráčům, kteří nebyli tolik vytížení, ale uvidíme. Ve hře je 15 bodů a budeme chtít v každém zápase uspět, ale ztráta na Karvinou je 9 bodů, nejsem naivní. V této chvíli se to pro Duklu rovná sestupu.“

Už v pátek svede Dukla první souboj nadstavbové části na vlastním stadionu s Bohemkou, které se na jaře poměrně dost daří a sahala i po účasti ve skupině o Evropu. Toto malé pražské derby napoví, jestli Dukla bude mít reálnou šanci zabojovat o obdivuhodný únik ze sestupové zóny.

Bohemce utekla skupina o Evropu jen o jeden gól. Nyní se bude muset strachovat o záchranu

Před 2 hodinami
Vodní nádrž o rozloze takřka 29 000 m2, která je v majetku hlavního města Prahy...
Před 3 hodinami
Dnes od 16 hodin proběhne na rohu ulic na Příkopě a Havířská slavnostní zakončení celostátní...
Před 3 hodinami
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Před 3 hodinami
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se podle opozičních ODS a ANO při jednání s premiérem...
Dnes, 09:01
Začátkem října přiletí jako první do Evropy, a to do Centrálního parku, obří herní sova...
Dnes, 06:54
Parkovací zóny v Praze 4 se ještě letos rozšíří do Braníku, Podolí, Krče a Michle....
Včera, 18:35
Marie Čermínová (1902 v Praze – 1980 v Paříži), kterou zná celý svět pod pseudonymem...
Včera, 17:01
Premiér Andrej Babiš (ANO) sdělil pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti), že Praha kvůli plánované úřednické...
Včera, 16:44
Veris/Paris. Pod tímto názvem se v aukčním domě Arthouse Hejtmánek v Bubenči otevírá v pátek...
Včera, 15:01
Z důvodu rekonstrukce tramvajové trati je od pondělí 23. září (přibližně od 4.30 hodin) do...
Včera, 10:44
V sobotu 21. září se ulice po celé Praze promění v divadelní jeviště, pódia pro...
Reklama