16℃
Dnes je 25. červen , svátek má Ivan

Dokáže se Dukla ještě zachránit? Její šance v nadstavbové části jsou téměř mizivé

Dukla se bude ze všech sil snažit udržet v nejvyšší české fotbalové soutěži. Její šance však nejsou příliš velké. Ve skupině o záchranu musí zazářit, jinak se bude loučit s fotbalovou elitou.

Reklama

Pražská fotbalová Dukla zažívá extrémně nepovedenou sezonu. Po svém návratu mezi elitu se nikdy nepotýkala s tak velkými problémy. Má však stále šanci ještě svůj osud zvrátit. Nadstavbová část FORTUNA:LIGY, která se bude hrát letos poprvé, ji dává naději odlepit se ze dna tabulky, jež znamená okamžitý sestup do nižší soutěže.

Tým Romana Skuhravého to bude mít ovšem nesmírně složité. Na předposlední Karvinou, která se herně i výsledkově zvedla po příchodu trenéra Straky, ztrácí děvet bodů. To znamená, že pokud Karviná ani jednou neboduje, Dukla musí z pěti utkání třikrát vyhrát, aby se na ni alespoň dotáhla. I pokud by se ale Dukle povedlo vyšvihnout na předposlední místo, čekala by ji baráž o udržení v soutěži s druhým týmem 2. české fotbalové ligy.

Zkrátka Dukla musí být prakticky bezchybná, a navíc musí doufat, že se Karviné nebo třeba Příbrami absolutně nezdaří nadstavbová část. I tak by ale neměla jistotu setrvání ve FORTUNA:LIZE. Záchrana týmu z Julisky se tak zdá být prakticky nereálná.

Sparťané i celý fotbalový svět truchlí nad ztrátou Josefa Šurala

V neprospěch Dukly hrají i statistiky. Proti celkům, kterým bude v nadstavbě čelit se jí příliš nedaří. Pouze proti Karviné zaznamenala dvě výhry. Další tři body si připsala jednou proti Opavě a poté už uhrála pouze remízu v Ďolíčku. Proti Slovácku i Přibrámi vůbec nebodovala.

I trenér Roman Skuhravý si uvědomuje, že šance na setrvání v soutěži jsou víceméně mizivé. Takhle komentoval situaci svého týmu po prohře 0:4 s Plzní: „Od vápna k vápnu je to konkurenceschopné, v boxech ale ne. V obranném nám chybí zodpovědnost a v útočném agresivita a odvaha. Dneska Plzeň vyhrála zcela zaslouženě, protože potrestala naše chyby. Daleko pravděpodobněji dalších pět zápasů využijeme k tomu, abychom dali příležitost hráčům, kteří nebyli tolik vytížení, ale uvidíme. Ve hře je 15 bodů a budeme chtít v každém zápase uspět, ale ztráta na Karvinou je 9 bodů, nejsem naivní. V této chvíli se to pro Duklu rovná sestupu.“

Už v pátek svede Dukla první souboj nadstavbové části na vlastním stadionu s Bohemkou, které se na jaře poměrně dost daří a sahala i po účasti ve skupině o Evropu. Toto malé pražské derby napoví, jestli Dukla bude mít reálnou šanci zabojovat o obdivuhodný únik ze sestupové zóny.

Bohemce utekla skupina o Evropu jen o jeden gól. Nyní se bude muset strachovat o záchranu

Dnes, 18:25
Mezi mihotajícími se záclonami probleskují napětí, vůně růží a záře neonů. Skutečnost, na níž ulpívají...
Dnes, 18:00
Na lince metra C nepojede od této do následující soboty metro mezi stanicemi Pražského povstání...
Dnes, 12:14
Vyšetřovatelé z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes ráno obsadili budovu Krajského úřadu Středočeského...
Dnes, 11:01
Při tropických teplotách posledních týdnů se nelze ubránit otázce, kde vzít dostatek vody na zalévání...
Dnes, 10:30
Kulturní mapa Prahy se od poloviny června rozrostla o novou divadelní scénu, letní amfiteátr pod...
Dnes, 09:33
Jednou z největších investičních akcí v Lysolajích je jednoznačně výstavba v lokalitě Dolina-Štěpnice. Kolik zeleně...
Dnes, 09:03
Pražského náměstka pro dopravu Adama Scheinherra interpelovala při jednání zastupitelstva hlavního města ve věci rušení...
Dnes, 08:32
Minulý týden začala obnovou trávníku v okolí dětského hřiště Vozovna ve Stromovce.
Včera, 16:45
Pražské zastupitelstvo vyhlásilo klimatický závazek, tedy cíl snížit emise CO2 v hlavním městě o minimálně...
Včera, 14:34
Včera se na pražské Letenské pláni uskutečnila demonstrace za nezávislost justice a proti premiérovi Andreji...
Reklama