20℃
Dnes je 24. duben , svátek má Jiří

Magistrát dá Integračnímu centru Praha dotaci 5,1 milionu

Pražský magistrát dá Integračnímu centru Praha (ICP) dotaci 5,12 milionu korun, peníze jsou určeny na chod centra a pro překladatele. Rozhodli o tom pražští zastupitelé. Záměr kritizovali zástupci opozice, kterým se nelíbila například výše platů vedení společnosti. Organizace byla založena hlavním městem v roce 2012. Jejím úkolem je zajištění služeb při integrace cizinců v Praze.

Reklama

Z přidělené částky má jít na chod centra téměř 3,1 milionu korun. Podle dokumentu, který zastupitelé schválili, by měl například ředitel dostat hrubou mzdu 59.000 korun měsíčně, finanční ředitel 50.000 korun a vedoucí kanceláře 27.000 korun. Další peníze půjdou mimo jiné na nájem centrály nebo na vedení účetnictví.

Více než dva miliony má jít na projekty spojené s překladatelstvím a pomocí cizinců například při jednání s úřady. Peníze mají dostat překladatelé z angličtiny, arabštiny, čínštiny a vietnamštiny. Centrum pro ně nakoupí také například kancelářské potřeby nebo občerstvení.

Přidělení peněz a předložený dokument kritizovala opozice. Předsedkyně zastupitelů ODS Alexandra Udženija označila předložený materiál za špatně zpracovaný a vzbuzující řadu otázek. „Je to naprosto ostudný a šokující materiál,“ řekla. Zastupitel Lubomír Brož (ANO) řekl, že opozice podporuje fungování centra, ale nelíbí se jí předložený dokument. Zastupiteli Patriku Nacherovi (ANO) vadilo, že částka na chod centra je vyšší než na samotné projekty, které dělá. Následně navrhl schválení dokumentu odložit na únorové jednání zastupitelů. To zastupitelé zamítli.

Dokumentu a záměru se zastala radní Hana Třeštíková (Praha Sobě), která jej zastupitelům předložila. Podle ní dokument připravilo minulé vedení města a radní jej schválili již loni před prázdninami, kdy ve vedení města seděli zástupci dnes opozičního ANO. „Nevím, z jakého důvodu se to takhle zpozdilo. Nicméně jedná se o tisk, který dává centru peníze na tento rok, takže jakékoliv zpoždění jej může ohrozit. Neměli bychom jej vystavovat takovému risku,“ řekla.

Zastupitel Jiří Knitl (Praha Sobě) zase řekl, že centrum peníze potřebuje, neboť se v budoucnu na základě novely zákona, který projedná Sněmovna, bude poskytovat služby asi 15.000 cizinců, kteří se budou muset zúčastnit integračních kurzů.

Zdroj: čtk

Tichá Šárka mění tvář. Z povrchu zemského zmizela usedlost hned vedle známé Šatovky

Před 1 hodinou
Praha zatím neplánuje vypsat velkou zakázku na nové lavičky tak, jak o tom v souvislosti...
Před 1 hodinou
Hasiči v úterýna několika místech v Praze zasahovali kvůli silnému větru. Většinou odstraňovali z ulic...
Dnes, 10:21
Pět stanic pražského metra se dnes opět promění v koncertní pódia, na kterých se vystřídá...
Dnes, 09:34
Do konce dubna uzavře Praha smlouvu o projektové dokumentaci Dvoreckého mostu, který spojí Prahu 4...
Dnes, 08:37
Před Generální štábem na Vítězném náměstí v Dejvicích v Praze 6 probíhá panelová výstava „Nezlomená...
Včera, 18:29
Praha 12 požádá hlavní město o další půjčku na financování výstavby nové radnice a jejího...
Včera, 14:33
Plavecký bazén na Výstavišti je od čtvrtka 18. dubna z technických důvodů do odvolání uzavřen.
Včera, 13:32
Ve středu 17. dubna proběhlo na Letišti Václava Havla cvičení Aircraft Evac 2019.
Včera, 13:00
Oblíbená tramvajová retrolinka číslo 23 doznala od 19. dubna 2019 drobné změny ve své trase....
Včera, 11:03
Věřím, že jste si o svátcích náležitě odpočinuli a nic nebrání tomu skočit si v...
Reklama