12℃
Dnes je 21. srpen , svátek má Johana

Magistrát dá Integračnímu centru Praha dotaci 5,1 milionu

Pražský magistrát dá Integračnímu centru Praha (ICP) dotaci 5,12 milionu korun, peníze jsou určeny na chod centra a pro překladatele. Rozhodli o tom pražští zastupitelé. Záměr kritizovali zástupci opozice, kterým se nelíbila například výše platů vedení společnosti. Organizace byla založena hlavním městem v roce 2012. Jejím úkolem je zajištění služeb při integrace cizinců v Praze.

Reklama

Z přidělené částky má jít na chod centra téměř 3,1 milionu korun. Podle dokumentu, který zastupitelé schválili, by měl například ředitel dostat hrubou mzdu 59.000 korun měsíčně, finanční ředitel 50.000 korun a vedoucí kanceláře 27.000 korun. Další peníze půjdou mimo jiné na nájem centrály nebo na vedení účetnictví.

Více než dva miliony má jít na projekty spojené s překladatelstvím a pomocí cizinců například při jednání s úřady. Peníze mají dostat překladatelé z angličtiny, arabštiny, čínštiny a vietnamštiny. Centrum pro ně nakoupí také například kancelářské potřeby nebo občerstvení.

Přidělení peněz a předložený dokument kritizovala opozice. Předsedkyně zastupitelů ODS Alexandra Udženija označila předložený materiál za špatně zpracovaný a vzbuzující řadu otázek. „Je to naprosto ostudný a šokující materiál,“ řekla. Zastupitel Lubomír Brož (ANO) řekl, že opozice podporuje fungování centra, ale nelíbí se jí předložený dokument. Zastupiteli Patriku Nacherovi (ANO) vadilo, že částka na chod centra je vyšší než na samotné projekty, které dělá. Následně navrhl schválení dokumentu odložit na únorové jednání zastupitelů. To zastupitelé zamítli.

Dokumentu a záměru se zastala radní Hana Třeštíková (Praha Sobě), která jej zastupitelům předložila. Podle ní dokument připravilo minulé vedení města a radní jej schválili již loni před prázdninami, kdy ve vedení města seděli zástupci dnes opozičního ANO. „Nevím, z jakého důvodu se to takhle zpozdilo. Nicméně jedná se o tisk, který dává centru peníze na tento rok, takže jakékoliv zpoždění jej může ohrozit. Neměli bychom jej vystavovat takovému risku,“ řekla.

Zastupitel Jiří Knitl (Praha Sobě) zase řekl, že centrum peníze potřebuje, neboť se v budoucnu na základě novely zákona, který projedná Sněmovna, bude poskytovat služby asi 15.000 cizinců, kteří se budou muset zúčastnit integračních kurzů.

Zdroj: čtk

Tichá Šárka mění tvář. Z povrchu zemského zmizela usedlost hned vedle známé Šatovky

Dnes, 13:37
Ryby z Cukrovarského rybníka a Velké Obůrky na Vinořském potoce byly vybity, nakazili se nebezpečným...
Dnes, 10:44
Cílem výstavy je připomenout osobnost panovníka a jeho dvůr na Pražském hradě v zrcadle gotického...
Včera, 18:37
Na začátku srpna bylo na Řezáčově náměstí nainstalováno nové pítko P, které ocení nejen návštěvníci...
Včera, 15:17
Ve středu 21. srpna mezi osmou a osmou vás na smíchovské pěší zóně čeká „Latino...
Včera, 13:33
Doprava na Slánsku, městská i meziměstská, se příští týden propojí s pražskou dopravou. Změní se...
Včera, 10:39
Hlavní město už má jasnou představu o budoucnosti Šlechtovy restaurace. Ve výběru provozovatele zvítězil Vinohradský...
19.8.2019
Zoo Praha vybrala zhotovitele pavilonu goril. Zvítězila společnost Strabag, která pavilon postaví za 209 milionů...
19.8.2019
Prázdniny nám tu naší metropolitní hudební zábavu trochu zkrouhly, ale nešť!
19.8.2019
Od 1. září dojde – na základě požadavku Prahy 6 na zlepšení dopravní obslužnosti Bubenče...
18.8.2019
Tradičně vypjatý souboj mezi Spartou a Baníkem se tentokrát obešel bez větších rvaček. Domácí výběr...
Reklama