Malování na Kampě! Osobnosti v čele s Kateřinou Brožovou vytvářely kaňky pro lepší svět

Další fotky

V pražském hotelu Kampa-Stará zbrojnice byl nedávno odstartován mezinárodní charitativní projekt Golden Blot – Malujeme pro lepší svět. Cílem je přispět ke světovým aktivitám, které podporují udržitelnost a rozvoj života ve světě, deklarované především OSN prostřednictvím Agendy 2030, a to přímou finanční podporou organizacím UNESCO, WHO a rozvojem občanských aktivit jednotlivých zemí.

„Jedná se o originální projekt, který umožní V.I.P, našim i světovým osobnostem, namalovat unikátní technikou-metodou-obrazy, které by jako „nemalíři“ takto nikdy nenamalovali. Jejich vlastní tvorbou vzniknou originální díla, která signací podpisů budou vzácnou sběratelskou příležitostí. Zároveň tím tak zanechají, vedle své klasické umělecké tvorby, další odkaz své výjimečnosti,“ uvedl pro Náš REGION předseda společnosti Golden Blot a spoluzakladatel projektu Jiří Oplt.

Patronka projektu Kateřina Brožová v rámci slavnostního zahájení uvedla, že se tak V.I.P. osobnosti přihlásí nejen ke své lidské odpovědnosti, ale i k rozhodování o tom, jak bude dál vypadat život na planetě, což dělají podporou nadacím a projektům po celém světě.

Gentlemanství je dnes spíše výjimkou, říká Michal Dlouhý

Součástí slavnostního zahájení se stalo ztvárnění výtvarného návrhu ceny Golden Blot. Hosté vytvořili kaňky coby základ návrhu pro výrobu ceny, která má čtyři základní kategorie. Národní cena je určena pro ocenění děl a osob organizací v jednotlivých zemích zapojených do projektu. Evropská cena je určena pro ocenění v rámci zemí EU. Zlatá cena je udělována světovým osobnostem a společnostem. Diamantová cena je udělována zakladateli projektu.

První slavnostní „kaňky“ vytvořili například velvyslanec Bulharska v ČR Lačezarev Petkov, zástupkyně chorvatského velvyslanectví Stjepanka Nnenadič, zástupce ázerbájdžánského velvyslanectví Fahri Karimi, zástupce rady vlády pro Agendu 2030 v ČR Zdeněk Pernes a další. Agenda 2030 je program OSN pro rozvoj v letech 2015-2030, navazuje na agendu Rozvojových cílů tisíciletí a obsahuje sedmnáct cílů udržitelného rozvoje.

Tátovi šli soudruzi po krku! Protekci jsem nikdy neměl, říká Jan Hrušínský

„Důležitou činností projektu je také umožnit malovat osobám nevidomým, a to českou unikátní a světovou metodou pana Dino Čeča. Jedná se o naprosto unikátní techniku, která umožní nevidomým občanům celého světa realizovat se v dalším hodnotnějším životě a k rozvoji uměleckých aktivit,“ uvedl Oplt.

FOTO: Malování na Kampě! Osobnosti v čele s Kateřinou Brožovou vytvářely kaňky pro lepší svět

Malování na Kampě! Osobnosti v čele s Kateřinou Brožovou vytvářely kaňky pro lepší svět - malování pro prahuMalování na Kampě! Osobnosti v čele s Kateřinou Brožovou vytvářely kaňky pro lepší svět - malování pro prahu 10Malování na Kampě! Osobnosti v čele s Kateřinou Brožovou vytvářely kaňky pro lepší svět - malování pro prahu 9Malování na Kampě! Osobnosti v čele s Kateřinou Brožovou vytvářely kaňky pro lepší svět - malování pro prahu 8Malování na Kampě! Osobnosti v čele s Kateřinou Brožovou vytvářely kaňky pro lepší svět - malování pro prahu 7
Další fotky
Malování na Kampě! Osobnosti v čele s Kateřinou Brožovou vytvářely kaňky pro lepší svět - malování pro prahu 6Malování na Kampě! Osobnosti v čele s Kateřinou Brožovou vytvářely kaňky pro lepší svět - malování pro prahu 5Malování na Kampě! Osobnosti v čele s Kateřinou Brožovou vytvářely kaňky pro lepší svět - malování pro prahu 4Malování na Kampě! Osobnosti v čele s Kateřinou Brožovou vytvářely kaňky pro lepší svět - malování pro prahu 3Malování na Kampě! Osobnosti v čele s Kateřinou Brožovou vytvářely kaňky pro lepší svět - malování pro prahu 2
Včera, 13:58
Policie dopadla čtyřiadvacetiletého muže, který údajně vyhrožováním donutil svou přítelkyni k tomu, aby přepsala byt...
24.2.2021
Pražští strážníci se při kontrole zakrytí dýchacích cest zaměří primárně na to, zda má dotyčný...
24.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
24.2.2021
Fotbalový trenér klubu Bohemians vloni Klokany z vršovického Ďolíčku zachránil a dokonce s nimi atakoval...
24.2.2021
Jak ovlivnil covid-19 dění na Praze 10 a její rozpočet? Jaké má teď starostka Desítky...
24.2.2021
Národní technická knihovna se spolu s Prahu 6 rozhodla obdarovat literaturou seniory v domech s...
23.2.2021
Soud přikázal pražskému Gymnáziu Na Zatlance obnovit denní formu vzdělávání. Distanční formu výuky mu zakázal...
23.2.2021
Díky spolupráci společnosti Czech Photo a České tiskové kanceláře zakončí svou tour venkovní výstava Nežádoucí...
23.2.2021
Opoziční zastupitel Tomáš Pek (TOP 09) kritizuje magistrát za přidělení dotace Praze 10 na téměř...
22.2.2021
Kunratický les rozkládající se na území městské části Praha–Kunratice nabízí úžasnou příležitost k rekreaci. Je...
22.2.2021
Spousty koček, čtrnáct psů, tři kozy, dvě slepice a prase. A také patnáct lidských bytostí,...
Reklama