6℃
Dnes je 9. prosinec , svátek má Vratislav

Martin Hašek: Nerad řvu na své hráče, ale tentokrát jsem cítil, že s nimi musím zatřást

Bohemka na domácím stadionu zůstává neporažena. Po posledním dramatickém utkání se Zlínem, ale nebyl trenér Klokanů Martin Hašek příliš spokojen s výkonem svých svěřenců.

V desátem kole zavítal do Ďolíčku Fastav Zlín pod vedením trenéra Csaplára. Od remízy s Karvinou bylo nejvýraznější změnou pro domácí tým nasazení Ugwua na hrot útoku.

V úvodu se Klokanům vůbec nedařilo a už v sedmé minutě se díky šťastné teči Wágnera ujal Zlín vedení. Skóre se ve 23. minutě podařilo srovnat Havlovi, ale závěr poločasu dopadl opět katastroficky, když se v nastavení prosadil Mašek.

„Náš vstup do zápasu byl minimálně špatný, což je ještě mírné označení,“ hodnotil první pětačtyřicetiminutovku trenér Hašek. „Doufal jsem, že za remízového stavu uděláme nějaké změny, promluvím k mužstvu a zápas pak zvládneme vítězně. Prožili jsme si ale i katastrofální poslední minutu první půle. Obdrželi jsme gól po dlouhém míči soupeře, který byl odvrácen na nohu Maškovi. Proti němu nikdo nevystoupil, on vyslal střelu, která byla podle mě chytatelná. Do kabiny jsem šel hodně naštvaný.“

Jágr poprvé nastoupil a skóroval! Na výhru jeho Kladna to však nestačilo

O poločase vymyslel trenérský štáb hned dvě změny. Do středu pole přišel Rada a na hrot se přidal k Ugwuovi i Keita, což znamenalo i jiné rozestavení. „Především v domácích zápasech chceme mít nahoře dvě devítky. Silné muže schopné vyhrát souboj, udržet míč, v každé situaci být nepříjemní pro soka. Ve vápně pak vytvářet mnohem větší tlak, než tomu bylo v tomto utkání v prvním poločase,“ představil na pozápasové tiskové konferenci své plány Hašek.

Během pauzy se však po prvním poločase neřešila jen taktika. „Prvních sedm minut jsme promýšleli taktiku a dalších sedm jsem na hráče řval. Nemyslím si, že si to užívali, spíše jim to bylo hodně nepříjemné. Mně teda taky, protože nerad řvu na své hráče, ale tentokrát jsem cítil, že s nimi musím zatřást, aby z nich něco vypadlo,“ odtajnil kouč Klokanů dění v kabině.

Efekt se dostavil prakticky okamžitě. Ve 49. minutě svou druhou přesnou trefou vyrovnal Havel. Bohemka si poté vytvořila několik zajímavých příležitostí, ale obrat se jí nakonec nepovedlo dokončit. Nepomohla ani zhruba čtvrthodinová přesilová hra po vyloučení Folprechta.

Bohemka je tak s dvanácti body zatím na devátém místě a v domácím prostředí je stále neporažená. Trenér Martin Hašek však v utkání se Zlínem pomýšlel na plný bodový zisk: „Jsem zklamaný, protože podle mého názoru jsme měli dnes na vítězství. V prvním poločase jsme bohužel nepodali standartní výkon, ale i přesto jsme ve druhém poločase hráli natolik dobře, že jsme to vítězství urvat mohli a měli.“

První částečně bezobalový farmářský trh Heřmaňák slaví dva roky

Dnes, 10:09
Dub letní vysadila v pražské botanické zahradě v Troji Charlotta Kotíková. Pravnučka prvního československého prezidenta...
Dnes, 08:23
Pražský dopravní podnik (DPP) minulý týden zahájil rekonstrukci stanice metra C Opatov. Podnik stanici nejen...
Včera, 10:01
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Včera, 10:01
Radní Prahy 8 nesouhlasí se stavbou regulačního semaforu z Bohnic do Troji. Obávají se nárůstu...
7.12.2019
Spor o postup výstavby družstevního bydlení v pražské koalici Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil...
7.12.2019
Po 41 letech se Pražané a turisté dočkali chodníku procházejícího Vinohradskou třídu od Národního muzea...
7.12.2019
V době výročí 50 let od jeho náhlé smrti, 95 let od narození, ale také...
7.12.2019
Vášnivá diskuse se v Jazzové sekci při další z řady Valdštejnských besed, organizovaných spolkem Šance...
7.12.2019
Babybox, který dosud fungoval v pražském Hloubětíně, se přesunul do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV)....
6.12.2019
Hidžáb se smí ve škole nosit. S takovým verdiktem přišel Nejvyšší soud, kam se odvolala...
6.12.2019
Klášter svatého Gabriela v Praze na Smíchově pošta prodala za 353 milionů korun. V elektronické...
Reklama