Máslo za patnáct korun? Dovolit si ho mohou jen ti s nejnovějším telefonem a správnou bankou

Další fotky

Na několika místech v Praze se objevily takzvané máslomaty, tedy automaty na máslo. Právě v předvánoční době nabízí lákavou cenu 15 korun za 250 gramovou kostku másla. I přestože se na jednom máslomatu vystřídá kolem padesáti lidí denně, většině se automat nezavděčil. Musí totiž splnit hned několik podmínek. Lidé mají problémy s instalací aplikace na mobil nebo s tím, že mají „nesprávnou“ banku.

Reklamní trik společnosti Mastercard a banky Moneta Money Bank vzbudil velkou vlnu pozornosti. Společnosti se rozhodly, že zacílí na potravinu potřebnou k pečení, a tou je máslo. Protože se v českých obchodech máslo zdražilo, je pro lidi cena 15 korun za kostku másla velmi lákavá. V obchodech běžně začíná na 45 korunách a končí asi na 70 korunách za 250 gramovou kostku.

FOTO: Máslomat stojí v areálu Masarykova nádraží v Praze

Máslomat stojí v areálu Masarykova nádraží v Praze - máslomat automat na másloMáslomat stojí v areálu Masarykova nádraží v Praze - máslomat automat na másloMáslomat stojí v areálu Masarykova nádraží v Praze - máslomat automat na másloMáslomat stojí v areálu Masarykova nádraží v Praze - máslomat automat na másloMáslomat stojí v areálu Masarykova nádraží v Praze - máslomat automat na máslo
Další fotky
Máslomat stojí v areálu Masarykova nádraží v Praze - máslomat automat na másloMáslomat stojí v areálu Masarykova nádraží v Praze - máslomat automat na másloMáslomat stojí v areálu Masarykova nádraží v Praze - máslomat automat na másloMáslomat stojí v areálu Masarykova nádraží v Praze - máslomat automat na máslo

Máslomaty jsou na různých místech v Praze. Máslomat stojí u východu do Havlíčkovy ulice a je v provozu do 14. prosince. Od 10. prosince byl máslomat v Holešovické tržnici a od 12. prosince je opět na Masarykově nádraží.

Máslo z automatu si ale nemůže odnést jen tak někdo. Jsou k tomu speciální podmínky. Zaprvé, člověk musí moderní mobilní telefon, neboli smartphone, na který je potřeba nainstalovat si aplikaci Android Pay, což je aplikace na bezkontaktní mobilní platby. Už to je pro spoustu lidí problém.

Máslo za 15 korun? Na Masarykově nádraží je v „máslomatu“, kupuje se přes aplikaci

„Já osobně mám mobilní telefon Samsung S3 mini, který je sice z dnešního hlediska už starý, přitom jsem ho kupovala před dvěma lety. Ale pořád je to smartphone. Nainstalovat si můžu téměř jakoukoliv aplikaci. Při pokusu o instalaci aplikace Android Pay, která je nutná pro koupi z máslomatu, mi to zahlásilo, že můj mobilní telefon aplikaci nepodporuje,“ řekla zklamaně osmadvacetiletá Katka.

Podmínek u máslomatu je moc, shodují se zájemci

Když už se člověku aplikaci Android Pay povede nainstalovat, ještě je potřeba mít tu správnou banku. Jinými slovy banku, která platby přes tuto aplikaci podporuje – nyní ji podporují J&T banka, mBank, Moneta a Komerční banka, která se přidala před několika dny. Ale ani tady člověk nemá tak úplně vyhráno.

„Mám mBanku a nainstalovala jsem si aplikaci, ale karta mi tam nešla přidat. Nevím, kde je chyba,“ popsala Zuzana. „Podle mě je to velká blbost.“

V Máslovicích se plácli přes kapsu. Vytvořili zde betlém z másla!

Řada lidí splňuje všechny podmínky, tedy mají jednu ze čtyř bank a mají moderní mobil, na kterém mají nainstalovanou aplikaci. Pokud ale zrovna nepečou o Vánocích cukroví, vychytávku spíše neocení. „Mám Komerční banku, takže bych to využít mohla, ale přítel máslo nejí a já nepeču, takže co mám momentálně v lednici, mi vydrží dlouho. A navíc se mi nechce jezdit do města jenom kvůli máslu a instalovat si nějakou aplikaci. Kdybych věděla, že potřebuju hodně másla, asi bych do toho šla,“ vyjádřila se Kamila.

Lákadlo ve formě zlevněného másla s cedulí „čerstvé máslo 250 gramů za 15 korun při platbě pomocí Android Pay“ je skvělým reklamním tahem, zvláště před Vánoci. Bohužel pro většinu lidí ale pozbývá na významu.

Vánoční kapr se stává luxusním zbožím. Ceny žene vzhůru vysoká poptávka a nedostatek ryb

 

Včera, 13:58
Policie dopadla čtyřiadvacetiletého muže, který údajně vyhrožováním donutil svou přítelkyni k tomu, aby přepsala byt...
24.2.2021
Pražští strážníci se při kontrole zakrytí dýchacích cest zaměří primárně na to, zda má dotyčný...
24.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
24.2.2021
Fotbalový trenér klubu Bohemians vloni Klokany z vršovického Ďolíčku zachránil a dokonce s nimi atakoval...
24.2.2021
Jak ovlivnil covid-19 dění na Praze 10 a její rozpočet? Jaké má teď starostka Desítky...
24.2.2021
Národní technická knihovna se spolu s Prahu 6 rozhodla obdarovat literaturou seniory v domech s...
23.2.2021
Soud přikázal pražskému Gymnáziu Na Zatlance obnovit denní formu vzdělávání. Distanční formu výuky mu zakázal...
23.2.2021
Díky spolupráci společnosti Czech Photo a České tiskové kanceláře zakončí svou tour venkovní výstava Nežádoucí...
23.2.2021
Opoziční zastupitel Tomáš Pek (TOP 09) kritizuje magistrát za přidělení dotace Praze 10 na téměř...
22.2.2021
Kunratický les rozkládající se na území městské části Praha–Kunratice nabízí úžasnou příležitost k rekreaci. Je...
22.2.2021
Spousty koček, čtrnáct psů, tři kozy, dvě slepice a prase. A také patnáct lidských bytostí,...
Reklama