Maso, ryby, zelenina. Stravenka pro zvíře má velký úspěch

Stravenky pro zvířata jsou v prodeji ani ne tři týdny a už pražské zoo vydělali téměř dva miliony korun. Podpora zvířat a celé Zoo Praha je v současné době potřebnější než kdy dříve. Nákup jedné stravenky obstará krmnou dávku na den zvířeti, které si člověk vybere. Stravenka pro zvíře se zatím setkala s velkým úspěchem – prodalo se jich již skoro pět tisíc. Do Vánoc se však tato čísla určitě ještě několikanásobně zvýší, jelikož se jedná o naprosto perfektní dárek. Tak co, bude to tučňák, medvěd nebo třeba zebra?

Podle ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka je zatím největší zájem o stravenky pro ďábly medvědovité. Je to možná z toho důvodu, že ďábel je hned první na seznamu padesáti zvířat, kterým lze jídlo obstarat. V budoucnu však zoologická zahrada plánuje toto číslo ještě rozšířit. „Prozatím náš projekt Stravenek a představení krmení jednotlivých zvířat získal 1,8 milionu korun,“ uvedl Miroslav Bobek. Nákup pro jednoho ďábla vyjde na padesát korun, stejně jako například pro klokana, lemura, plameňáka nebo zebru. Nejdražším jedlíkem je medvěd lední, pro něhož stojí jedna stravenka šest set korun.

Vedle sponzoringu a adopce se nyní rozjela tato forma mikrosponzoringu, kde zájemce koupí stravenku pro jedno jím vybrané zvíře a obstará mu tak potravu na jeden den. Jde o první možnost, kde se může darovat nižší finanční částka, než tomu bylo doteď. Cena jedné stravenky se pohybuje mezi padesáti až šesti sty korunami. Vedle ďáblů medvědovitých je velký zájem také o stravenky pro surikaty nebo hrabáče kapské. Naopak bídně jsou na tom rybka stříkoun lapavý a ptáci sup mrchožravý nebo zoborožec rýhozobý. Stravenky pro tato zvířata stojí sto korun.

Všechny milovníky zvířat jistě potěší, že mohou pomoci svým oblíbencům, celé zoo a zároveň se něco přiučí. Jídelníček je obecně nejpoptávanějším dotazem kladeným na chovatele jednotlivých druhů zvířat. V rámci Stravenky pro zvíře je u každého druhu navíc i detailní popis jeho stravy. Gorily nížinné nejedí banány, ale větve a listí spolu se zeleninou, ďábel medvědovitý žere obden osm set gramů masa a pokaždé jde o jiný druh, nejčastěji však o králíky nebo zvěřinu, tučňák Humboldtův dostává dvakrát až třikrát denně více něž půl kilogramu mořských ryb jako jsou třeba sledi, huňáčci nebo šprot – každá dávka je obohacena o vitamin B a mořskou sůl.

Jak se učí zvířata v pražské zoo?

Každý měsíc jsou stravenky v jiném barevném provedení. Pro listopad připadla barva žlutá. Dárce obdrží děkovný e-mail s odkazem na stažení certifikátu, kde je jméno dárce, krmná částka a fotografie obdarovaného, tedy například zebry nebo tučňáka, a s odkazem na widget pro umístění na sociálních sítích. Stravenek lze nakoupit více najednou a může se na ně nechat napsat jméno obdarovaného, pokud se jedná o dárek. Stravenka tedy může posloužit jako perfektní dárek k Vánocům pro rodinu i blízké. Co třeba letos děti překvapit plyšákem tučňáka spolu se Stravenkou pro tučňáka Humboldtova?

„I v uzavřené zoo musíme věnovat našim svěřencům veškerou péči, a tak jsme vděčni za každý příspěvek,“ vyjádřil se ředitel zoo Miroslav Bobek. Na pokrytí ztrát vzniklých při prvním zavření zoologické zahrady v Troji letos na jaře přispělo hlavní město Praha, zřizovatel Zoo Praha, pětačtyřicet milionů korun. Nyní je však zoologická zahrada letos zavřená již podruhé, a to od 12. října. Jak to bude dál? To zatím nikdo neví.

Dnes, 18:03
Že si přes mobilní aplikace můžete cokoli nakoupit, zacvičit, zaplatit účty nebo si třeba naplánovat,...
Dnes, 14:31
Chůzi jako nejlepší způsob dopravy na krátkou vzdálenost propaguje a hájí dlouhodobě organizace Pěšky městem...
Včera, 14:00
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 14:00
Jubilejní výstava byla 15. května 1891 podle plánu zahájena a od prvního dne sklízela neuvěřitelný...
Včera, 13:09
Magistrátní Výbor pro územní rozvoj, územní plán a památkovou péči začátkem února schválil podnět na...
26.2.2021
V hale O2 universum může vzniknout velkokapacitní očkovací centrum proti nemoci covid-19. Zástupci firmy Bestsport...
26.2.2021
Radnice Městské části Praha 22 zveřejnila výzvu o pomoc roční Terezce, kterou zaslala jedna z...
26.2.2021
Změnu provede vedení Prahy na základě žádosti tamní radnice, aby nedocházelo k záměně filmaře, loutkáře...
26.2.2021
V městské části Praha 20 - Horní Počernice nepodceňují ochranu svých spoluobčanů před koronavirem. Již...
25.2.2021
Policie dopadla čtyřiadvacetiletého muže, který údajně vyhrožováním donutil svou přítelkyni k tomu, aby přepsala byt...
24.2.2021
Pražští strážníci se při kontrole zakrytí dýchacích cest zaměří primárně na to, zda má dotyčný...
Reklama