7℃
Dnes je 26. březen , svátek má Emanuel

Masopustní veselice ovládne Břevnov

Pětadvacáté narozeniny oslaví Břevnovský masopust. Maškary sem vtrhnou 5. března, sejdou se na rohu ulic Bělohorské a Pod Královkou v 16.00 hodin. Masopustní veselí vyvrcholí akcí stejně tradiční, jako je průvod masek, tedy maškarním bálem v hotelu Pyramida.

Reklama

V Břevnově je to rok co rok událost, sjedou se sem nejrůznější více či méně strašidelné masky, mnohačetný průvod na chvíli v pozitivním slova smyslu ochromí Bělohorskou, lidé se vyklánějí z oken, tramvaje projíždějí krokem a maškary se pozdraví s každým, koho uvidí. Masopust je období, které začíná po svátku Tří králů a končí na Popeleční středu, jde o čas hodování a veselení se mezi dvěma postními dobami.

Poprvé až do kláštera

Letošní ročník je výjimečný ze dvou důvodů. Poté, co bude průvodu v 16.00 hodin uděleno masopustní právo, se průvod vydá za náležitého veselí masek i ostatních občanů na svoji cestu a poprvé dojde až do Břevnovského kláštera. Tamní pivovar navíc v rámci oslav čtvrtstoletí pořádání veselice uvařil masopustní pivní speciál. V cíli průvodu bude dále připraveno i zabijačkové občerstvení s posezením, hudbou a tancem.

Marek Zvolánek: Břevnovský klášter je kulturním centrem Prahy 6

Na trase po Bělohorské průvod doprovodí bubeníci a další hudebníci, dorazí i kejklíř Vítek se svojí družinou a další maškary. Deset nejkrásnějších či nejnápaditějších dětských masek bude odměněno. Pořadatelé všechny prosí, aby si s sebou vzali bubínky, řehtačky, trumpetky a další. Vyvrcholením veselí v Břevnově je rok co rok maškarní bál v hotelu Pyramida, nejinak tomu bude i letos. Naplánován je na sobotu 9. března.

Maškarní bál v Pyramidě

Letošním tématem je Reklama a média, ale jak pořadatelé, jimiž je Spolek břevnovských živnostníků, podotýkají, maska není podmínkou. Příchozí se mohou těšit na tombolu. Kdo bude mít štěstí, vyhraje třeba zapůjčení automobilu s plnou nádrží na víkend, sud piva Herold, poukazy do restaurací a prodejen, kosmetické a uzenářské balíčky a další zajímavé ceny. Oceněny budou i nejoriginálnější masky. K tanci, ale třeba i jen k poslechu zahraje skupina Vitamín.

Tento článek pochází z webu Vaše 6.
Před 50 minutami
Jako poklidné by se dalo popsat bydlení ve Vokovicích či na Hanspaulce. Ta se v...
Před 1 hodinou
Noční chodec, to bylo životní téma František Hudeček (1909 v Němčicích u Holešova – 1990...
Dnes, 11:00
Policie zadržela a obvinila šestadvacetiletého muže, který má podle kriminalistů na svědomí minimálně 31 požárů...
Dnes, 09:25
Hlavní město nechá vypracovat architektonicko-urbanistickou studii Slunečního náměstí a promenády podél Seidlerovy ulice v Praze...
Dnes, 08:28
Rada Prahy 15 schválila nový projekt s názvem Stromy života. Díky němu mohou rodiče nových...
Nová výstavba
Včera, 18:38
Průměrná plocha nového prodaného bytu v Praze byla na konci loňského roku 65 metrů čtverečních....
Včera, 16:30
Praha zapůjčí Moravskému Krumlovu Slovanskou epopej Alfonse Muchy. Podmínkou je, že vytvoří pro dílo vhodné...
Včera, 13:31
Státní veterinární správy vydala mimořádné veterinární opatření týkající se včelího moru. Onemocnění bylo diagnostikováno u...
Včera, 13:30
Pražský kompost z Kompostárny hl. m. Prahy ve Slivenci má své využití nejen u drobných...
Včera, 12:28
V sobotu vrátí na žižkovskou televizní věž vrátí obří mimina výtvarníka Davida Černého. Původní plastiky...
Reklama