29℃
Dnes je 20. červen , svátek má Květa

Mateřské školy v Praze se o děti postarají i o prázdninách

Mateřské školy v pražských městských částech budou střídavě v provozu v červenci, někde také v srpnu. Některé školky budou fungovat formou příměstského tábora. Rodiče, kteří mají o umístění zájem, musejí děti včas zapsat. Radnice se snaží zajišťovat dostatečnou kapacitu. Každoročně se ale potýkají s tím, že rodiče přihlášku podají, dítě ale nakonec do školky nepřivedou, zjistila ČTK v anketě mezi pražskými radnicemi.

Reklama

Do mateřských škol své děti na léto zapisují i rodiče, kteří jsou s druhým dítětem na mateřské nebo rodičovské dovolené. „Bohužel nelze kritérium především pro pracující rodiče použít, protože je podle legislativy diskriminační,“ řekla mluvčí městské části Praha 5 Markéta Drešlová. V Praze 5 školky organizují zápis k letnímu provozu v tomto týdnu. O prázdninách tu budou fungovat ve třech blocích. První týden v červenci a poslední dva týdny v srpnu budou všechny zavřené kvůli rekonstrukcím a dovoleným.
V aktuálním školním roce funguje v hlavním městě celkem 427 mateřských škol s 1862 třídami, do kterých chodí dohromady 43.288 dětí.
V Praze 1 budou o prázdninách střídavě otevřeny tři mateřské školy od 1. do 26. července. Přihlášky tu také teprve přijímají. „V minulosti, kdy byl prázdninový provoz obdobně nastaven, byli uspokojeni všichni rodiče,“ sdělila radní pro školství Prahy 1 Michaela Vencová.
Místo pro všechny děti, které rodiče potřebují o prázdninách dát do školky, by mělo být i v Praze 9, řekla mluvčí Prahy 14 Veronika Berná. Školky tu budou otevřené v termínu od 8. července do 23. srpna. Oba letní měsíce zajišťuje provoz školek i radnice Prahy 4. V červenci tu bude otevřeno 14 tříd, v srpnu o jednu méně, uvedl mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.
„Zájem a docházka jsou poněkud nevypočitatelné. Také máme ale děti, které celé prázdniny tráví v mateřské škole, což pro ně určitě není úplně ideální,“ uvedl radní pro školství Prahy 12 Petr Prchal. Pro místní děti tu budou v létě otevřeny dvě třídy.
V Praze 7 mají školky otevřeno střídavě v prvních třech červencových týdnech. V polovině července již popáté otevřou tzv. Letní školku, která funguje formou příměstského tábora. „Děti zde mohou zažít příjemné prázdninové dobrodružství v pěti týdenních turnusech. Určena je pro děti z mateřských škol, ale většinou se místo najde i pro mladší děti ze základních škol. Letos je přihlášeno téměř 200 dětí,“ řekla radní Prahy 7 Hana Šišková.
Školku formou příměstského tábora zavádí letos i Praha 9 v Mateřské škole Kytlická od 1. do 19. července. „Jedná se o pilotní projekt. Pokud by se tato forma osvědčila, mohly by příměstské tábory trvat déle a nahradit dosavadní letní provoz v mateřských školách,“ uvedl radní Prahy 9 Zdeněk Davídek.
Zdroj: čtk

Zednář a salónní právník Kerenskij věřil v demokracii. S Leninem a bolševiky směřujícími k diktatuře si poradit neuměl

Před 17 minutami
Pražský magistrát vypíše zakázku na vypracování projektu nového dopravního terminálu u smíchovského nádraží. Projekt vyjde...
Před 1 hodinou
Přes letní měsíce opraví hlavní město přes šest desítek komunikací. Podle náměstka primátora pro dopravu...
Včera, 18:36
V půli června proběhlo terénní šetření v parku Parukářka a na Olšanském náměstí. Zjišťován byl...
Včera, 18:13
Na pražské Pankráci na rohu ulic Budějovická a Na Strži byl slavnostně odstartována ražba šachty...
Včera, 18:11
V areálu Pražské nemocnice IKEM zasahují policejní jednotky. Podle neoficiálních informací kvůli nahlášené bombě. Policie...
Včera, 17:00
Ostroh nad Nuselským údolím láká k romantickým procházkám, ale můžete si odtud odnést i kulturní...
Včera, 16:31
Pražský magistrát připravuje novelu vyhlášky, která zvedne cenu za svoz směsného odpadu o 30 procent...
Včera, 15:27
Myslivci vypustili do lesů v Divoké Šárce 14 zajíců. Odchoval je jeden ze členů tamního...
Včera, 14:33
Praha dá na výstavbu nového pavilonu goril v pražské zoologické zahradě o téměř 30 milionů...
Včera, 13:34
Zima se blíží. Kampaň s takovým podtitulem odstartovala před Úřadem vlády ČR v noci z...
Reklama