Meda Mládková stále inspiruje ostatní napříč generacemi. Získala za to i cenu

Nic není nemožné. Alespoň to nám ukazuje životopis Medy Mládkové, mecenášky, která v úterý oslavila 101.narozeniny. I letos ve “svém” Museu Kampa, které vybudovala v areálu Sovových mlýnů. Na témže místě se už druhým rokem vypráví její život v představení Meda režisérky Adély Stodolové Laštovkové. A právě na jednom z těchto představení získala cenu Beauty of Help Award.

Cenu Beauty of Help Award uděluje Nadace Krása pomoci lidem, kteří jsou i ve vyšším věku aktivní a inspirují ostatní napříč generacemi. “První ocenění jsme předali francouzskému herci Pierrovi Richardovi, druhé v loňském roce Karlu Gottovi. Oba pánové celý svůj život dokazovali, že věk je jen číslo,” dodává ředitelka Nadace Krása pomoci Michaela Stachová.

Stejně tak Meda Mládková inspiruje lidi různých generací i národů. “Heslo Medy je ´Když chceš, můžeš.´ A tím se opravdu celý život řídila. Museum Kampa otevřela ve svých osmdesáti letech a musela si ho vybojovat. Dokazuje nám všem, že nikdy není pozdě na splnění svých snů,” vysvětluje zakladatelka nadace Taťána Gregor Brzobohatá.

Před představením 9. září proto Taťána G. Brzobohatá předala cenu z dílny sklárny Rückl do rukou Jiřího Pospíšila, předsedy správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových. I letos byla cena unikátní. Protože se Medě podařilo shromáždit největší soukromou sbírku obrazů Františka Kupky, je cena Beauty of Help Award inspirovaná obrazem Františka Kupky Dvojbarevná fuga.

„Pro Medu Mládkovou je příznačné, že nikdy nemyslela sama na sebe, ale především na ostatní. Za nejdůležitější věc v lidském životě vždy považovala to, když je člověk schopen pro svůj národ něco smysluplného a trvalého udělat. Její touha zanechat něco mladé generaci byla a stále je obdivuhodná. A nejen za to ji patří velký dík ale i právem ocenění Nadace Krása pomoci, za které jménem paní Mládkové velmi děkuji,” řekl Jiří Pospíšil, předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových.

Pozvaní hosté z řad přátel a podporovatelů nadace si pak mohli prohlédnout výstavu děl Kupky a poté se přesunuli na nádvoří muzea, kde se podívali na jedno z posledních letošních představení hry Meda.

FOTO: Beauty of Help Award

Beauty of Help Award - Kampa PospisilBeauty of Help Award - kampa Beauty of Help AwardBeauty of Help Award - Beauty of Help Award
Včera, 18:20
Od tohoto týdne je návštěvníkům Botanické zahrady hlavního města k dispozici nový bezbariérový vstup na...
Včera, 17:00
Začalo to Prahou, nyní se přidalo například i Brno. Univerzity přecházejí na distanční výuku a...
Včera, 15:00
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Včera, 15:00
Za loňské pobodání muže v obchodním domě na pražské Floře půjde třiadvacetiletý student práv Josef...
Včera, 14:20
Úřady práce v Praze omezují ode dneška kvůli riziku šíření koronavirové nákazy úřední hodiny.
Včera, 12:20
Plánované podzimní opravy silnic dramatizují pražskou dopravu nad únosnou mez. Lidé kvůli tomu tráví při...
Včera, 11:00
Pražský magistrát a jeho Institut plánování a rozvoje (IPR) připravily výstavu, která návštěvníkům představí 25...
Včera, 09:40
Nedoslýchavý penzista Vladimír Švec ze Sušice byl v roce 2018 odsouzen k 27 letům v...
Včera, 08:59
Zdravotnická záchranná služba hlavního města (ZZS HMP) hledá nové zaměstnance zvláště na nelékařské profese. Spustila...
Včera, 07:35
Pražská zoo láká návštěvníky na novou pandu červenou nebo na slůňata, která už umějí plavat....
22.9.2020
Bez záruky! To je druhé jméno tohohle článku. V jedné ruce kulturní program, v druhé...
Reklama