Messi v Edenu! Slavia dostala zajímavý los. V Lize mistrů si už ale asi nezahraje Alex Král

Slavia zaznamenává další obrovský úspěch. Teprvé podruhé v historii se dostala do Ligy mistrů a čtvrteční los ji vůbec nešetřil! Další zajímavou zprávou dne byl i odchod Alexe Krále do Ruska.

Ve středu večer se Slavii podařil další famózní úspěch po minulé skvělé sezoně. Díky Bořilově brance v 65. minutě vyhráli v Edenu sešívaní nad rumunskou Kluží i v odvetě posledního předkola Ligy mistrů a zajistili si účast v základní skupině nejprestižnější evropské klubové soutěže. V prvním utkání zvítězili v Kluži rovněž 1:0 po brance Masopusta. S tímto úspěchem se také pojí odměna ve výši téměř 400 milionů korun.

Hned následující odpoledne byl na řadě los skupin. Slavia byla nasazeného do čtvrtého, posledního, výkonostního koše. Český celek byl až téměř v samotném závěru losování v Monaku zařazen do skupiny F, která se dá pracovně označit i jako skupina smrti.

Soupeři sešívaných budou tři věhlasné týmy, které už ve své historii vyhrály Ligu Mistrů. Na stadion ve Vršovicích se podívá Barcelona, Borussia Dortmund a Inter Milán. Trpišovského vysněný anglický tým tedy ve skupině se Slavií není, i tak ale český klub odehraje šest velezajímavých zápasů. Na hřišti se vedle sešívaných budou prohánět hvězdy jako Messi, Griezmann, Sancho nebo Lukaku.

V MOL Cupu zaváhala nečekaně pouze Příbram! Velké problémy ale měla i Bohemka

Utkání budou mimořádně atraktivní, ale rovněž mimořádně těžká. Slavia má minimální šanci na postup ze skupiny a i třetí místo, které by zajistilo alespoň Evropskou ligu, se zdá dosti nereálné. Tým kouče Trpišovského bude muset předvádět minimálně podobné výkony jako v minulé sezoně proti Seville nebo Chelsea.

Pomoci by mohlo jasnému outsiderovi skupiny podcenění soupeři. Evropské velkokluby budou možná v utkáních proti Slavii šetřit své největší hvězdy, a pokud by se dařilo sešívaným aplikovat fyzicky náročný fotbal s velkým presinkem, mohli by nadělat soupeřovi problémy.

Pomáhat s tím ale už asi nebude Alex Král. Jednadvacetiletý střední záložník je totiž pomalu na cestě do Ruska. Klub vyjednává o přestupu s moskevským Spartakem, který měl už dříve zájem o Součka. Mělo by se jednat o druhý největší přestup z české ligy. Ruský celek nabízí Slavii asi 12 milionů eur (v přepočtu asi 300 milionů korun) a samotnému hráči hodně lukrativní smlouvu, která by ho měla přimět vyměnit Českou republiku a Ligu mistrů za nejvyšší ruskou soutěž.

S Rytíři to nevypadá vůbec dobře! Dva přípravné zápasy s extraligovými soupeři dopadly katastroficky

Dnes, 13:01
Nová expozice, kterou Kooperativa pro návštěvníky ve své galerii v karlínské centrále připravila, dostala název...
Dnes, 09:53
V Muzeu hl. m. Prahy probíhá výstava fotografa – reportéra Jovana Dezorta k jeho 85....
Dnes, 09:01
Sloupová zvonička na betonovém soklu v Hrdlořezské ulici u čp. 35 v Praze 9 -...
Včera, 19:00
Dobřichovický sochař a restaurátor Petr Váňa má důvod k radosti. Pražské zastupitelstvo totiž schválilo revokaci...
Včera, 17:01
Účastníci hackathonu budou v úterý 10. března pomocí umělé inteligence vyvíjet řešení, která by mohla...
Včera, 13:33
Led je dokonalý sochařský materiál. Přijďte se o víkendu pokochat průsvitnou nádherou, než roztaje.
Včera, 10:22
Mezi Pražany se objevují stížnosti na autobusy, které vypravuje v Praze dopravní podnik na noční...
Včera, 09:07
Krajští kriminalisté zadrželi na třech místech v republice – ve Středočeském, Ústeckém kraji a v...
Včera, 08:34
Hlavní město Praha zahájilo koncem roku 2019 další etapu rekonstrukce Letenských sadů, od ulice Milady...
23.1.2020
Centrální komise ministerstva dopravy schválila studii proveditelnosti prověřující novou trasu mezi Prahou a Berounem s...
Reklama