Messi v Edenu! Slavia dostala zajímavý los. V Lize mistrů si už ale asi nezahraje Alex Král

Slavia zaznamenává další obrovský úspěch. Teprvé podruhé v historii se dostala do Ligy mistrů a čtvrteční los ji vůbec nešetřil! Další zajímavou zprávou dne byl i odchod Alexe Krále do Ruska.

Ve středu večer se Slavii podařil další famózní úspěch po minulé skvělé sezoně. Díky Bořilově brance v 65. minutě vyhráli v Edenu sešívaní nad rumunskou Kluží i v odvetě posledního předkola Ligy mistrů a zajistili si účast v základní skupině nejprestižnější evropské klubové soutěže. V prvním utkání zvítězili v Kluži rovněž 1:0 po brance Masopusta. S tímto úspěchem se také pojí odměna ve výši téměř 400 milionů korun.

Hned následující odpoledne byl na řadě los skupin. Slavia byla nasazeného do čtvrtého, posledního, výkonostního koše. Český celek byl až téměř v samotném závěru losování v Monaku zařazen do skupiny F, která se dá pracovně označit i jako skupina smrti.

Soupeři sešívaných budou tři věhlasné týmy, které už ve své historii vyhrály Ligu Mistrů. Na stadion ve Vršovicích se podívá Barcelona, Borussia Dortmund a Inter Milán. Trpišovského vysněný anglický tým tedy ve skupině se Slavií není, i tak ale český klub odehraje šest velezajímavých zápasů. Na hřišti se vedle sešívaných budou prohánět hvězdy jako Messi, Griezmann, Sancho nebo Lukaku.

V MOL Cupu zaváhala nečekaně pouze Příbram! Velké problémy ale měla i Bohemka

Utkání budou mimořádně atraktivní, ale rovněž mimořádně těžká. Slavia má minimální šanci na postup ze skupiny a i třetí místo, které by zajistilo alespoň Evropskou ligu, se zdá dosti nereálné. Tým kouče Trpišovského bude muset předvádět minimálně podobné výkony jako v minulé sezoně proti Seville nebo Chelsea.

Pomoci by mohlo jasnému outsiderovi skupiny podcenění soupeři. Evropské velkokluby budou možná v utkáních proti Slavii šetřit své největší hvězdy, a pokud by se dařilo sešívaným aplikovat fyzicky náročný fotbal s velkým presinkem, mohli by nadělat soupeřovi problémy.

Pomáhat s tím ale už asi nebude Alex Král. Jednadvacetiletý střední záložník je totiž pomalu na cestě do Ruska. Klub vyjednává o přestupu s moskevským Spartakem, který měl už dříve zájem o Součka. Mělo by se jednat o druhý největší přestup z české ligy. Ruský celek nabízí Slavii asi 12 milionů eur (v přepočtu asi 300 milionů korun) a samotnému hráči hodně lukrativní smlouvu, která by ho měla přimět vyměnit Českou republiku a Ligu mistrů za nejvyšší ruskou soutěž.

S Rytíři to nevypadá vůbec dobře! Dva přípravné zápasy s extraligovými soupeři dopadly katastroficky

Dnes, 18:25
Jedno z nejkrásnějších vyhlídkových míst na Letné prošlo celkovou úpravou.
Dnes, 14:55
Praha má i v těchto parných dnech dostatek kvalitní pitné vody. Vodárenská nádrž Švihov, která...
Včera, 14:58
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Včera, 14:58
V sobotu 15. srpna budete moci ochutnat speciality z několik oblíbených středozemních destinací na jednom místě.
Včera, 09:43
Do systému pražské dopravy se od soboty zapojí zbývající část Rakovnicka. Drtivá většina linek zůstává,...
13.8.2020
Češi umějí plavat mnohdy lépe, než leckteré přímořské národy. Zároveň ale mnoho lidí, včetně dětí,...
13.8.2020
Více než 20 nakažených na 100 000 obyvatel přibylo za uplynulý týden v okresech Praha-východ,...
13.8.2020
Radní páté městské části odsouhlasili záměr na její odkup. Zemědělskou usedlost nyní vlastní akciová společnost...
13.8.2020
Kontrolami Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) i letos do konce července neprošlo 30 procent...
13.8.2020
Historie prvních zvukových filmů v Československu sahá až do první třetiny 20. století. V Ústí...
13.8.2020
Vedení Prahy 5 schválilo uzemní studii, která se týká takzvaného Nového Barrandova. Tato nová čtvrť...
Reklama