Messi v Edenu! Slavia dostala zajímavý los. V Lize mistrů si už ale asi nezahraje Alex Král

Slavia zaznamenává další obrovský úspěch. Teprvé podruhé v historii se dostala do Ligy mistrů a čtvrteční los ji vůbec nešetřil! Další zajímavou zprávou dne byl i odchod Alexe Krále do Ruska.

Ve středu večer se Slavii podařil další famózní úspěch po minulé skvělé sezoně. Díky Bořilově brance v 65. minutě vyhráli v Edenu sešívaní nad rumunskou Kluží i v odvetě posledního předkola Ligy mistrů a zajistili si účast v základní skupině nejprestižnější evropské klubové soutěže. V prvním utkání zvítězili v Kluži rovněž 1:0 po brance Masopusta. S tímto úspěchem se také pojí odměna ve výši téměř 400 milionů korun.

Hned následující odpoledne byl na řadě los skupin. Slavia byla nasazeného do čtvrtého, posledního, výkonostního koše. Český celek byl až téměř v samotném závěru losování v Monaku zařazen do skupiny F, která se dá pracovně označit i jako skupina smrti.

Soupeři sešívaných budou tři věhlasné týmy, které už ve své historii vyhrály Ligu Mistrů. Na stadion ve Vršovicích se podívá Barcelona, Borussia Dortmund a Inter Milán. Trpišovského vysněný anglický tým tedy ve skupině se Slavií není, i tak ale český klub odehraje šest velezajímavých zápasů. Na hřišti se vedle sešívaných budou prohánět hvězdy jako Messi, Griezmann, Sancho nebo Lukaku.

V MOL Cupu zaváhala nečekaně pouze Příbram! Velké problémy ale měla i Bohemka

Utkání budou mimořádně atraktivní, ale rovněž mimořádně těžká. Slavia má minimální šanci na postup ze skupiny a i třetí místo, které by zajistilo alespoň Evropskou ligu, se zdá dosti nereálné. Tým kouče Trpišovského bude muset předvádět minimálně podobné výkony jako v minulé sezoně proti Seville nebo Chelsea.

Pomoci by mohlo jasnému outsiderovi skupiny podcenění soupeři. Evropské velkokluby budou možná v utkáních proti Slavii šetřit své největší hvězdy, a pokud by se dařilo sešívaným aplikovat fyzicky náročný fotbal s velkým presinkem, mohli by nadělat soupeřovi problémy.

Pomáhat s tím ale už asi nebude Alex Král. Jednadvacetiletý střední záložník je totiž pomalu na cestě do Ruska. Klub vyjednává o přestupu s moskevským Spartakem, který měl už dříve zájem o Součka. Mělo by se jednat o druhý největší přestup z české ligy. Ruský celek nabízí Slavii asi 12 milionů eur (v přepočtu asi 300 milionů korun) a samotnému hráči hodně lukrativní smlouvu, která by ho měla přimět vyměnit Českou republiku a Ligu mistrů za nejvyšší ruskou soutěž.

S Rytíři to nevypadá vůbec dobře! Dva přípravné zápasy s extraligovými soupeři dopadly katastroficky

Dnes, 18:20
„Řada lidí možná toto místo objevila teprve letos na jaře, když se zazelenala velká travnatá...
Dnes, 11:40
Rada Prahy schválila záměr odkoupit pozemky, na kterých stojí část areálu tenisových kurtů na Letné,...
Dnes, 10:30
Symbol vzdoru, i tak by se dala nazvat jedna z nejnavštěvovanějších pražských památek Petřínská rozhledna....
Včera, 18:57
Zastupitelé hl. m. Prahy na čtvrtečním zasedání schválili rozšíření spolupráce na projektu Kampus Hybernská formou...
Včera, 17:45
Archeologická sonda na hřbitově v Ďáblicích by v létě měla zjistit, kde byly uloženy ostatky...
Včera, 08:04
Původně provizorní nádraží sloužilo cestujícím od 7. července 1947 a přečkalo veliký rozvoj autobusové dopravy...
3.7.2020
Provoz na trati č. 120 z pražského Hlavního nádraží přes Bubny, Dejvice, Veleslavín, Ruzyni a...
3.7.2020
Kino na Pohořelci se chce svým letošním programem vyhnout prosté rekapitulaci nejlepších snímků daného roku.
3.7.2020
Od soboty 4. července do neděle 12. července 2020 bude z důvodu opravy trati obousměrně...
3.7.2020
Od jara 2020 probíhá rekonstrukce MUK 16 Slivenec na dálnici D0 (silniční okruh kolem Prahy)...
Reklama