Město zveřejnilo vítěze tendru na pronájem kobek na náplavkách

přátelství, lidé, komunikace, konverzace, povídání, vztah, vztahy, sex, nábřeží, náplavka, zábava, rande, párty

Pražští radní schválili čtyři nové provozovatele kobek na Rašínově a Hořejším nábřeží. Rekonstruované prostory jim budou předány v srpnu. Rada se dále dohodla na zvýšení nájemného stávajícím provozovatelům kobek, řekl radní Jan Chabr (TOP 09).

Jedinou z nabízených kobek na Rašínově nábřeží získala do pronájmu Tiskárna na vzduchu, která tu plánuje otevřít kavárnu s barem. „Chceme se zaměřit na téma udržitelnosti a zero waste,“ řekla mluvčí Tiskárny na vzduchu Dominika Antonie Skálová. V září chtějí spustit v prostoru zkušební provoz a postupně rozšiřovat aktivity. Návštěvníci se dočkají například přednášek a worshopů s ekologickou náplní, dodala.
Na Hořejším nábřeží se soutěžilo o pět kobek. Ve dvou bude ateliér a v jedné kavárna. O kobky číslo jedna a dva se ucházela jediná zájemkyně, proto se výběrové řízení na doporučení výběrové komise, bude opakovat, vyplývá z dokumentů rady.
Nájemci získali smlouvy na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou šest měsíců. Město tak bude mít čas zhodnotit fungování provozu a případně vypovědět smlouvu na další sezonu, vysvětlil Chabr.
Do výběrového řízení se nemuseli hlásit stávající nájemci, kteří se na rozvoji náplavek podíleli celé roky. Smlouvu tak získá například Bajkazyl, i když za jinou cenu.
Obnova kobek podle architektonického návrhu Petra Jandy a studia Brainwork by měla být brzy dokončena. Na poslední dva dny v červenci je podle slov Chabra plánováno osazení kobek skleněnými čočkami. V srpnu budou prostory postupně předávány nájemcům. „Dále záleží na nich, jak rychle kobky připraví k provozu,“ uvedl Chabr. Vnitřní vybavení si totiž provozovatelé musejí zajistit sami.
Samotná rekonstrukce kobek přišla město na více než 110 milionů korun. Celkové náklady se pohybují podle Chabra okolo 300 až 400 milionů korun.
V další částí revitalizace pražských náplavek by tu mělo přibýt servisní plavidlo pro lodě, řekl Chabr s tím, že právě připravují návrh investic pro příští rok. Stavba plánovaných říčních lázní by podle něj mohla začít nejdříve v roce 2021.
Provozovatelem a správcem pražských náplavek je společnost Trade Centre Praha.
Zdroj: čtk

Když zabíjí bahnotok. Katastrofa v malebném italském Trentinu si vyžádala 268 obětí

Dnes, 16:06
Jedním z dlouhodobých cílů koalice je zvyšování dostupnosti bydlení. Rostoucí ceny nájemného nejvíce zatěžují nájemce...
Dnes, 13:15
Tento týden začaly přípravy ke stavbě nového P+R parkovacího domu Černý Most III. Ten vznikne...
Dnes, 09:05
Paměť města. Takový název nese fotografická série dokumentaristů Apoleny Rychlíkové a Vladimíra Turnera. Podle slov...
Dnes, 08:22
V severní části Přezletic u Prahy se nachází prehistorické sídliště člověka vzpřímeného Zlatý kopec. Archeologové...
Dnes, 07:49
Unikátní skalničková zahrada v Prokopském údolí je znovu otevřená veřejnosti. K vidění tu je přes...
Včera, 17:00
Plastové trdelníky na barokních fasádách, výlohy polepené fotkami potravin, historické okenice ověšené policemi s matrjoškami....
Včera, 14:42
Rada Prahy 2 schválila výpůjčku části nemovitosti parku Karlovo náměstí společnosti Rehwaldt Till pro průzkum...
Včera, 13:25
Městská knihovna v Praze otevírá sousedskou dílnu DOK16, kterou najdete v kobce č. 16 na...
Včera, 12:18
S možným rozšířením parkovacích zón navrženým některými městskými částmi dnes souhlasila Rada hlavního města Prahy....
Včera, 11:44
Soudních znalců ubývá, důvodem jsou podle Ilji Žukova z Psychiatrické společnosti České lékařské společnosti Jana...
Reklama