Městská knihovna Praha otevřela výdejová okna takřka na všech pobočkách

Čtenáři Městské knihovny v Praze si nově mohou vyzvednout rezervované tituly v většině poboček prostřednictvím výdejových oken.

V Ústřední knihovně na Mariánském náměstí v Praze 1 bude možné knihy rovněž půjčovat a vracet.

„Dnes otvíráme na většině poboček výdejní okna, kam si čtenáři mohou přijít pro knihy, které si rezervovali a k nimž jim přišlo potvrzení, že je rezervace splněná a kniha je připravená k výdeji. Tato knihokna neslouží k půjčování nebo vracení knih,“ řekla mluvčí knihovny Lenka Hanzlíková.

Podle mluvčí je k výdeji nachystáno přes 8000 splněných rezervací, pro které si čtenáři mohou na vybrané pobočky přijít. Za dvě hodiny provozu navštívilo průměrně knihokna v jednotlivých pobočkách asi 30 čtenářů. Nejvíce lidí do 15. hodiny navštívilo pobočky Lužiny a Korunní, kam jich přišlo dvojnásobně více. Podle Hanzlíkové se dnes klienti knihovny spíše telefonicky informují, jaké služby jsou nyní k dispozici. Mluvčí upozornila na to, že pro splněnou rezervaci není nutné přijít hned v nejbližších dnech. Knihovna totiž prodloužila výpůjční dobu i termín, do kdy bude rezervovaná kniha přichystaná k výdeji. Nově je to do týdne od 7. prosince.

Rezervované tituly si lidé mohou vyzvednout v celé síti knihoven spadajících pod Městskou knihovnu v Praze s výjimkou pobočky Hloubětín v Praze 14, knihovny na Odstrčilově náměstí v Praze 2 a pobočky Modřany v Praze 12. Na těchto místech je nyní podle mluvčí revize knihovního fondu. Tzv. knihokna jsou otevřená v čase otevírací doby jednotlivých poboček. Ta se v některých případech změnila, aktuální otevírací doba je podle mluvčí uvedena na webu knihovny.

V Ústřední knihovně je lidem k dispozici většina služeb, které knihovna běžně nabízí. Čtenáři mohou přijít do vstupní haly a tam vrátit zapůjčené tituly pomocí návratového automatu, půjčit si knihy prostřednictvím samoobslužného zařízení a vyzvednout knihy rezervované. Za dvě hodiny provozu této možnosti využilo asi 130 čtenářů. Aby bylo dodrženo nařízení omezující počet osob na plochu provozu, je provoz knihovny na Mariánském náměstí regulovaný. Ve vstupní hale může být maximálně 20 osob. Otevřená je i pokladna, kde si lidé mohou například prodloužit platnost čtenářského průkazu. Platby lze ovšem uhradit také přes internet, upozornila mluvčí.

ČTK

Dnes, 09:40
Z vodovodní sítě v metropoli minulý rok prosáklo do okolí 11,7 milionu metrů krychlových vody....
Dnes, 06:08
V Česku se potvrdil výskyt takzvané britské mutace koronaviru, která je nakažlivější než nyní rozšířená...
Včera, 14:40
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 14:40
Chystaný čtrnáctipatrový kolos by vedle rodinných domků a polikliniky na Budějovické vypadal hodně předimenzovaně. Za...
Včera, 13:51
Nejvíce nominací na filmové ceny Český lev získalo drama Bohdana Slámy Krajina ve stínu. Dostalo...
Včera, 10:57
Kvalita ovzduší v Česku byla v loňském roce výrazně lepší než obvykle. Některá ze sledovaných...
Včera, 09:06
Rekordní počet účastníků se zapojil do lednové Ptačí hodinky, celorepublikového sčítání ptáků na krmítkách. Předběžné...
Včera, 06:08
Od úterý se mohou otevřít papírnictví, obchody s oblečením a botami pro děti a prodejny...
Včera, 06:00
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) dnes spouští příjem žádostí do nového programu COVID gastro uzavřené...
17.1.2021
První letošní výstava v bubenečské Galerii Skleňák je věnována dvacítce nejznámějších Čechů, kteří se svým...
17.1.2021
Neobsazených pražských kanceláří přibývá. I když situace podle odborníků ještě není dramatická, jde o viditelný...
Reklama